Viac sa o týchto štyroch védických pravdách (4 tattvas), princípoch života dozviete z RANNÝCH SPRÁV* PARAMAHAMSA NITHYANANDU v priamom prenose denne od 2:30 hod. na Nithyananda TV *s prekladom z angličtiny do slovenčiny na Ustream *!


*Kliknite na oranžové nápisy a otvoria sa vám v novom okne

jún


RANNÉ SPRÁVY PARAMAHAMSA NITHYANANDU za jún 2013Z rannej správy Paramahamsa Nithyananda, 29.jún 2013

Technika ako detoxifikovať vaše telo a myseľ

Dnes vám poviem viac o tom, ako vám Nirahara samyama pomôže žiť 4 princípy. 

Nirahara samyama priamo vyhodí do vzduchu všetky koreňové vzorce ktoré ste si vytvorili. Všetky koreňové vzorce ste si vytvorili a ktoré si pestujete sú priamo alebo nepriamo zakorenené na vašom vzorci jedla. Všetky koreňové vzorce určitým spôsobom súvisia s jedlom. 

Keď začnete proces nirahara samyamy a prelomíte vaše koreňové vzroce, zrazu uvidíte, že si tak vydýchnete, bude mať toľko vnútorného priestoru. 

Jedlo a láska, jedlo a sex, jedlo a strach, jedlo a obavy, všetky tieto hlavné koreňové vzorce su priamo spojené s jedlom. Spôsob ako pristupujete ku svojim koreňovým vzorcom je rozodujúce. Ak si myslíte že vzorce sú oddelené ako nádor, ktorý sa dá vyoperovať, mýlite sa. Vaše vzorce sú vzájomne poprepájané, prepletené. Najdôležitejšía vec ktorú si musíte uvedomiť je, že ak zničíte hlavný koreň v ktorom sú všetky hlavné koreňové vzorce prepojené, bude to ľahké pre vás sa oslobodiť od vašich vzorcov. 

Vzorec strachu je silno prepojený s jedlom, pretože spoločnosť sa vám vyhráža nedostatkom jedla. Takisto láska je silno prepojená s láskou, pretože vaše jedlo a lásku ste od mala dostávali od matky. Takisto obavy sú silno spojené s jedlom. Každý sa obáva že nebude mať čo jesť. Jedlo je oveľa silnejší vzorec ako žiadostivosť, chtíč. 

Chtíč je zložitý vzorec keď je zvrátená, pretože chtíč vzniká až po fyzickej zrelosti, ale koreňové vzorce vznikajú vždy pred vekom 7 rokov, ale fyzická zrelosť sa pred rokom 7 nikdy nestane, preto sex nikdy nie je koreňový vzorec, je to len zväzok mnohých vzorcov. Jedlo je však koreňom všetkých koreňových vzorcov. 

Pochopte, nirahara samyama, správny výynam nirahara samyamy je zničiť všetky koreňové vzorce týkajúce sa jedla. Nie je to ani o ako ísť za hranice jedla, ja nemám záujem vás všetkých vyhladovať. Nirahara účastníci nikdy nehladujú, iba idú za hranice jedla. 

Ale pozor, pri nirahara samyame, akonáhle cítite slabosť alebo hlad, musíte začať jesť. Nesmiete používať svoju vôľu, nesmiete zabrániť vášmu telu prísun jedla pomocou vôle. Vašu vôľu môžete používať iba na ukončenie všetkých vzorcov týkajúcich sa jedla. 

Pri Nirahare uvidíte, ako sa vaše vzorce začnú vyplavovať. Odmietanie, podráždenosť, bezmocnosť, ale bez nedostatku energie. Nebudete sa cítiť unavení, ale budete sa cítiť bezmocní. 

Pozrite sa na hlavné vzorce ktoré robia váš život bezmocným. Nirahara samyama vás oslobodí od týchto vzorcov jedla. Všetky vzorce ktoré ste si vytvorili kvôli jedlu - podráždenosť, náladovosť, závislosť, pýcha, láska, chtíč. Dokonca aj chtíč ste si vytorili na základe jedla. To je jedna z nahoršich zvráteností. Ak vám je odmietnutý sex začnete sa napchávať jedlom. 

Takže nirahara samyama spáli všetky koreňové vzorce jedla, a potom sa rozhodnite pre celibát. Pretože ak si zakážete najskôr sex, premení sa to na perverznosť k jedlu (prejedanie, posadnutosť jedlom), keď telu zakážete sex, prvá vec čo sa stane je túžba po pozornosti, druhý stupeň je že títo ľudia začnú byť homosexuáli, a tretí stupeň je keď ich bude priťahovať akékoľvek telo, či ľudské, čí zvieracie, či rastlinné, a po štvrté nastane perverznosť jedla. Všetky prvé nie sú spoločnosťou povolené, ale pripútanosť k jedlu je spoločnosťou povolená. Preto všetky tradície celibátu, vo všetkých náboženstvách, 90% z nich trpí na obezitu. 

V mojom živote som bol ako prvé iniciovaný do nirahara samyamy. Preto trvám na tom, že predtým ako niekoho iniciujem do sannyasu, musia praktizovať niraharu samyamu. Potom tá možnosť na tieto perverznosti odpadne. 
Nirahara samyama je prvý silný duchovný proces. Keď budete prechádzať nirahara samyamou, vaše telo prejde do novej inteligencie, kedy bude cítiť, čo je pôvodný pocit a čo je zvrátená pocit. Vďaka nirahara samyame pochopíte tú bezmocnosť, akí ste bezmocní pred vašimi vzorcami a keď ich ukončíte, akí ste silní. Naučíte sa vedu ako byť vždycky mocní. 

Predtým ako chcete ukončiť akékoľvek vzorce, najkôr musíte prelomiť vzorce jedla. Úprimne odporúčam aj ľuďom ktorí prídu na IA praktizujte niraharu pred alebo počas programu a potom nájdenie a prelomenie vašich vzorcov bude pre vás veľmi jednoduché. 

Každý by mal robiť nirahara samyamu pred všetkými dôležitými rozhodnutiami ako je svadba, počatie dieťaťa atď. Ak ste nerobili nirahara samyamu budete trpieť na zvrátené vzorce. Videl som ľudí, ktorí vedia že nemajú svoj život pod kontrolou a napriek tomu nasledujú svoju vôľu. Poviem vám, najväčšie požehnanie v živote je schpnosť identifikovať vášho majstra a slúžiť mu navždy. Slúžiť správnemu vodcovi je tá najlepšia vec ktorá sa vám môže stať. 

Podstata dnešnej prednášky je, že pred každým dôležitým rozhodnutím vášho života robte nirahara samyamu, či už manželstvo, dieťa, nový business, sannyas, spáľte všetok svoj zmätok, potom bude vaše rozhodnutie správne.


Z rannej správy Paramahamsa Nithyananda, 27. júna, 2013

Dnes sa s vami chcem podeliť o hlbšie pravdy o Nirahara samyame. 

Prvá dôležitá pravda je: vaše telo nepotrebuje také množstvo jedla aké prijímate. Jedlo nie je potreba tela, ale potreba stovák vašich vzorcov. 
Druhá pravda je: vaše telo nepotrebuje na život jedlo vôbec. 

Nirahara samyama je proces, ktorý vám umožní žiť bez jedla. Na to aby ste boli úspešní niraharis potrebujete najskôr prelomiť všetky vzorce spojené s jedlom. Prvé 3 stupne Nirahara samyamy vám pomôžu prelomiť tieto vzorce. 

Nirahara samyama nie je hladovka. Ľudia zvyčajne hladujú aby sa na konci hladovky mohli prejesť. Nirahara nie je hladovanie, je to proces na prebudenie vašej prirodzenej bio-pamäte aby vytvárala jedlo a energiu priamo zo vzduchu, vody a éteru. Jedlo nie je vaše právo od narodenia, Nirahara, život nezávisle od jedla je vaše právo od narodenia.

Čo musíte urobiť je len to raz vyskúšať. Teraz je už nirahara prístupná všetkým ľuďom priamo z vašich domovov. Stačí sa ráno pripojiť na nithyananda.tv a sledovať rannú správu naživo. 

Jedlo je ten najväčší kolektívny iluzórny vzorec ktoré sme si my ľudia vytvorili. Ak budete robiť kriyu pre nirahara samyamu ktorú budem počas ranných správ učiť, vaše telo bude iniciované na vytváranie energie z éteru. Nirahara má niekoľko stupňov, najskôr je to prechod na tekutú stravu, potom postupné znižovanie prísunu tekutej stravy a potom úplný prechod na život priamo z vody, z éteru a so vzduchu. Je to možné. Vaša bio-pamäť po prebudení urobí také veci, ktoré si teraz ani neviete predstaviť. 

Stovky ľudí boli vyliečení z chronických ochorení, dokonca z takých, na ktoré lekári predpisujú jedlo, stravu. Vaše vedomie stúpne na úplne inú úroveň. Nirahara samyama bez pochýb potvrdí vaše vyššie schopnosti pre vás samých. Ak chcete praktizovať autentickosť, shraddha, prvá vec, udrite na vzorce jedla, ak zlomíte vzorce jedla, získate vieru v seba samého, vieru, že dokážete niečo, čo sa iní boja robiť, že dokážete urobiť veci, ktoré sa aj vy sami bojíte urobiť. 

Nirahara samyama je ten najsilnejší proces. Ľudia úplne zabudli na svoje schopnosti, a je to tak náročné vám ukázať čoho je vaše telo a vedomie schopné. Nirahara samyama je však proces, ktorý vám dá priamu skúsenosť, ktorú budete vidieť na vlastné oči, cítiť na vlastnej koži. Nirahara samyama je ten najsilnejší proces. 

Nirahara samyama vás nevyslobodí len od vzorca jedla, ale aj od mnohých ďaľších vzorcov a neúplností.


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 25. jún 2013

O obohacovaní

Prečo by ste mali obohacovať? Aký je správny dôvod? Obohacujte preto, lebo každý je vašou súčasťou. Či to chcete alebo nie, či to chápete alebo nie, či to prijímate alebo nie, každý, každý, každý je vašou súčasťou. Každý je súčasťou vás! 

Keď zoberiete zodpovednosť a budete obohacovať každého, koho uvidíte, poviem vám, uvidíte, že vo vašom bytí budete prekypovať osvietením, budete cítiť osvietenie. Vo vašom živote nebudú žiadne chvíle bezmocnosti.

Čo je obohacovanie? Poviem vám, že to nie je nič iné ako učenie seba samého. Nie je to nič iné ako to, že učíte sami seba. Nepočúvate to, čo si myslíte, ale počúvate to, čo hovoríte. Preto vtedy, keď budete rozprávať s inými, keď ich budete obohacovať, budete to vy, kto bude mať z toho prospech.

Osvietenie samotné sa udeje iba vtedy, keď budete obohacovať iných zo správneho dôvodu. Prosím pochopte, zo správneho dôvodu, v správnom kontexte! Úspech alebo inteligencia budú vo vás prekvitať iba vtedy, keď budete obohacovať v správnom kontexte. 

Počúvajte! Či to chápete alebo nie, každý okolo vás je vašou súčasťou. Každý, kto je súčasťou vášho života, je súčasťou vás, nielen súčasťou vášho života! Každý, kto je súčasťou vášho života, je súčasťou vás!

Pochopte, že iba vtedy, keď sa začnete hýbať, to znamená žiť, praktizovať, budete vyžarovať úspech. Nielen polovičným počúvaním. Keď budete počúvať intenzívne, tak vás moje slová posunú smerom k životu. Keď sa nebudete posúvať smerom k životu, pochopte, že nepočúvate!

Obohacovanie je jedna zo základných skúseností osvietenia. Obohacujte! Obohacujte! Obohacujte! Neustále obohacujte každého vo vašom živote a sami seba.

Iba tí, ktorí obohacujú iných, naďalej žijú osvietenie. Naďalej priťahujú túto úžasnú silu do ich vlastného bytia. Naďalej žijú ich život v najvyššom vedomí a úspechu. 

Neustále obohacujte iných! Neustále obohacujte iných! Neustále obohacujte iných! Keď budete obohacovať iných, bude jednoducho vedieť, že ste nažive. Budete jednoducho vedieť, že nové vlastnosti, schopnosti, o ktorých ste si ani nevedeli predstaviť, že by ste ich mali, sa stanú vašou súčasťou. Samotné obohacovanie iných bude silným ukončením. Všetky ukončenia s inými budú viesť k ich obohacovaniu. Všetko obohacovanie iných bude viesť k ukončeniu s nimi.

Obohacujte, obohacujte, obohacujte! Čím viac a viac a viac budete obohacovať, tým viac sa budete rozpínať, rozpínať, rozpínať!


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 24. jún 2013

INTEGRITA
Keď budete praktizovať integritu iba preto, aby vás prijali a rešpektovali iní, zo strachu zo šéfa, zo strachu zo spoločnosti, z ľudí okolo vás... Keď budete praktizovať ibnegritu iba preto, aby vás prijali ľudia okolo vás, áno, budete prijatí. Bez pochýb! Budete prijatí. Ale to bude všetko!

Správny dôvod, prečo by som mal praktizovať integritu je, aby som mal úplnosť s časom, Khalom! Počúvajte! Preto, aby ste mali úplnosť s Khalom. Poviem vám, že praktizovanie integrity iba po dobu desať dní pre jediný dôvod – pre ukončenie, pre dosiahnutie úplnosti s Khalabhrairavom, vylieči všetky vaše neukončenia, neúplnosti z minulosti! Pretože Khala je nezávislá energia! Kahla dokáže vyliečiť všetko. Prosím pochopte! Praktizujte integritu preto, aby ste boli úplní s časom. Nie pre malé dôvody, aby ste boli akceptovaní spoločnosťou! 

AUTENTICKOSŤ
Prečo by mala byť praktizovaná autentickosť? Či to viete alebo nie, ste odrazom vesmírnej duše. Individuálna duša je odrazom vesmírnej duše. Jivaatma je odrazom Paramatma. Takže Paramatma sa odráža v Jivaatma. Paramatma odrážajúca sa vo vašom tele je Jivaatma. To znamená, že vesmírna duša, odrážajúca sa vo vašom tele, je individuálan duša. Takže individuálna duša je v podstate zabudovaná s vlastnosťou rozpínať sa, takže takto sa môže stať vesmírnou dušou! Individuálna duša sa snaží dosiahnuť vesmírnu dušu. To je autentickosť.

ZODPOVEDNOSŤ
Vždy, všade, keď si myslíme, že ide o nás, začneme praktizovať zodpovednosť. Nepraktizujte zodpovednosť preto, lebo sa chcete stať mocnými v nejakých oblastiach. Neberte zodpovednosť preto, lebo sa chcete stať mocnými. Berte zodpovednosť preto, lebo vy ste mocní! Počúvajte! Berte zodpovednosť preto, lebo vy ste zdrojom! Potom vám zodpovednosť umožní, aby ste sa stali Jivan Mukta, aby ste žili osvietenie! Nepokúšajte sa brať zodpovednosť preto, aby ste sa stali mocnými. Berte zodpovednosť preto, lebo vy ste mocní! Lebo vy ste zdrojom! Vy ste zodpovední! Pretože ste zodpovední, pretože ste zdroj, rozhodnite sa, že sa stanete zodpovednými!

OBOHACOVANIE
Počúvajte! Počúvajte! Teraz uvediem správny a úplný dôvod pre obohacovanie. Pretože je každý súčasťou vás, obohacovanie každej bytosti nie je nič iné ako obohacovanie určitej časti vo vás. Obohacujte iných! Počúvajte! Čokoľvek vidíte, je vašim predĺžením! Čokoľvek zažívate, je predĺžením vás! Každý, koho zažívate vo vašom živote, je vašim predĺžením.

Integrita, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie. Všetky štyri princípy by sa mali žiť pre správny dôvod, pre správny účel, pre úplný dôvod a úplný účel.

Integrita by sa mala praktizovať pre dosiahnutie úplnosti s časom.
Autentickosť by sa mala praktizovať preto, aby sme zažili náš zdroj, vesmírnu dušu, Paraatma.
Zodpovednosť by sa mala praktizovať preto, lebo my sme mocní. Nie preto, aby sme sa stali mocnými!
Obohacovanie by sa malo praktizovať preto, lebo každý je súčasťou nás.

Viac záleží na priestore, kontexte a dôvode ako na činnostiach, ktoré robíte!

Buďte integrovaní, aby ste boli úplní s Mahakalom, Pánom času.
Praktizujte autentickosť, aby ste zažili váš pôvodný stav – vesmírnu dušu.
Praktizujte zodpovednosť preto, lebo ste mocní. Nie preto, aby ste sa stali mocnými!
Praktizujte obohacovanie, pretože každý je vašou súčasťou!


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 23. jún 2013

Keď máte chvíle silnej bezmocnosti, spomienky a neukončenia, ktoré ste si vytvorili počas momentov bezmocnosti a vzorce, ktoré ste si vytvorili počas momentov silnej bezmocnosti, prosím pochopte, je to rovnaké ako keď hmota, ktorá rotuje vysokou rýchlosťou, priťahuje k sebe všetku hmotu. Je to ako teória gravitácie. Planéty rotujú takou rýchlosťou, že prirodzene priťahujú všetko k svojmu stredu.

Či je to úplnosť alebo neúplnosť, čokoľvek máte vo vašom vnútri, keď s tým bude prebiehať váš život, tak budete priťahovať viac a viac neúplných udalostí, chvíľ bezmocnosti, budete priťahovať tento druh situácií vo vašom živote znova a znova.

Pochopte a počúvajte! Pri týchto štyroch princípoch – integrita, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie, by sa malo skutočné praktizovanie robiť z priestoru úplnosti. Inak by sa malo udiať iba pochopenie štyroch princípov. Skutočné praktizovanie, ktoré by mal každý človek začať, by malo byť na základe úplnosti.

Poviem vám, že ak máte vzorec, ktorý ste si vytvorili v nejakej chvíľke bezmocnosti, ako: ´Život je proti mne!´, hocijaký vzorec, tak uvidíte, že budete neustále priťahovať udalosti, situácie, v ktorých bude život proti vám. A s každou situáciou si budete neustále potvrdzovať vašu vieru, ktorú ste si vytvorili. 

Nikdy nedovoľte, aby vo vašom živote boli chvíle bezmocnosti! To znamená plač, chvíle slabosti. Pochopte! Keď si sadnete a budete robiť ukončenie sami so sebou a s inými, vtedy je plač v poriadku. Plač z bezmocnosti nie je v poriadku. Nedovoľte to! Plač z bezmocnosti... Tieto chvíle sú nebezpečné. Vtedy ste duchovne zraniteľní. To znamená, že váš imunitný systém je oslabený a môžu vás infikovať akékoľvek nesprávne duchovné koncepty. Počas týchto chvíľ bezmocnosti sa môže vo vás udiať infekcia infekciou prostredníctvom koreňových vzorcov. 

Keď sa vo vás udeje infekcia negatívnymi vzorcami, je to takmer nevyliečiteľné. Iba osvietený Majster dokáže urobiť operáciu a vyliečiť to. Tá operácia sa nazýva ´Vnútorné prebudenie´!

Keď budete vedomí a zaviažete sa, že budete v magnetickom poli úplnosti, tak uvidíte, že budete priťahovať život, ktorý vám prinesie viac a viac úplnosti. 

Rozhodnite sa, že odteraz vložíte všetku vašu energiu do toho, aby ste boli v úplnosti, aby ste boli v magnetickom poli úplnosti!


Infikujú vás vaše koreňové vzorce?

V dnešnej rannej správe Paramahamsa Nithyananda pokračoval v rozprávaní o hlbších významoch ukončenia:

„Prosím pochopte. Prosím, vstúpte do priestoru počúvania! Hlbšie dimenzie ukončenia, úplnosti... Počúvajte! Keď máte chvíle silnej bezmocnosti, spomienky a neukončenia, ktoré ste si vytvorili počas momentov bezmocnosti a vzorce, ktoré ste si vytvorili počas momentov silnej bezmocnosti, prosím pochopte, je to ako keď hmota, ktorá rotuje vysokou rýchlosťou, priťahuje k sebe všetku hmotu. Je to ako teória gravitácie. Keď planéta Zem rotuje takou rýchlosťou, prirodzene priťahuje všetko k svojmu stredu.

Či je to úplnosť alebo neúplnosť, čokoľvek máte vo vašom vnútri, keď s tým bude prebiehať váš život, tak budete priťahovať viac a viac neúplných udalostí, chvíľ bezmocnosti, budete priťahovať tento druh situácií vo vašom živote znova a znova a znova.

Pochopte. Pochopte a počúvajte! Pri týchto štyroch princípoch – integrita, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie, by sa malo skutočné praktizovanie robiť z priestoru úplnosti. Inak by sa malo udiať iba pochopenie štyroch princípov. Skutočné praktizovanie, ktoré by mal každý človek začať, by malo byť z priestoru úplnosti.

Poviem vám, že ak máte vzorec, ktorý ste si vytvorili v nejakej chvíľke bezmocnosti, ako: ´Život je proti mne!´, hocijaký vzorec, tak uvidíte, že budete neustále priťahovať udalosti, situácie, v ktorých bude život proti vám. A s každou situáciou si budete neustále potvrdzovať vašu vieru, ktorú ste si vytvorili. 

Prosím počúvajte! Všetko, čo si vytvoríte počas momentov bezmocnosti, sa stane hlbšie ako viera vo vás! Sú dva typy viery, ktoré si vytvárate vo vašom živote. Viera, ktorú sa pokúšate budovať, budovať, budovať na základe vašich logických záverov: ´Ó, ak je tam ten kopec, tak tam potom bude niekto, kto ho vytvoril. Ak je tu tento strom, musí tam byť niekto, kto ho vytvoril. Ak je tu tento svet, musí tam byť niekto kto ho vytvoril. Musí tam byť Boh.´ Je to tak, ako keď sa prostredníctvom logiky snažíte vybudovať vašu vieru. 

Ale počas momentov bezmocnosti, keď vaša logika nefunguje, vzorce, ktoré ste si vytvorili... Je to ako priama operácia, pri ktorej je vložený do srdca kardiostimulátor. Potom ako je vaša logika zbitá, prefackaná, tak vaše srdce ostáva otvorené a vzorce, ktoré ste si vytvorili, vstúpia do jadra vášho bytia a vložia tam myšlienku. Prosím pochopte, je to ako keď vstúpi armáda a porazí vaše bezpečnostné sily, zbaví sa ich, priamo vstúpi do hlavného mesta a vytiahne tam svoju zástavu. Je to presne ako toto!

Pochopte! Počas hlbokého spánku nepracuje ani vaša logika, ani do vás nemôžu byť vložené nijaké vzorce. V bdelom stave vaša logika pracuje, takže vzorce nemôžu byť do vás vložené. Počas chvíľ bezmocnosti vaša logika nefunguje, ale ste pri vedomí, takže vzorce môžu byť do vás vložené! Sú to najnebezpečnejšie chvíle v živote! Počúvajte! Je to ako v nejakom dome. Nie je tam ani ochranka, ani zlato. Nie je tam nič, čo sa dá ukradnúť. Je to ako bdelý stav. Ani vaša logika tam nie je. Nemôžete tam nič robiť. Dom je prázdny. Niekedy prídu zlodeji a pokúšajú sa hľadať, hľadať, hľadať. A počas hľadania niečo z toho, čo ukradli v inom dome spadne a oni sa vrátia. Nie je tam nič, čo by sa dalo nájsť. Toto je stav spánku. A bdelý stav je ako keď máte zlato a ochranku. Oboje. Votrelci nedokážu siahnuť na zlato. Ale tieto chvíle bezmocnosti sú ako keď je celá vaša ochranka opitá a váľa sa po zemi a nedokáže sa ani postaviť na vlastné nohy. A zlato je tam prístupné, bez dozoru. Votrelci, zlodeji priamo prídu a všetko ukradnú.

Počúvajte! Nikdy nedovoľte, aby vo vašom živote boli chvíle bezmocnosti! Nikdy nedovoľte, aby vo vašom živote boli chvíle bezmocnosti! To znamená plač, chvíle slabosti. Pochopte! Keď si sadnete a budete robiť ukončenie sami so sebou a s inými, vtedy je plač v poriadku. Uvidíte čas, keď sa objavia slzy. Alebo keď budete sedieť s deities, s guru, tak vám budú tiecť slzy z extázy. To je iné!

Plač z bezmocnosti nie je v poriadku. Nedovoľte to! Plač z bezmocnosti... Tieto chvíle sú nebezpečné chvíle. Vtedy ste duchovne zraniteľní. To znamená, že váš imunitný systém je oslabený a môžu vás infikovať akékoľvek negatívne duchovné koncepty. Počas týchto chvíľ bezmocnosti sa môže vo vás udiať infekcia koreňovými vzorcami. 

Keď sa vo vás udeje infekcia negatívnymi vzorcami... Prosím počúvajte. Je to nové slovo: infekcia negatívnymi vzorcami. Keď sa vo vás udeje, je to takmer nevyliečiteľné. Iba osvietený Majster dokáže urobiť operáciu a vyliečiť to. Tá operácia sa nazýva ´Vnútorné prebudenie´!

Počúvajte! Počúvajte! Ste ako magnetické pole, ktoré je vytvárané priestorom, ktorý máte vo vašom vnútri. Keď budete vyžarovať magnetizmus neukončenia, neúplnosti, tak budete priťahovať v živote iba viac a viac situácií, ktoré spôsobia neúplnosť, neukončenia. Ľudia, ich správanie, všetky udalosti vám prinesú iba neukončenia, neúplnosť. Ak budete mať magnetické pole ukončenia, úplnosti, tak potom tí istí ľudia, životné situácie, udalosti budú buď transformované alebo aj keď nebudú, tak vaša skúsenosť z nich bude pre vás transformovaná, aby vytvorila viac a viac úplnosti. 

Takže to, či chcete mať magnetické pole úplnosti alebo neúplnosti, je úplne vaša voľba! Keď ste boli malí, väčšina z vás o tom ani nevedela. Vybrali ste si, že budete v magnetickom poli neúplnosti, pretože je v ňom väčšina spoločnosti okolo nás. Naši rodičia, učitelia a iní sa riadia spoločnosťou. 

Počúvajte! Môj gurukul je nastavený priestor úplnosti. Celá atmosféra je taká, že množstvo detí v gurukule je v predvolenom nastavení úplnosti. Už sú úplní! A neustále im pomáham, vo všetkom ich podporujem. Vidím, že aj reč, štýl učiteľov v gurukul sa mení, pretože ich deti ´naštartovali´. Je to spontánny priestor úplnosti. 

Pozrite, spoločnosť je nastavená na neúplnosť, takže ste boli vložení do tohto priestoru. Iba vtedy, keď budete vedomí, môžete pritiahnuť priestor úplnosti. Ale v gurukul je priestor úplnosti v predvolenom nastavení. Iba vtedy, keď sa budete príliš zaujímať o úplnosť, budete ju priťahovať. Deti sú moja jediná nádej! Môj gurukul je moja najväčšia nádej! 

Počúvajte, najmä vaši priatelia medzi vekom 3 až 18 rokov, týchto 15 rokov mali vaši priatelia na vás obrovský vplyv. Poviem vám, že možno veríte, že mali na vás vplyv vaši učitelia. Nie! Vaše srdce ste neotvorili vašim učiteľom! Vašim učiteľom ste otvorili iba vašu logiku. Učitelia vás mohli ovplyniť iba veľmi zvoľna, dlhodobo. Ale vaši priatelia vás mohli ovlyvniť okamžite. Okamžite! 

Takže pole úplnosti je jedna z najdôležitejších vecí, pretože to je to, čo väčšina spoločnosti nemá! Počúvajte! Pole úplnosti je veľmi dôležitá vec. Pole, ktoré máte okolo seba a vo vašom vnútri, by malo byť úplné. Nemalo by mať žiadne veľké rany alebo chvíle bezmocnosti ako vzorce. Poviem vám, všetky deti z gurukul, toto by mala byť vaša ďalšia lekcia. Každý deň by ste mali venovať čas a robiť ukončenia predtým ako zaspíte. Kým neprestane mať sny. Pretože sny nie sú nič iné ako neukončenia, neúplnosť. Iba vtedy, keď nebudete mať sny, budete úplní! Pochopte, že iba vtedy, keď nebudete mať sny, budete úplní! 

Pre deti je veľmi jednoduché, aby vstúpili do priestoru bez snov. Deťom to môže trvať maximálne tridsať dní praktizovania. Každý večer pred spaním robte ukončenia, ukončujte, ukončujte, ukončujte. Robte ukončenia so všetkým, čo sa stalo počas celého dňa alebo čokoľvek sa stalo počas celého dňa, akékoľvek rozpory, konflikty, ktoré ste cítili, ukončite ich a vysledujte zdroj! Do tridsať dní dosiahnete priestor bez snov. Poviem vám, že keď dosiahnete priestor bez snov, zatlačenie vás do osvietenia je pre mňa iba malý úkon, akt. Nie je to nič iné ako jeden energetický daršan. Pretože práca je už urobená. 

Takže toto je nasledujúci projekt pre všetky deti. Nasledujúci jeden mesiac... Dnes je 23., do ďalšieho 23. ... Vtedy je Guru Poornima? Takže do Guru Poornima máme presne jeden mesiac! Do Guru Poornima budete každý večer robiť ukončenie a pôjdete spať. Urobíte ukončenie sami so sebou alebo ukončenie s inými. Všetko je v poriadku. Budete robiť ukončenie a pôjdete spať. A pri Guru Poornima prebudím vašu kundaliny.

Aj ostatní dospelí, teraz viete, že priestor úplnosti je najväčšia hodnota, majetok! Poviem vám, že keď budete mať priestor úplnosti, tak aj vtedy, keď pôjdete a sadnete si do neprístupného lesa pod banyán, vznikne okolo vás mesto! Aj vtedy, keď pôjdete a sadnete si do neprístupného lesa pod banyán strom...

Toto bol neprístupný les! Viete o tom? Pred desiatimi rokmi bolo toto miesto neprístupný les. Do roku 2005. Za privítacím centrom uvidíte obrovskú skalu. Veľakrát som spal na tej skale, pretože sa tu v noci prechádzal medveď. Prechádzali sa tu slony. Medvede a slony nemohli vyliezť na tú skalu. Je to veľmi strmá skala. Táto skala je svedkom. Veľa nocí som na nej spal. V noci sa tu prechádzali dva-tri medvede. Keď prišlo päť-šesť slonov, nebol to problém. Iba prišli a odišli. Ale keď tu bol opustený, osamotený slon, bol podráždený, pretože mu chýbala skupina. Pozeral sa na jednu stranu, na druhú stranu a ničil všetko, čo mu prišlo pred oči. Samozrejme, ja som nikdy nebol napadnutý žiadnym zvieraťom. Ale videlo ma mnoho zvierat!

Takže pochopte, že keď budete mať priestor úplnosti, magnetické pole úplnosti, tak aj vtedy keď pôjdete a sadnete si v neprístupnom lese, jednoducho sa okolo vás vytvorí kráľovstvo! Zvoľte si byť naďalej v magnetickom poli úplnosti. Odteraz sa rozhodnite, že vložíte všetky vaše energie do toho, aby ste boli úplní, aby ste boli v magnetickom poli úplnosti.

Keď budete vedomí a zaviažete sa, že budete v magnetickom poli úplnosti, tak uvidíte, že budete priťahovať život, ktorý vám prinesie viac a viac úplnosti. Iba vtedy, keď dokážete zažiť úplnosť, priestor úplnosti, bude to také silné. Magnetické pole úplnosti je povinná podmienka pre akékoľvek vytváranie. A poviem vám, že všetko čo vytvoríte v priestore úplnosti, bude vytvorené vo všetkých siedmych priestoroch! Vo všetkých siedmych úrovniach: Bur, Bhuva, Suva, Sat, Jana, Maha, Tapa. Vo všetkých Lokas (svet, rovina). Tapa Loka je pod a Maha Loka je nad. Ale ja som to zmenil. Tapa Loka je najvyššia! 

Všetko to, čo vytvoríte v priestore úplnosti... Aj v priestore neúplnosti môžete vytvoriť chrám. Bude existovať v Bhu Loka. Ale vtedy, keď si vytvoríte priestor úplnosti a postavíte chrám, jednoducho sa udeje v Bhu Loka, Bhuva Loka, Suva Loka, Satya Loka. Vo všetkých Lokas! Tento chrám sa udeje vo všetkých úrovniach! To znamená, že aj ľudia v poli mystéria budú zažívať silu tohto chrámu. 

Pozrite sa na chrám Shirdi Saibabu. Existuje aj fyzicky, ale aj na metafyzickej úrovni, preto sa neustále objavuje v snoch mnohých ľudí. Pozrite na chrám Tirupati Venkateshwaru. Tento chrám neexistuje iba na fyzickej úrovni. Existuje vo všetkých siedmych úrovniach. Preto neustále inšpiruje ľudí. Sú väčšie chrámy ako je Tirupati chrám. Ale tieto chrámy existujú iba v Bhu Loka. Neviete, prečo ste priťahovaní do Tirupati. V momente, keď som povedal tieto slová, mám pocit, že by som si mal zobrať dva a pol dňa a ísť po daršan a potom sa vrátiť späť. A všetci z nás vedia, nielen vy, ale aj ja, že pred deity nemôžete stáť viac ako pár sekúnd. Nielen vy, ani ja nemôžem stáť pred deity viac ako pár sekúnd! Ale máme pocit, že by sme tam mali ísť, že by sme tam mali byť. A tých niekoľko sekúnd nadávok, ktorými prejdete, je nepredstaviteľných! Je to doslova nadávanie, urážanie týmito pracovníkmi, zamestnancami! Samozrejme, že sú bezmocní, pretože za deň musí dostať daršan v priemere 100-tisíc ľudí!

Prosím pochopte! Videl som správu v médiách, že za dva dni dostalo daršan 300-tisíc ľudí! Za dva dni dostalo daršan 300-tisíc ľudí! Takže, čo robiť? Ak ste tam raz boli, tak viete, že tam chcete byť znova a nova a znova! Pretože bytosť, ktorá postavila chrám, ho postavila z priestoru úplnosti. Nie je vytvorený obyčajnými kráľmi. Bol vizualizovaný a vytvorený úžasnými bytosťami ako Ramanuja, Srinivasa, Krišna Deivaraja. Všetko čo vytvoríte z priestoru úplnosti bude vytvorené vo všetkých úrovniach. 

Keď budete v priestore úplnosti, tak všetko čo vytvoríte, vydrží večnosť! Bude to večné a nesmrteľné! Inak by neexistoval žiadny dôvod, prečo by mal byť hinduizmus stále nažive, keď títo islamskí výtržníci, fanatici brutálne útočia, napádajú, zabíjajú milióny ľudí a ničia chrámy. Ako to, že je hinduiznus stále nažive, prekvitá a rozpína sa? 

Pochopte, že na to, aby ostalo náboženstvo nažive, sú dôležité tri veci: poznanie životného štýlu. To znamená, poznanie čo je narodenie, čo je smrť, prečo je život, aký je zmysel života. A stavby, umenie a architektúra. Po tretie: jazyk. V hinduizme sú všetky tri. To znamená: poznanie životného štýlu, architektúra a umenie a jazyk. Všetky tri sú vytvorené z magnetického poľa úplnosti. Preto akokoľvek sa budete snažiť, tieto tri nemôžu byť nikdy zničené: pamiatky postavené z priestoru úplnosti, zázraky architektúry vytvorené z priestoru úplnosti, lingvistický monument – sanskrit, lingvistický zázrak – sanskrit. Poviem vám, rovnako ako sa diví svet, že keď budete analyzovať lingvistické zázraky sveta, tak sanskrit bude prvý a jediný! Lingvistický zázrak sveta – sanskrit a úžasná veda o životnom štýle, upanišady, všetky tri sú vytvorené z magnetického poľa úplnosti. Preto ich nič nedokáže zničiť. Nič ich nedokáže zabiť! 

Poviem vám, že všade tam, kde je rešpektovaná hodnota demokracie, môže prežiť jedine hinduizmus. Pretože hinduizmus má hodnoty demokracie zabudované v sebe! Dáva vám toľko vedomej slobody. Ani jediný človek ho nedokáže využiť, nedokáže diktovať podmienky. Rozmary a vrtochy jediného človeka ho nedokážu riadiť. Hinduizmus nemôže byť nikdy riadený jediným človekom. Nanajvýš môže byť vedený cez ´apex body´ – obrovské kolégium, zbor. Môže byť vedený iba inkarnáciami a osvietenými bytosťami. Pretože každému boli úplne a dôkladne poskytnuté všetky tajomstvá bez akéhokoľvek ukrývania. Nič nie je držané v tajnosti. Nič nie je ukrývané. Nielenže ste učení tomu, čo je zámerom, ale ste učení aj metódam, aby ste navrhli svoju vlastnú cestu k vášmu cieľu. Sú vám poskytnuté nielen meditačné techniky, ale aj metódy ako navrhnúť meditáciu sami pre seba. Nie ste učení iba tomu, ako chytať ryby, ale môžete si vytvoriť vaše vlastné rôzne metódy. Vo väčšine náboženstiev dostanete iba rybu. V niekoľkých náboženstvách vás naučia ako chytať ryby. V hindu tradícii dostanete, budú vám poskytnuté všetky tajomstvá. Môžete si vyvinúť svoju vlastnú metódu ako chytať ryby. 

Všade tam, kde je rešpektovaná hodnota demokracie, kde sa žije, dokonca oceňuje, poviem vám, má budúcnosť iba hinduizmus. To je dôvod, prečo vo všetkých demokratických krajinách hinduizmus prekvitá ako čokoľvek iné.

Podľa Organizácie spojených národov je 97% svetových jazykov priamo alebo nepriamo ovplyvnených sanskritom. Je to matka všetkých jazykov! Časopis Forbes v roku 1987 oznámil, že sanskrit je najlepší priateľský jazyk pre počítače. Existuje správa vedcov z NASA o tom, že Amerika vytvára šiestu a siedmu generáciu super-počítačov, ktoré budú založené na jazyku sanskrit! 

Ak poznáte iba sanskrit, dokážete sa naučiť akýkoľvek jazyk! Poznáte vedu o zlepšovaní sa v jazykoch! Škola St. James Junior v Londýne, jedna z veľmi známych, preslávených škôl, urobila zo sanskritu povinný jazyk. Aj v Írsku majú niektoré školy povinný sanskrit. Je tak smutné, že pseudo-sekulárny politici nikdy nedobehnú svet. Budú držať Indiu vzadu! Ale netrápme sa nad tým! Umožnime, aby bol sanskrit dostupný vo všetkých našich Vidyalayas a ašrámoch. Sanskrit je jediný jazyk, ktorý používa všetky nervy na jazyku!

Počúvajte! Všetko to, čo bude vytvorené z priestoru úplnosti, vydrží navždy!

Pochopte podstatu dnešného satsangu: Majte magnetické pole úplnosti! Majte magnetické pole úplnosti! Majte magnetické pole úplnosti!“


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 22. jún 2013

S úplnosťou zažijete priestor, v ktorom bude pre vás všetko pozitívne. Aj keď to bude vyzerať trochu negatívne, bude to tak iba vyzerať. 

Iba s úplnosťou budete cítiť silu súcitu, budete cítiť zodpovednosť.

Môžete zobrať zodpovednosť z rôznych dôvodov. Ale iba zodpovednosť, ktorú zoberiete po ukončení, po dosiahnutí úplnosti, z vás urobí Jivan Mukta!

Počúvajte! Ak zoberiete zodpovednosť iba preto, aby ste sa stali úspešným vodcom vo vašej spoločnosti, stanete sa dobrým vodcom. Bez pochýb! Ak zoberiete zodpovednosť iba preto, aby ste mali úspešný biznis, budete mať dobrý biznis. Bez pochýb! Ale všetky tieto zodpovednosti nie sú úplné zodpovednosti! 

Počúvajte! Ja nie som korporátny (firemný) guru, aby som vás učil zodpovednosti z dôvodu vášho úspechu v biznise! 

Učím vás zodpovednosti, aby ste sa stali Jivan Mukta! Áno! Keď sa naučíte tejto zodpovednosti, prirodzene môžete dobre fungovať vo vašom úrade, vo vašom biznise, vo vašej rodine. Stanete sa zodpovednými, niet pochýb! Nie som proti tomu. Nie som proti tomu, aby sa vám darilo v úrade. Nie som proti tomu, aby sa vám darilo v biznise. Nie som proti tomu, aby ste zobrali zodpovednosť za vašu rodinu. Ale toto všetko by mal byť vedľajší účinok. Hlavným výsledkom vašej zodpovednosti by malo byť, aby ste sa stali Jivan Mukta – žijúcim osvietenie!

Poviem vám, prečo musíte zobrať zodpovednosť, prečo by ste mali zobrať zodpovednosť. Ste zdrojom všetkého, čo sa deje vo vás a okolo vás! Preto musíte zobrať zodpovednosť za všetko, čo sa ešte stane vo vás a okolo vás! Musíte zobrať zodpovednosť, pretože vy ste zodpovední! Nie pre iný dôvod! Či tomu veríte alebo nie, vy ste zdrojom! Ak zoberiete zodpovednosť s touto jasnosťou, z tohto kontextu, tak každá činnosť, všetko, sa stane vašim duchovným praktizovaním, ktoré vás dovedie ku Jivan Mukti, k životu v osvietení! 

Ak máte pochopenie: ´Ja som zdroj všetkého, takže som za všetko zodpovedný.´, tak každá činnosť, ktorú urobíte s týmto pochopením, každá činnosť sa stane pre vás duchovnou praktikou, aby ste sa stali Jivan Mukta!

Ak budete fungovať s pochopením: ´Ja som zdroj, takže som zodpovedný.´, všetko, všetko, všetko to, čo budete robiť, sa stane duchovným praktizovaním. 

Keď zoberiete zodpovednosť bez toho, aby ste mali správne pochopenie alebo nemáte pochopenie, nestane sa ozajstnou zodpovednosťou. Bude to mimo kontextu.

Pochopte, že iba vtedy, keď urobíte ukončenie, budete poznať správny dôvod, prečo máte zobrať zodpovednosť. Budete vedieť: ´Prečo by som mal zobrať zodpovednosť. Prečo som zodpovedný.´ Iba potom bude to, že ste zobrali zodpovednosť, naozaj, naozaj, naozaj pre vás užitočné. 

Neučte sa zodpovednosti od korporátnych gurus! Učte sa zodpovednosti od pôvodného zdroja védskej tradície, pôvodného zdroja védskeho poznania. Je to védska tradícia, ktorá vám dá správny dôvod a všetky dôvody na to, aby ste boli zodpovední.


Buďte vodcom zo správneho dôvodu

V dnešnej rannej správe Paramahamsa Nithyananda rozprával o tom, ako nám ukončenie umožní zobrať skutočnú zodpovednosť:

„Počúvajte! Vstúpte do priestoru počúvania. S úplnosťou zažijete priestor, v ktorom bude pre vás všetko pozitívne. Aj keď to bude vyzerať trochu negatívne, bude to tak iba vyzerať. 

Včera vošlo do ašrámu niekoľko výtržníkov a pokúšali sa urobiť hluk, pokúšali sa nám zatarasiť cestu do chrámu. Dnes ráno záznamy vlády odhalili, že aj pôda, ktorú vyhlasujú za svoju, nie je ich! Ani im nepatrí! Poviem vám, že je to iba sila úplnosti! Iba s úplnosťou budete cítiť silu súcitu, budete cítiť zodpovednosť.

Ešte jedna vec. Môžete zobrať zodpovednosť vo vašom živote aj z chamtivosti. Pochopte! Môžete zobrať zodpovednosť iba preto, aby ste mali tú najlepšiu rodinu. Môžete zobrať zodpovednosť vo vašej práci iba preto, aby ste boli vodcom. Môžete zobrať zodpovednosť za váš tím iba preto, aby ste boli úspešným vodcom tímu. Môžete zobrať zodpovednosť z rôznych dôvodov. Ale iba zodpovednosť, ktorú zoberiete po ukončení, po dosiahnutí úplnosti, z vás urobí Jivan Mukta!

Pochopte! Ak zoberiete zodpovednosť za rodinu iba z chamtivosti, aby ste mali dobrú rodinu, budete mať dobrú rodinu. Bez pochýb! Ak zoberiete zodpovednosť iba preto, aby ste sa stali úspešným vodcom vo vašej spoločnosti, stanete sa dobrým vodcom. Bez pochýb! Ak zoberiete zodpovednosť iba preto, aby ste mali úspešný biznis, budete mať dobrý biznis. Bez pochýb! Ale všetky tieto zodpovednosti nie sú úplné zodpovednosti! 

Počúvajte! Ja nie som korporátny (podnikový, firemný) guru, ktorý vás učí zodpovednosti z dôvodu vášho úspechu v biznise! Nie! Ja nie som ´dohodený´ guru, ktorý vás učí zodpovednosti, aby ste mali úspech v biznise. Pochopte, že ani správne rozhodnutie by nemalo byť prijaté z nesprávneho dôvodu. Ani správne rozhodnutie by nemalo byť prijaté na základe nesprávneho dôvodu!

Poviem vám príbeh. Traja blázni chceli, aby ich prepustili zo psychiatrickej liečebne. Išli za lekárom a poprosili ho: ´Prosíme, prepustite nás! Chceme sa vrátiť domov.´ Lekár odpovedal: ´Príďte zajtra ráno. Dám vám všetkým test. A po tomto teste, podľa toho ako ho urobíte, sa rozhodnem, či sa môžete vrátiť alebo nie.´ Takže lekár všetkých objednal na test. Nasledujúci deň prišli všetci traja. Lekár ich zobral k bazénu, ktorý bol prázdny, bez vody. Požiadal prvého blázna: ´Skoč a plávaj!´ Skočil a zlomil si ruku. Zavolal druhého muža a povedal: ´Skoč a plávaj!´ Druhý muž skočil a zlomil si nohu. Zavolal tretieho muža a povedal: ´Skoč a plávaj!´ Muž odpovedal: ´Nie, neskočím!´ Lekár bol veľmi šťastný: ´Áno! Tento muž môže byť teraz prepustený!´ Povedal mu: ´Môžeš sa vrátiť domov. Už viac nie si blázon. Si vyliečený. Choď do kancelárie, vypíš papiere a môžeš odísť.´ Muž išiel, vypísal papiere, zaplatil účty, podpísal sa. Vypísal všetky papiere, aby mohol odísť zo psychiatrickej liečebne. Lekár sa opatrne opýtal: ´Môžem vedieť, prečo si neskočil?´ Muž odpovedal: ´Neviete, že neviem plávať?´

Neskočiť do bazéna môže byť správne rozhodnutie, ale prijaté z nesprávneho dôvodu. Správne rozhodnutie prijaté z nesprávneho dôvodu... Aj keď je to správne rozhodnutie, ale je prijaté z nesprávneho dôvodu, vedie k nebezpečenstvu. Pretože neskôr, keď si budete myslieť, že viete plávať, môžete skočiť do prázdneho bazéna. Takže tento muž, ak neskočil do toho bazéna preto, lebo nevie plávať, tak potom ako sa naučí plávať, môže znova skočiť do prázdneho bazéna! A vtedy, keď bude správne rozhodnutie prijaté z nesprávneho dôvodu, budete v nebezpečenstve. Ani vtedy, keď bude zodpovednosť prijatá z nesprávneho dôvodu, sa nestanete zodpovednými!

Pochopte! V minulosti mávali autokratickí králi Rajagurus, takže všetky nápady, predstavy ako vykorisťovať obyčajného človeka nehovorili sami. Hovorili ich prostredníctvom Rajagurus. Takisto v súčasnosti existuje veľa korporátnych gurus. Korporátni výkonní riaditelia (CEO) sami nedokážu naučiť mnoho vecí a keďže chcú výkonných pracovníkov, zamestancov, úradníkov, členov tímu, používajú na to korporátnych gurus. Samotný kráľ sa nikdy nesprával zodpovedne. Takže aj keby učil zodpovednosti, nikto by ho nepočúval. Preto mal jedného človeka, ktorý bol predstavovaný ako veľmi zodpovedný človek, aby mohol učiť zodpovednosti. Bol označovaný ako veľmi zodpovedný človek a učil zodpovednosti. Rovnako ako autokratickí králi používali Rajagurus pre svoje sebecké ciele, v súčasnosti korporátni králi, výkonní riaditelia (CEO) používajú korporátnych gurus pre svoje ciele. Poviem vám! Nechoďte ku korporátnym gurus, ktorí nemajú žiadnu sampradaya (tradíciu), paaramparya, parampara (postupnosť učiteľov a žiakov). 

Učenie o zodpovednosti týchto korporátnych gurus a gurujis, vytvárajúcich kulty a moje učenie zodpovednosti vychádzajú z úplne odlišných kontextov, súvislostí. Prosím pochopte! Povedia vám, aby ste neskákali do bazéna, pretože neviete plávať. Nepovedia vám: neskáčte, lebo tam nie je voda. Treba vám povedať, aby ste tam neskákali, pretože tam nie je voda a neviete plávať. Mali by byť udané obidva dôvody. Ak aj jeden z dôvodov bude vynechaný, budete trvať na vašom rozhodnutí, kým nebudú eliminované obidva dôvody.

Ja nie som korporátny guru, ´dohodený´ guru, aby som vás učil zodpovednosti z dôvodu, aby ste boli výkonnými v podniku, v korporátnej spoločnosti. Nie! Učím vás zodpovednosti, aby ste sa stali Jivan Mukta! Áno! Keď sa naučíte tejto zodpovednosti, tak môžete prirodzene dobre fungovať vo vašom úrade, vo vašom biznise, vo vašej rodine. Stanete sa zodpovednými, niet pochýb! Nie som proti tomu. Nie som proti tomu, aby sa vám darilo v úrade. Nie som proti tomu, aby sa vám darilo v biznise. Nie som proti tomu, aby ste zobrali zodpovednosť za vašu rodinu. Ale toto všetko by mal byť vedľajší účinok. Hlavným výsledkom vašej zodpovednosti by malo byť, aby ste sa stali Jivan Mukta, tým, ktorý žije osvietenie!

Preto, keď sa opýtate týchto ´dohodených´ gurus, prečo by ste mali zobrať zodpovednosť, nemajú inú odpoveď ako: ´Iba potom môžete byť výkonný, môžete byť majstrom, môžete byť vodcom´. Nie! Keď zoberiete zodpovednosť preto, lebo musíte byť majstrom alebo vodcom alebo výkonným, budete cítiť, že zodpovednosť je záťaž, ktorá je na vás! Poviem vám, prečo musíte zobrať zodpovednosť, prečo by ste mali zobrať zodpovednosť. Ste zdrojom všetkého, čo sa deje vo vás a okolo vás! Preto musíte zobrať zodpovednosť za všetko, čo sa ešte stane vo vás a okolo vás! Musíte zobrať zodpovednosť, pretože vy ste zodpovední! Nie pre iný dôvod! Či tomu veríte alebo nie, vy ste zdrojom! Ak zoberiete zodpovednosť s touto jasnosťou, v tejto súvislosti, tak každá činnosť, aj keď zoberiete vášho syna do nemocnice, dcéru do školy, keď sa budete venovať vašim hovorom, zúčastňovať sa obchodných stretnutí, všetko sa stane vašim duchovným praktizovaním, ktoré vás dovedie k Jivan Mukti, k životu v osvietení! 

Ak ste lekár, vedzte, že ste zodpovedný za celý svet. Takže ste zodpovedný aj za svojich pacientov. Keď začnete konať s týmto kontextom, s touto súvislosťou, aj venovanie sa vašim pacientom sa stane duchovnou praktikou, ktorá vás vedie k osvieteniu. Pretože v akejkoľvek súvislosti robíte akúkoľvek činnosť, táto súvislosť, tento kontext sa stane vašou bio-pamäťou a realitou. Aj vtedy, keď budete robiť činnosti ako skákanie, kotúľanie sa, smiech s rozhodnutím, s kontextom, s pochopením, so sankalpou byť blažení, tak zažijete blaženosť! Aj vtedy, keď budete plakať, tak s rozhodnutím, s pochopením, že: ´Mal by som byť blažený!´, sa stanete blaženými! Vaše pochopenie rozhoduje o účinku hocijakej činnnosti na vás. Takže, ak máte pochopenie: ´Som zdrojom všetkého, preto som za všetko zodpovedný.´, tak každá činnosť, ktorú budete robiť s týmto pochopením, každá činnosť sa stane pre vás duchovnou praktikou, aby ste sa stali Jivan Mukta! 

Krišna krásne hovorí: ´Aj ženy, Shudras (najnižšia spoločenská vrstva), môžu dosiahnuť osvietenie!´ Myslím si, že v súčasnosti sú skupiny ľudí, o ktorých si spoločnosť myslí, že by bolo pre nich veľmi zložité dosiahnuť osvietenie. Teraz vám chcem všetkých povedať, že aj právnici a politici môžu dosiahnuť osvietenie!

Žite tento princíp zodpovednosti. Žite tento princíp zodpovednosti. Keď budete žiť tento princíp zodpvednosti, ak ste MLA (člen zákonodarného zboru), tak ste zodpovední aj za ľudí, ktorí vás nevolili! Aj pre nich ste MLA! Ak ste minister, tak ste ministrom aj pre ľudí, ktorí vás nevolili! Ak ste hlavným ministrom, tak ste ním aj pre ľudí, ktorí vás nevolili! 

Počúvajte! Všetci by ste mali pochopiť skúsenosť: ´Ja som zdroj´. Ak budete fungovať s touto pravdou: ´Ja som zdroj, preto som zodpovedný´, ak budete fungovať s týmto pochopením: ´Ja som zdroj, preto som zodpovedný´, tak všetko, všetko, všetko to, čo budete robiť, sa stane duchovným praktizovaním! Keď zoberiete zodpovednosť bez toho, aby ste mali správne pochopenie alebo s polovičným pochopením, nestane sa ozajstnou zodpovednosťou. Bude to mimo kontextu, mimo súvislostí.

Počúvajte! Pochopte, že iba vtedy, keď urobíte ukončenie, budete poznať správny dôvod, prečo máte zobrať zodpovednosť. Budete vedieť: ´Prečo by som mal zobrať zodpovednosť. Prečo som zodpovedný.´ Iba potom bude to, že ste zobrali zodpovednosť, naozaj, naozaj, naozaj pre vás užitočné. Takže pochopte, že zodpovednosť, zodpovednosť, zodpovednosť sa môže vo vás udiať iba po ukončení, po dosiahnutí úplnosti. Obohacovanie! Akékoľvek obohacovanie, ktoré robíte, či pre seba alebo pre iných, bude úspešné iba vtedy, keď urobíte ukončenie. Pred ukončením nebude mať obohacovanie vás a iných silu. Takže ukončujte, ukončujte, ukončujte. Ukončenie je prvou a hlavnou požiadavkou. Začnite od dnes. Rozhodnite sa, že do Guru Poornima budete venovať váš čas a energiu iba na ukončovanie a obohacovanie. Ukončujte, ukončujte, ukončujte! Neustále robte ukončenia a iba vaše neustále ukončovanie vás naučí zobrať zodpovednosť a obohacovať. Iba to vás môže naučiť zodpovednosti a obohacovaniu. 

Pochopte, že ak nie ste schopní žiť integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie, tak vám poviem, aby ste začali vaše praktizovanie, vaše duchovné praktizovanie ukončovaním a počúvaním. Začnite vaše duchovné praktizovanie ukončovaním a počúvaním. Keď urobíte ukončenie, tak zažijete výnimočný priestor, ktorý sa otvorí vo vašom vnútri. Všetky vaše pocity dusenia sa zmiznú. Budete sa cítiť tak, akokeby ste boli v otvorenom priestore, v nekonečnom priestore! Teraz, aj keď budete v otvorenom priestore, budete sa cítiť ako vo vnútri cely veľkej 3 stopy krát 4 stopy. Aj keď sa budete z vrcholu strechy pozerať na oblohu, budete mať pocit, že ste v cele veľkej 3 stopy krát 4 stopy alebo sa budete obávať toho, že keď sa vrátite z vrcholu strechy, znova sa vrátite do tej cely. Cela 3 stopy krát 4 stopy, vami vytvorená doživotná väzenská cela, vás nikdy neopustí! Budete si ju nosiť všade, kam pôjdete! Udusíte ňou sami seba. Tak ako je lev v klietke vždy podráždený a hladný, čakajúci na to, aby napadol niekoho, kto pred neho príde, aj vy ste podráždený lev v klietke, čakajúci na to, kto pred neho príde. Takže sa neustále správate ako zatúlaný pes, ako pouličný pes, ktorý sa zbláznil! ´Vŕŕŕŕŕ! Vŕŕŕŕŕ! Vŕŕŕŕŕ!´ Neustále okolo neho cítiť zápach a zvuky. Každého, kto prejde okolo, obohacujete s týmto vrčaním: ´Vŕŕŕŕŕ! Vŕŕŕŕŕ! Vŕŕŕŕŕ!´ 

Poviem vám, že keď urobíte ukončenie, zrazu budete cítiť, že budete ustálení v tomto výnimočnom priestore. Budete ustálení v silnom, rozsiahlom priestore. Keď urobíte ukončenie, tak zažijete výnimočný priestor, ktorý sa vo vás otvorí, v ktorom bude výnimočný prúd energie, ktorý sa bude diať vo vás, ktorý bude vo vás prúdiť. Použite tento priestor a energiu na obohacovanie iných. Ak túto energiu nepoužijete na to, aby ste obohacovali život iných, znova padnete späť do vašich starých neukončení.

Jediným vyjadrením ukončenia, úplnosti je to, že budete vyžarovať skutočnú zodpovednosť, ktorá znamená byť zodpovedným za každú ľudskú bytosť vo vašom priestore a byť zodpovedným za neukončenia iných. Zažijete, čo znamená byť zodpovedným za oslobodenie iných ľudských bytostí od utrpení v ich živote a budete zodpovední za ich rozpínanie, za to, aby v nich zažili rozpínajúci sa priestor a energiu. 

Prosím počúvajte! Počúvajte! Ukončenie so sebou a s inými je základná potreba, nutnosť predtým, ako začnete čokoľvek robiť. Predtým ako sa začnete vzdelávať, urobte ukončenie sami so sebou a s inými. Predtým ako si naplánujete vašu kariéru, urobte ukončenie sami so sebou a s inými. Predtým ako začnete manželstvo, urobte ukončenie sami so sebou a s inými. Predtým ako si naplánujete mať dieťa, urobte ukončenie sami so sebou a s inými. Predtým ako dáte dieťa do školy, urobte ukončenie sami so sebou a s inými. Takže jediný spôsob, ako budete vedieť, či ste úplní alebo nie, je pozrieť sa na to, či ste boli zodpovední a či ste obohacovali iných na základe správneho kontextu, na základe správnej súvislosti, že vy ste zdrojom všetkého vo vás a okolo vás. Pochopte obohacovanie na základe správneho kontextu! Obohacovanie na základe správneho kontextu! Obohacovanie na základe správneho kontextu! Na základe správnych a dostatočných dôvodov a úplných dôvodov!

Ak si myslíte, že ste zodpovední za váš biznis, stanete sa Eshwara (vodcom) vášho biznisu. Môžete byť nazývaný iba ako Bizniseshwara! Ak zoberiete zodpovednosť za vašu rodinu, budete iba Eshwara vašej rodiny. Môžete byť nazývaný iba ako Eshwara rodiny! Ak zoberiete zodpovednosť za celý svet, iba potom sa budete nazývať Jagadheeshwara! Iba vtedy, keď zoberiete zodpovednosť za celý Jagath, môžete byť Jagadheeshwara! Takže zoberte zodpovednosť na základe kontextu Jagadheeshwara! Ak budete úplní, tak potom zodpovednosť zo správnym kontextom, že vy ste zdrojom a preto ste zodpovední, bude prirodzeným seba-vyjadrením toho, kto ste a obohacovanie iných bude vaším prirodzeným seba-vyjadrením. Rovnako ako kvet vyžaruje vôňu, budete prirodzene vyžarovať zodpovednosť a prirodzene obohacovať iba preto, lebo to bude to, kým ste. Bude to to, čím ste. Zodpovednosť zo správneho dôvodu, pre správny dôvod, zo správneho kontextu, pre správny kontext!

Váš biznis, kariéra, fyzické zdravie, mentálne zdravie, rodina, duchovná spokojnosť, osvietenie, to všetko sú rôzne dimenzie vás. Ak budete úplní a zodpovední, tak pocit zodpovednosti bude iba jedna dimenzia. Bude to tak, akokeby vaša ruka narástla väčšia ako vaše stehno, vaše brucho väčšie ako váš hrudník. Vaše telo nebude mať brucho. Vaše brucho bude mať vaše telo! Videl som ľudí, ktorí boli takmer ako tekvica. Mali malé, tenké nohy a ruky ako paličky na bubon. Stanete sa nevyváženými! 

Takže, neučte sa zodpovednosti od korporátnych gurus! Učte sa zodpovednosti od pôvodného zdroja védskej tradície, od pôvodného zdroja védskeho poznania. Je to védska tradícia, ktorá vám dá správny dôvod a všetky dôvody na to, aby ste boli zodpovední. Nenechajte sa odvádzať týmito ´dohodenými´ gurus, ktorí prečítali jednu alebo dve knihy tu a tam, týmito korporátnymi gurus, ktorí nič nevedia, ktorí prídu a vyslovia: ´Uu-pa-nee-shaadh’! Nie! Nie! Nie som proti tomu, aby sa západniari stávali gurus. Vítam ich! Ale učte sa od pôvodného zdroja a staňte sa guru, nie z korporátnych zdrojov! 

Zistite si o zdroji, z ktorého sa učíte. Je naozaj z Gangothri alebo zo spoločnosti na vývoz odpadu? Niekedy obidva splývajú, ale to neznamená, že Gangothri alebo zo spoločnosť na vývoz odpadu sú jedno a to isté. Títo ´dohodení´ gurus urobili hinduizmu toľko škody ako iní náboženskí misionárski militanti a militantní misionári. Tento takzvaný sekularizmus (svetonázor / ideológia zameraná na spoločnosť ako takú a verejný život ako taký, ignorujúci náboženstvo, prípadne aj požadujúci striktné oddelenie spoločnosti a verejného života, najmä štátu od cirkvi)....! Som za praktizovanie sekularizmu v politike. Politika a náboženstvo by sa nemali miešať. Udržiavajte sekularizmus v politike. Ako môžete mať sekularizmus v náboženských organizáciách? Náboženské organizácie by mali byť úplne založené na autentických, pravdivých náboženských tradíciách. 

Som naozaj prekvapený, že títo gurus a gurujis ukradli všetko poznanie z hinduizmu! Všetky kriye a pranayamy, jogu, všetko sa naučili zo zdroja hinduizmu! Ako potom vyhlasujú svoju organizáciu za sekulárnu? Je to tak, akokeby ste obrali otca o všetok majetok a potom by ste nepoužívali jeho meno ako vaše priezvisko. Nevďační ľudia! Títo ľudia si robia žarty z mojich šperkov z rudrakší. Ak žiarlite, nezaujíma ma to! Chystám sa pridať ešte ďalšie! Poznám pôvodnú jogu a kriyu, ktoré vyliečia vašu spondylitídu (chronická zápalová reumatická choroba), ktoré nedovolia, aby sa udiala. Toto všetko nie je nič iné ako vyhlásenie, ktoré robím! Som priamo spojený s hindu tradíciou a stojím za hindu tradíciou! Sedím na tomto tróne, dávam si tento druh náboženských šperkov, aby som ukázal, že nie som pseudo-sekulárny! Som zakorenený v hindu tradícii. Akceptujem všetky náboženstvá, slúžim všetkým náboženstvám a všetkým tradíciám. Ale som zakorenený vo védskej tradícii, v hindu tradícii. Som vďačný zdroju, z ktorého som sa všetko naučil!

Títo ľudia ukradnú všetko poznanie z hindu tradície a predajú ho, zarobia peniaze, majú meno a slávu, ale nepolejú korene! Je to tak, ako keď odrežú konáre banyán stromu a použijú listy, jeho tieň, použijú všetko, ale nepolejú korene, takže strom nemôže ostať nažive pre ďalšiu generáciu. Zjedia kokosové orechy, použijú kokosové listy, užijú si všetko zo stromu, ale nepolejú ho, aby si ďalšie generácie mohli užívať to, čo si užívali oni! Poviem vám, že nezodpovednosť pseudo-gurus, korporátnych gurus, zničila hinduizmus viac ako iní náboženskí militantní misionári a misionárski militanti. 

Títo gurus, ktorí nemajú parampara a ktorí ostránili fotografie gurus zo zoznamu ich guru parampara a ktorí nemajú žiadnu parampara, sú nebezpečenstvom pre hinduizmus! A neustále pokračujú v kritizovaní gurus, ktorí majú parampara tradíciu, sampradhaya!

Podstata dnešného satsangu je: Buďte zodpovední prostredníctvom toho, že budete robiť ukončenia a na základe správneho kontextu.“


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 21. jún 2013

Iba po ukončení sa stanete integrovanými, to znamená jednou osobou. Iba po ukončení sa stanete jednou osobou. Dovtedy budete viacnásobnou osobou. Pretože ste viacnásobnou osobou, tak neviete, čo je dobré, čo je zlé. Veľakrát pritiahnete ochorenie a myslíte si, že je to oveľa lepšie ako žiť s týmto človekom. Vážne!

Keď máte viacnásobnú osobnosť, neintegrované bytie, tak nielenže neviete, čo pritiahnete, ale neviete ani to, prečo ste to pritiahli! Ľudia prídu a pýtajú sa: ´Prečo ja? Prečo ja? Prečo ja? Prečo som pritiahol tútu chorobu ja? Existujú oveľa horší ľudia! Prečo som ju pritiahol ja? Som taký dobrý človek. Nikdy som si nemyslel a neurobil nikomu nič zlé!´ 

Pochopte! Nemá to nič spoločné s dobrým alebo zlým, pretože dobré alebo zlé je potvrdzované spoločnosťou. Toto potvrdenie nie je akceptované vesmírom! Jedine to, či ste integrovaní alebo nie, je akceptované vesmírom! Pochopte, že iba to, či ste integrovaní alebo nie, je akceptované vesmírom. Dobré alebo zlé nie je akceptované vesmírom!

Pochopte! Ukončenie je základná nutnosť! Môžem sedieť koľkokoľvek hodín a rozprávať, vy môžete sedieť a tráviť tu čas, je ešte jedna vec. Pokým nezačnete ukončenie, tak ani nebudete schopní udržiavať počúvanie! Aj počúvanie sa dosiahne pomocou ukončenia! Bez ukončenia bude aj počúvanie ťažké! S veľkými ťažkosťami sa budete musieť nútiť! Počúvanie začína s ukončením. S ukončením začína život. Predovšetkým, bez ukončenia nebudete schopní počúvať. Aj keď budete počúvať, tak vo vás nikdy nezačne integrita, nikdy nezačne autentickosť, nikdy nezačne zodpovednosť a nikdy nezačne obohacovanie!

Pozrite sa na váš život. Ukončenie je najdôležitejší aspekt vesmíru. Pochopte, že vašu úplnosť budete zažívať nielen vy. Vaša úplnosť je oslavovaná vesmírom!

Iba po ukončení sa stanete pevnou bytosťou, v ktorej môžu začať fungovať všetky štyri princípy. Dovtedy tieto štyri princípy nemôžu začať vo vás fungovať.

Je krásny zenový príbeh. Žiak sa pýta: ´Majster, aký je rozdiel medzi tebou a mnou?´ Majster odpovedá: ´Jem, keď jem. Spím, keď spím.´ Iba vtedy, keď budete úplní, to môžete robiť! Iba keď budete úplní, môžete jesť, kým jete, môžete spať, kým spíte! Pokým nebudete úplní, tak nedokážete jesť, kým budete jesť. Budete robiť všetko, kým budete jesť. Nebudete spať, kým budete spať. Budete robiť všetko, kým budete spať. 

Úplnosť je osvietenie. Úplnosť je priaznivosť. Úplnosť je vedomie. Robte ukončenie, stanete sa viac vedomými. Robte ukončenie, stanete sa viac priaznivými. Robte ukončenie, budete mať osvietenie. Robte ukončenie, budete mať život.

Ukončenie a počúvanie sú základ. Bez tohto základu nie je nič možné. Preto sa naučte nájsť váš koreňový vzorec a ukončiť ho! Preto sa naučte nájsť váš koreňový vzorec a ukončiť ho! Preto sa naučte nájsť váš koreňový vzorec a ukončiť ho! 

Úplnosť, ukončenie bude skutočné obohatenie, ktoré urobíte pre seba a pre iných. 


Život začína s úplnosťou

V dnešnej rannej správe Paramahamsa Nithyananda pokračoval v rozprávaní o ukončeniach, o viacerých zložitých detailoch ukončení:

„Pochopte! Iba po ukončení sa stanete integrovanými. To znamená, že sa stanete jednou osobou. Iba po ukončení sa stanete jednou osobou. Dovtedy budete viacnásobnou osobnosťou. Pretože ste viacnásobnou osobnosťou, tak neviete, čo je dobré, čo je zlé. Veľakrát pritiahnete chorobu a myslíte si, že je to oveľa lepšie ako žiť s týmito ľuďmi. Naozaj! 

Veľakrát je ochorenie vašim únikom zo situácií. Poviem vám, že problémy so vzťahmi priamo vytvárajú v tele choroby. Choroby priamo vytvárajú v tele depresiu. Depresia urýchľuje smrť vášho života. Všetko je vnútorne úplne prepojené s tým, čo si myslíte sami o sebe. Keď je to neustále chvenie, tak to, čo si myslíte sami o sebe je neustály strach alebo neustále chvenie vo vašom vnútri. Potom môžete jednoducho očakávať chorobu, depresiu, všetko, čo by nemalo byť vo vašom živote.

Keď máte viacnásobnú osobnosť, neintegrované bytie, tak nielenže neviete, čo pritiahnete, ale neviete ani to, prečo ste to pritiahli! Ľudia prídu a pýtajú sa: ´Prečo ja? Prečo ja? Prečo ja? Prečo som pritiahol tútu chorobu ja? Existujú oveľa horší ľudia! Prečo som ju pritiahol ja? Som taký dobrý človek. Nikdy som si nemyslel a neurobil nikomu nič zlé!´ 

Pochopte! Nemá to nič spoločné s dobrým alebo zlým, pretože dobré alebo zlé je potvrdzované spoločnosťou. Toto potvrdenie nie je akceptované vesmírom! Jedine to, či ste integrovaní alebo nie, je akceptované vesmírom! Pochopte, že iba to, či ste integrovaní alebo nie, je akceptované vesmírom. Dobré alebo zlé nie je akceptované vesmírom! Pochopte! Niekto je možno zlý, ale je integrovaný. Čo robiť? Vy ste možno dobrý, ale ste neintegrovaní. Takže, neintegrovaný človek nevie ani to, čo priťahuje, ani prečo to priťahuje. 

Integrita je absolútna! O tom, čo je dobré alebo zlé, rozhoduje spoločnosť. Integrita je absolútna. O dobrom a zlom rozhoduje spoločnosť. Integrita sa nemení so spoločnosťou, vekom, časom alebo ničím iným. Integrita nie je spoločenská morálka. Je to duchovný princíp. Nie je to ani duchovná hodnota. Je to duchovný princíp.

Pokým nebudete integrovaní, tak neviete a nebudete vedieť to, čo priťahujete vo vašom živote. Iba vtedy, keď budete úplní, integrovaní, tak budete aspoň vedieť, kde sa nachádzate vo vašom živote, čo je život. Dobré a zlé sa neustále mení s časom, vekom a spoločnosťou, ale integrita je absolútna. Je tu neustále!

Iba vtedy, keď budete úplní, budete integrovaní. Iba vtedy, keď budete úplní, stanete sa autentickými. Bez ukončenia nebudete vedieť, ktorú časť vás by ste mali rozpínať, ktorá časť vás je vaša mamakara. Namiesto toho, aby ste obohacovali sami seba, budete obohacovať vašich parazitov, parazitov, ktorí sedia vo vás. Namiesto obohacovania a vedomého budovania vašej mamakary, budete obohacovať vaše nevedomé koreňové vzorce. 

Poviem vám, že žiadne bohatstvo nebude bohatstvom, keď nebudete integrovaní. Žiadna energia nebude energiou, keď nebudete integrovaní. Nič, čo vám príde do života nebude mať na vás pozitívny vplyv, dopad, ak nebudete integrovaní. 

Pochopte! Ukončenie je základná nutnosť! Môžem sedieť koľkokoľvek hodín a rozprávať, vy môžete sedieť a tráviť tu čas, ale je ešte jedna vec. Pokým nezačnete ukončovanie, tak ani nebudete schopní udržiavať počúvanie! Aj počúvanie sa dosiahne pomocou ukončenia! Bez ukončenia bude aj počúvanie ťažké! Budete sa musieť nútiť s množstvom ťažkostí! Bude to doslova ako dávať paličku medzi vaše očné viečka, aby ostali otvorené.

Počúvanie začína s ukončením. S ukončením začína život. Predovšetkým, bez ukončenia nebudete schopní počúvať. Aj keď budete počúvať, nikdy vo vás nezačne integrita, nikdy nezačne autentickosť, nikdy nezačne zodpovednosť a nikdy nezačne obohacovanie!

Pozrite sa na váš život. Ukončenie je najdôležitejší aspekt vesmíru. Pochopte, že vašu úplnosť zažívate nielen vy. Vaša úplnosť je oslavovaná vesmírom! Keď každý jednotlivec urobí ukončenie, vesmír sa bude cítiť úplný prostredníctvom vás! Vesmír bude oslavovať! Povie: ´Úžasné! Teraz som úplný! Teraz som úplný! Teraz som úplný!´

Pochopte, že iba vtedy, keď budete ukončovať, ukončovať, ukončovať, pochopíte, čo je integrita a iba potom budete vedieť, ako byť autentický, čo je autentickosť. A iba potom budete vedieť, čo je zodpovednosť. Zodpovednosť začne iba potom, keď urobíte ukončenie. Zodpovednosť začne po ukončení. Iba po ukončení začne integrita, začne zodpovednosť, začne obohacovanie, začne autentickosť.

Pochopte! Koľkoľvek môžete počúvať tieto slová: integrita, integrita, integrita autentickosť, autentickosť, autentickosť zodpovednosť, zodpovednosť, zodpovednosť, ale nikdy to nepochopíte, ani nezískate. Ani to nepochopíte, ani to nezískate! Iba potom ako urobíte ukončenie, iba po ukončení budete naozaj poznať význam integrity. Zrazu uvidíte, že sa vo vás rozvinie nové pochopenie o integrite. Samotné pochopenie, ktoré ste mali o integrite, sa dostane na ďalšiu úroveň. Pochopenie, ktoré máte o autentickosti, sa nasmeruje na ďalšiu úroveň. Spoznáte, že zodpovednosť a obohacovanie, ktoré máte, sa dostanú na ďalšiu úroveň. Pochopte to!

Integrita, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie! Všetky štyri sa stanú realitou vo vás iba po ukončení! Je to tak, že akonáhle urobíte ukončenie, bude to ako otvorenie obrazovky. Kým sa obrazovka neotvorí, nech bude na druhej strane ktokoľvek, nepochopíte to! Kým sa obrazovka neotvorí, nech bude na druhej strane ktokoľvek, nepochopíte to!

Takisto, kým nenastane ukončenie, nebudete naozaj poznať, čo je integrita, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie. Iba s integritou, autentickosťou, zodpovednosťou a obohacovaním začnete žiť. Takže s ukončením začína život!

Iba potom, keď urobíte ukončenie, celý deň začnete vnímať, že vaša osobnosť je integrovaná, jednotná bytosť, ktorá prúdi jedným smerom. Neúplná bytosť je ako zničená rieka. Stanete sa prúdmi, na konci dňa možno vyschnete. Aj keď bude voda tiecť vo vás, nebude užitočná pre vás alebo pre spoločnosť. Prerušené, zničené prúdy nie sú priamo užitočné pre život.

Keď budete v integrite, život sa vám bude diať ako jeden život. Umožníte iným, aby sa ich život dial ako jeden život. Bez toho sa život neudeje. Namiesto toho, aby ste sa stali autetickými vo vašom bytí, stanete sa autentickými vo vašich koreňových vzorcoch.

Mám v mojej sange jedného sannyasi, ktorý každé tri mesiace povie: ´Odchádzam!´ Žiadna rada nebude pre neho fungovať. Keď niekto na neho hlasnejšie zakričí, tak je ticho. To je jeho vzorec. Povie: ´Odchádzam!´ Nemusíte ho utešovať. Nikto ho nemusí utešovať: ´Prečo chceš odísť? Prečo nemedituješ? Prečo neukončíš tvoju sadanu?´ Nie! Je smutné, že niekedy ľudia neustále posilnujú koreňové vzorce namiesto svojho bytia. 

Pocit zodpovednosti... Iba potom, keď urobíte ukončenie, budete sa cítiť zodpovední. Inak sa ako neintegrované bytosti budete niekedy cítiť zodpovední, niekedy nebudete chcieť byť zodpovední. Iba po ukončení sa stanete pevnou bytosťou, v ktorej môžu začať fungovať všetky štyri princípy. Dovtedy tieto štyri princípy nemôžu začať vo vás fungovať.

Integrita sa stane súčasťou vášho života, keď osvietite vaše bytie ukončením. Pochopte toto slovo. Používam slová: ´osvietenie vášho bytia ukončením.´ Pretože ukončenie vás doslova osvieti! Prebudí novú dimenziu vo vás pre vás. Ukončenie umožní, aby ste jedli, kým jete, aby ste spali, kým spíte. Jedli, kým jete, spali, kým spíte. Ukončenie je veľmi dôležitý komponent. Môžem povedať, že je to prvý a posledný komponent pre osvietenie!

Videl som, ako jednoducho explodujete v priaznivosti, keď po ukončení zoberiete zodpovednosť. Pochopte! Keď urobíte ukončenie a zoberiete zodpovednosť, život vám prinesie priaznivosť. Život vás podporí! Ak neurobíte ukončenie, tak aj keď zoberiete zodpovednosť, bude to ako lezenie hore na kopec. Budete čakať na to, aby ste sa vzdali sami seba a iných. Niekedy sa vzdáte takmer na vrchole. Je to príliš nebezpečné! 

Takže, ukončujte, robte ukončenia. Každý večer pred spaním strávte trocha času ukončovaním. Pokým neurobíte ukončenie, život pre vás nezačne. Integrita pre vás nezačne, zodpovednosť pre vás nezačne, obohacovanie pre vás nezačne. Každý večer strávte trochu času ukončovaním. Každý večer strávte trochu času prácou na každom vašom koreňovom vzorci. 

Je krásny zenový príbeh. Žiak sa pýta: ´Majster, aký je rozdiel medzi tebou a mnou?´ Majster odpovedá: ´Jem, keď jem. Spím, keď spím.´ Iba vtedy, keď budete úplní, môžete to robiť! Iba keď budete úplní, môžete jesť, kým jete, môžete spať, kým spíte! Pokým nebudete úplní, tak nedokážete jesť, kým budete jesť. Budete robiť všetko, kým budete jesť. Nebudete spať, kým budete spať. Budete robiť všetko, kým budete spať. 

Úplnosť je osvietenie. Úplnosť je priaznivosť. Úplnosť je vedomie. Robte ukončenie, stanete sa viac vedomými. Robte ukončenie, stanete sa viac priaznivými. Robte ukončenie, budete mať osvietenie. Robte ukončenie, budete mať život.

Pochopte život! Pochopte silu! Bezmocnosť prestanete cítiť iba po ukončení. Do ukončenia budete mať neustále každý moment vášho života to chvenie, pocit bezmocnosti. Pocit bezmocnosti sa deje preto, lebo ste rozbití na kusy. Integrita vám umožní, aby ste sa cítili silní. Sila sa vo vás udeje s integritou. Sila sa vo vás udeje s integritou. Poznanie sa vo vás udeje s integritou. Energia sa vo vás udeje s integritou. Sila sa vo vás udeje s integritou. Všetko dobré sa vo vás udeje s integritou. Ale integrita sa vo vás udeje iba s ukončením, s úplnosťou! 

Takže úplnosť a počúvanie sú základom. Tieto štyri princípy stoja ako piliere a priestor zázrakov stojí ako strecha, osvietenie ako ´Kalash´. To je stavba Jivan Mukti!

Úplnosť, ukončenie a počúvanie sú základom. Bez tohto základu nie je nič možné. Preto sa naučte nájsť váš koreňový vzorec a ukončiť ho! Preto sa naučte nájsť váš koreňový vzorec a ukončiť ho! Preto sa naučte nájsť váš koreňový vzorec a ukončiť ho! 

Podstata dnešného satsangu je: Úplnosť, ukončenie bude skutočné obohatenie, ktoré urobíte pre seba a pre iných.“ 


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 20. jún 2013

Ukončenie – prvá priorita v živote

V dnešnej rannej správe Paramahamsa Nithyananda pokračoval v rozprávaní o karme a ukončeniach:

„Počúvajte! Ako som včera definoval, neukončenia, ktoré neustále vo vás máte, je karma. Neukončenia, ktoré neustále máte, je karma. Počúvajte! Každé ochorenie... Poviem vám, ak budete neustále ukončovať, ukončovať, ukončovať, tak veľa psychosomatických ochorení ani len nezačne vo vašom systéme. Úplne sa im vyhnete. Napríklad ako je cukrovka, vysoký krvný tlak. Veľa týchto psychosomatických porúch ani len nezačne. Neukončenia, ktoré máte vo vašom systéme, sú dosť silné nielen na to, aby vytvorili poruchy vo vašom tele. Dokážu vytvoriť trvalé poruchy vo vašej mysli. 

Pochopte! Karma nie je iba následkom skorších neukončení. Karma môže byť príčinou pre viac a viac neukončení. Počúvajte! Karma nemôže byť iba následkom niektorých skorších neukončení. Karma môže byť zdrojom nových neukončení. Akonáhle začne ukončovanie, buď sa budete posúvať smerom k ukončeniu, alebo smerom k viac a viac neukončeniam. Nemôžete jednoducho ostať ticho. Ako som povedal, život je sloveso, nie podstatné meno. Život je dianie. Buď sa budete pohybovať smerom k viac ukončeniam, alebo budete pokračovať vo vytváraní viac neukončení.

Je smutné, že ľudské bytosti nechápu, čo môže vo vás spôsobiť karma. Nedovoľte, aby ostal ani malý dlh, trocha nepriateľstva, oheň, neukončenia! Ak ostane aj trocha ohňa, môže zosilnieť a pohltiť vás. Ak ostane malý dlh, môže zosilnieť a prehltnúť všetko vaše bohatsvo. Ak ostane trochu nepriateľstva, môže zosilnieť a zničiť váš život. Aj trocha neukončení môže narásť a úplne vás mentálne zničiť. 

Pochopte! Neukončenia zanechané v akejkoľvek podobe, vedú k viac a viac neukončeniam a ťažkostiam. Žiadam všetkých žiakov, ctiteľov, aby ukončili neukončenia. To by malo byť prvou prioritou v živote. Ukončovanie neukončení by malo byť prvou prioritou vo vašom živote! Mala by to byť prvá vec vo vašom živote! Niekedy je také smutné, že nerobíme prvé veci ako prvé. Myslíme si, že nájdeme našu prácu, že nájdeme nášho manžela, našu manželku, že nájdeme náš dom a potom začneme ukončovanie. Nie! Myslíme si, že potom začneme ukončovať naše neukončenia. Nie! Keď budete v neúplnosti, pritiahnete ženu, ktorá bude neúplná. Keď budete neúplní, pritiahnete dom, ktorý nebude úplný. Keď budete neúplní, pritiahnete prácu, v ktorej neostanete. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vyčistiť váš vnútorný priestor. Priestor deformácie, úpadku je najhoršia vec, ktorá sa môže stať vo vašom živote. Z narušeného priestoru sa nedá urobiť nič! Či chcete začať stavať váš nový dom, či chcete začať vašu novú kariériu, či chcete začať novú prácu, či chcete začať nový život, či chcete začať nový obchod, novú kariéru, čokoľvek nové chcete začať, poviem vám, najprv urobte ukončenie! Neponáhľajte sa s vašimi rozhodnutiami! 

Včera som dostal správu od jedného z mojich nedávno iniciovaných Brahma Naishtika Brahmacharis, ktorý sa chce vrátiť k starému životu. Je to presne to, čo som povedal: ´Povedz, aby najprv urobil ukončenie, predtým ako urobí akékoľvek rozhodnutie.´ Pred ukončením bude každé vaše rozhodnutie, ktoré urobíte, na základe vášho vzorca. Nebude vaše! Urobíte ho na základe vášho vzorca, nie podľa seba!

Pochopte, že všetko, všetko na základe čoho plánujete váš život, by malo byť ukončené. Keď používate pre váš život poznanie, urobte ukončenie s poznaním. Vaše poznanie, chápanie, by malo byť úplné. Ak používate vašu myseľ, mali by ste s ňou byť úplní. Ak používate vaše slová, mali by byť v úplnosti. Čokoľvek používate, všetko čo používate na to, aby ste si plánovali váš život, by malo byť v úplnosti, ukončené. Keď nebudete v priestore úplnosti, tak aj pri počúvaní týchto právd budete spať! 

Niekedy sa ľudia pýtajú: ´Ako budem vedieť, že moje pochopenie, myseľ alebo čokoľvek čo používam na to, aby som plánoval môj život, je v úplnosti alebo nie?´ Áno. Uvidíte to veľmi jasne. Ak sa vo vašom živote budú znova a znova opakovať chvíle bezmocnosti, budete v neúplnosti. Ak vo vašom živote nebudú počas dňa chvíle bezmocnosti, budete úplní. To je všetko! 

Iba jeden človek, ktorý žije v úplnosti, môže byť inšpiráciou pre milióny ľudí! Pre kohokoľvek, kto ho uvidí. Iní budú aspoň vedieť, že existuje taká možnosť. Jeden človek, ktorý začal plávať vo vode, bol dôvodom pre milióny lodí, ktoré sa teraz plavia v oceáne. Keď jeden človek ukázal, že plávať je možné, všetky ostatné ľudské bytosti dostali odvahu. Keď dostali odvahu, že môžu plávať, rozvinula sa oblasť plavenia. To znamená, že teraz sa plavia milióny lodí! Stalo sa tak, pretože sa jeden človek rozhodol vznášať na vode.

Poviem vám, že dnes je všetko duchovné poznanie dostupné iba preto, lebo sa jeden človek rozhodol definovať silu koreňových vzorcov nad ľudskou mysľou. Pretože sa jeden človek rozhodol žiť v úplnosti, dnes existuje celá veda o úplnosti, veda o osvietení.

Neustále ukončujte, ukončujte, ukončujte! Nenechajte žiadneho človeka, s ktorým máte neukončenie! Komunikujte s každým a urobte ukončenie. Pretože aj malé neukončenie môže prekrútiť a zvrhnúť spôsob, akým rozmýšľate sami o sebe a o iných. Spôsob, akým rozmýšľate sami o sebe a o svete. Takže prvá vec, ktorú musíte urobiť, je ukončenie vo vašom živote predtým, ako čokoľvek začnete! Predtým ako čokoľvek začnete, potrebujete urobiť ukončenie. Predtým ako začnete novú kariéru, urobte ukončenie so všetkým. Predtým ako začnete stavať dom, urobte ukončenie so všetkým. Predtým ako sa začnete učiť, urobte ukončenie so všetkým. Predtým ako začnete nový životný štýl, urobte ukončenie so všetkým. Predtým ako začnete duchovné praktizovanie, urobte ukončenie so všetkým. Predtým ako začnete náboženské rituály, urobte ukončenie so všetkým. Predtým ako čokoľvek začnete, urobte ukončenie so všetkým! 

Poznanie o ukončení je pre každú ľudskú bytosť základnou potrebou na prežitie. Keď budete zatlačení do kúta, urobte ukončenie. Keď budete konfrontovaní, urobte ukončenie. Keď budete mať konflikt, urobte ukončenie. Keď budete mať pocit bezmocnosti, urobte ukončenie. V každej situácii najprv urobte ukončenie. Ukončenie je Ganeša puja. V hinduistickej tradícii nie je to, čo voláme ako Ganeša puja, nič iné ako ukončenie! Všetko začnite po ukončení! Predtým ako čokoľvek začnete, urobte ukončenie!

To je dôvod, prečo aj pred začiatkom sannyas hovorím ľuďom, aby si zobrali trocha času na ukončenie. Počas ukončovania neprijímajte žiadne rozhodnutia, či sa vzdať sannyas alebo ostať v sannyas! Najprv urobte ukončenie, potom sa rozhodnite!

Ukončenie je život. Keď urobíte ukončenie, budete v správnom priestore na to, aby ste robili puju, meditáciu, tapas, dhaana. Všetko, všetko bude možné, keď budete robiť ukončenia. Pochopte! Nepoznáte silu ukončenia. Sila ukončenia nie je nič iné ako sila Boha! Čokoľvek dokáže sila Boha urobiť, to všetko môže byť dosiahnuté iba ukončením.

Predtým ako začnete váš život... Všetky deti z gurukul počúvajte! Aspoň jeden rok strávte váš život s cieľom a zameraním na ukončenie. Pretože vy budete mať teraz menej neukončení. Strávte ďalší rok ukončovaním zároveň so vzdelávaním. Každý deň strávte trocha času ukončovaním s ľuďmi. Kohokoľvek stretnete vo vašom živote, s kýmkoľvek máte neukončenia, ukončujte, ukončujte, ukončujte!

Ukončenie odstraňuje všetky chvíle bezmocnosti v živote. Každý moment bezmocnosti vo vašom živote je odstránený ukončením. Keď budete v úplnosti, ani Pán smrti vás nemôže zabiť! Počúvajte! Šiva je tu, aby vás chránil! Keď budete v úplnosti, všetko vás bude podporovať v živote. Všetko vás bude podporovať! Všetko v prírode vás bude podporovať! Pán života vás bude podporovať! Všetko naplní váš vnútorný priestor! 

Podstata dnešného satsangu:

Ukončenie, ukončenie, ukončenie! Iba vtedy, keď budete robiť ukončenie, budete schopní praktizovať štyri princípy integrity, autentickosti, zodpovednoti a obohacovania. Iba vtedy, keď budete úplní, budete schopní vidieť výsledok týchto štyroch princípov vo vašom živote. Iba vtedy, keď budete úplní, budete naplnení, budete zažívať silu týchto štyroch princípov. Iba vtedy, keď budete úplní, budete mať vo vašom živote všetko priaznivé.“


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 20. jún 2013

Neukončenia, ktoré máte, je karma. 

Neukončenia, ktoré máte vo vašom systéme, sú dosť silné nielen na to, aby vytvorili neporiadok vo vašom tele. Dokážu vytvoriť trvalý neporiadok vo vašej mysli.

Karma nie je iba následkom skorších neukončení. Karma môže byť zdrojom pre nové neukončenia. 

Život je sloveso, nie podstatné meno. Život je dianie. Buď sa budete pohybovať smerom k viac ukončeniam, alebo budete pokračovať vo vytváraní viac neukončení.

Ukončovanie neukončení by malo byť prvou prioritou vo vašom živote. Mala by to byť prvá vec vo vašom živote. 

Niekedy je také smutné, že nerobíme prvé veci prvými. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vyčistiť váš vnútorný priestor. Priestor deformácie, úpadku je najhoršia vec, ktorá sa môže stať vo vašom živote. Z narušeného priestoru sa nedá nič urobiť! 

Najprv urobte ukončenie. Neponáhľajte sa s vašimi rozhodnutiami. Pred ukončením bude každé vaše rozhodnutie urobené z vášho vzorca. Nebude vaše!

Niekedy sa ľudia pýtajú: ´Ako budem vedieť, že moje pochopenie, myseľ alebo čokoľvek čo používam na to, aby som plánoval môj život, je v úplnosti alebo nie?´ Áno. Uvidíte to veľmi jasne. Ak sa vo vašom živote budú znova a znova opakovať chvíle bezmocnosti, budete v neúplnosti. Ak vo vašom živote nebudú počas dňa chvíle bezmocnosti, budete úplní. To je všetko! 

Poznanie o ukončení je pre každú ľudskú bytosť základnou potrebou na prežitie. Keď budete zatlačení do kúta, urobte ukončenie. Keď budete konfrontovaní, urobte ukončenie. Keď budete mať konflikt, urobte ukončenie. Keď budete mať pocit bezmocnosti, urobte ukončenie. V každej situácii najprv urobte ukončenie.

Všetko začnite po ukončení. Predtým ako čokoľvek začnete, urobte ukončenie. Ukončenie je život. Keď urobíte ukončenie, budete v správnom priestore na to, aby ste robili puju, meditáciu, tapas, dhaana. Všetko, všetko bude možné, keď budete robiť ukončenia. 

Pochopte! Nepoznáte silu ukončenia. Sila ukončenia nie je nič iné ako sila Boha! Čokoľvek sila Boha dokáže urobiť, to všetko môže byť dosiahnuté iba ukončením.

Ukončenie, ukončenie, ukončenie... Iba vtedy, keď budete robiť ukončenie, budete schopní praktizovať štyri princípy integrity, autentickosti, zodpovednoti a obohacovania. Iba vtedy, keď budete úplní, budete schopní vidieť výsledok týchto štyroch princípov vo vašom živote. Iba vtedy, keď budete úplní, budete naplnení, budete zažívať silu týchto štyroch princípov. Iba vtedy, keď budete úplní, budete mať vo vašom živote všetko priaznivé.


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 19. jún 2013

Riešenie na pripútania a karmy

V dnešnej rannej správe Paramahamsa Nithyananda pokračoval v rozprávaní o ukončeniach a karme:

„Karma... Prosím, vstúpte do priestoru počúvania! Karma je myšlienka, alebo pochopenie, alebo činnosť, ktorá vás núti nasledovať tú istú činnosť znova a znova, pretože táto činnosť zanecháva vo vás neukončenia. Pretože táto činnosť zanecháva neukončenia vo vašom vnútornom priestore. Môže to byť také jednoduché ako pripútania, alebo také zložité ako sebaklam, maya. Pripútania sú najjednoduchšie neukončenia. Maya je najkomplikovanejšie neukončenie. 

Čo neexistuje, tomu neustále veríte, že to existuje a čo existuje, tomu neustále veríte, že to neexistuje – to je sebaklam. Keď neviete, neustálym hlásaním pred inými, že to viete, dostanete pocit, že to viete - to je sebaklam. To čo viete, neustálym rozprávaním iným, že to neviete, dostanete pocit, že to neviete – to je ilúzia. 

Sebaklam a ilúzia vytvárajú komplikované formy pripútaní. Keď je pripútanie komplikované, nazýva sa karma. Keď je karma jednoduchá, nazýva sa pripútanie. Prosím pochopte to! Vstúpte do priestoru počúvania! Pripútanie a karma sú jedno a to isté. Keď je pripútanie komplikované, je to karma. Keď je karma jednoduchá, je to pripútanie. Aj maya je pripútanie. Ukazovanie toho, čo tu nie je, je forma pripútania. Preto ste pripútaní k imidžu, ktorý premietate, ktorý neexistuje.

Prosím počúvajte! Vstúpte do priestoru počúvania!

Premietanie toho, čo neexistuje, je takisto komplikované pripútanie: keď je váš skutočný vzorec niečo iné a to, ako sa premietate pred inými je niečo iné, čo si myslíte o živote je niečo iné a ako hovoríte o iných je niečo iné! Počúvajte! Ako rozmýšľate o iných a ako v skutočnosti hovoríte o iných, čo si myslíte o svete a o iných, čo si myslíte v skutočnosti o iných a o svete a ako sa premietate pred inými a pred svetom.

Počúvajte! Toto je základná pravda, ktorú musíte poznať. Počúvajte z priestoru počúvania!

Keď sa karma zjednoduší, nazývate to ako pripútanie. Keď sa pripútanie skomplikuje, nazývate to ako karma. 

Počúvajte! Teraz definujem pripútanie a karmu. Keď vás neukončenia, ktoré máte vo vás, nútia znova a znova urobiť niečo pre ukončenie, to je pripútanie. Neukončenia, ktoré sú také hlboké, že ani nevedia, ako vás majú posunúť smerom k ukončeniu, aby vás prinútili niečo urobiť, to je maya (ilúzia). Pochopte! Ak vás vaše neukončenia nútia robiť stále ten istý čin znova a znova z dôvodu dosiahnutia ukončenia, nazýva sa to pripútanie. Ak sú vaše pripútania také, že ani nepoznajú cestu alebo metódu ako vás doviesť k ukončeniu a nútia vás niečo urobiť, nazýva sa to sebaklam, maya. 

Niekedy môžu činnosti, ktoré vychádzajú z maye, posilniť jej ´závoj´ vo vás. Môžu spôsobiť to, že sa v nej zaseknete oveľa hlbšie. Môžu spôsobiť, že sa dostanete hlbšie do klamu, ktorý vytvára maya. 

Počúvajte! J. Krišnamurthy jasne hovorí: ´Vaše úsilie byť slobodným vás nikdy neoslobodí. Je to pravda o slobode, ktorá vás dovedie k slobode.´ 

V mojom živote som videl, že tak veľa ľudí sa v mene vzdania sa, zrieknutia sa, zaseklo v lenivosti. V mene pokoja upadli do depresie. V mene slobody upadli do hlbšej a hlbšej depresie, hlbšieho a hlbšieho utrpenia, hlbšieho a hlbšieho zajatia, neslobody.

Počúvajte! Iba vtedy, keď budete počúvať, pochopíte, čo vyjadrujem.

Tým, čo robíte v mene slobody, upadáte do hlbšej a hlbšej neslobody. Videl som milióny tých, ktorí v mene seba-pýtania sa upadli do hlbokej depresie, ktorí v mene ajapajapa upadli do stavu schizofrénie. Nie je to vaše úsilie o slobodu, nie je to vaše úsilie smerujúce k slobode, ale poznanie o slobode, ktoré vám umožní, aby ste pochopili a zažili slobodu!

Ukončenie pri pripútaní je vždy priamočiare. Ukončenie pri pripútaní je vždy priamočiare. Pri mayi, pri sebaklame nie je ukončenie nikdy priamočiare. Pri pripútaní je ukončenie vždy priamočiare. Pri mayi nie je ukončenie nikdy priamočiare. 

Každý moment bezmocnosti, ktorú zažívate, by mal byť diagnostikovaný do hĺbky. Každý moment bezmocnosti, ktorou prechádzate, by mal byť diagnostikovaný do hĺbky. Každý moment bezmocnosti neznamená premárnenie tohto momentu, ale potenciálne premárnenie vášho života! Každý moment bezmocnosti neznamená premárnenie tohto momentu, ale potenciálne premárnenie vášho života! 

Niekedy musíte kvôli kašľu, ktorý máte, očistiť váš žalúdok! Pripútanie je priamočiare. Ak máte problém s očami, jednoducho použijete liek na oči. Ak máte problém s ušami, jednoducho použiteje liek na uši. Je to niečo takto priamočiare. Ale sebaklam je taký komplikovaný, že niekedy kvôli kašľu, ktorý máte, musíte očistiť váš žalúdok. Kvôli vysokému krvnému tlaku musíte zredukovať tuky. Riešenie je niekde inde, sebaklam je niekde inde! Sebaklam je niekde inde, riešenie je niekde inde!

Dávanie „značiek“ vášmu životu nezávisí do kariem, ktoré máte. Prosím počúvajte! Dávanie značky vášmu životu nemôže závisieť od kariem, ktoré máte. Môže byť závislé iba od riešení, ktoré máte! Ale vy neustále dávate značku vášmu životu na základe titulov, ktoré máte, na základe ocenení a odmien, ktoré máte! Definujete váš život na základe ocenení a odmien a titulov, ktoré máte!

Niekedy sa hanbím za svoje meno. Je to také dlhé meno, že meno ´Nithyananda´ sa niekde stratilo! Paramahamsa parivrajakaachaarya satchitananda pranava swaroopa…..! Myslím, že ho nedokážem zopakovať! V skutočnosti ho neviem naspamäť! Pochopte! Našťastie som si nevybudoval moju mamakaru a ahankaru na tomto titule.

Lekár, alebo inžinier, alebo právnik by malo byť vaše zamestnanie, nie vy! Sebaklamy a karmy, ktoré máte, nemôžu byť vašou značkou. Značka vášho života nemôže byť založená na sebaklame, ktorý je vo vás, ale na základe slobody, ktorú máte! 

Čoskoro sa Mahamandaleshwar zmení na niečo iné. Ale pretože mám v mojom vnútornom priestore slobodu, tak tituly, ocenenia, odmeny nie sú značkou pre môj život a nezaujímam sa ani o túto značku, ani sa necítim povznesený, hrdý na túto značku. Ako budem nadšený z toho, keď mi dáte takýto trishul (trojzubec) alebo malú deity (sošku boha), do rovnakej miery budem nadšený aj z titulu Acharya Mahamandaleshwar or Madurai Adheenam! Ak mi dáte pri sarva daršane iba deity alebo pero alebo hračku na hranie, ako veľmi budem z toho nadšený, poviem vám s integritou, autentickosťou, zodpovednosťou a obohacovaním, že iba do tej istej miery budem nadšený z hocijakého veľkého titulu, ocenenia, odmeny. Život, život nemôže byť ´značkovaný´ značkami uviaznutých konceptov, predstáv. Všetky vaše tituly nie sú nič iné ako uviaznuté identity. 

Niekedy sa ľudské vedomie pokúša prežiť tak, že sa drží identít, uviaznutých identít. Je to podobné ako keď sa strom pokúša prežiť tak, že sa drží parazita bez toho, aby vedel, že strom dáva život parazitovi! Dávate život vašim uviaznutým identitám! Je to také smutné, že sa strom pokúša držať parazita! Vy, ktorí ozdobujete tróny, začínate mať pocit, že tróny ozdobujú vás! Vy, ktorí ozdobujete identity, tituly, ocenenia, odmeny máte pocit, že ocenenia, odmeny, tituly ozdobujú vás! Nie! Nie! 

Poviem vám, že nič, čo sa deje vo vašom živote nie je také veľké, či je to dobré alebo zlé, pretože váš život nie je taký veľký! Pamätajte na to, že ani všetky vaše tituly, ocenenia, odmeny vás neozdobujú, ani hanlivé, ohováračské vyhlásenia iných vás nepotupia. Keď sa vás niekto pokúša očierňovať, očierňuje sám seba, nie vás! Poviem vám, že podľa zákona integrity, skôr ako vám povie urážlivé slová, už ich povedal vo vnútri sám sebe! Iba potom ich môže povedať vám! Takže každý kto očierňuje, trpí týmito slovami viac ako človek, ktorý je očierňovaný.

Kyselina najprv zničí nádobu, v ktorej je. Iba potom zničí človeka, na ktorého je vyliata. Kyselina najprv zničí nádobu, v ktorej je. Aspoň pre kyselinu môžete mať nádobu, ktorá ňou nemôže byť zničená. Ale pre urážlivé slová nemáte nádobu, ktoré ju nedokážu zničiť! Tieto urážlivé slová najprv zničia vaše srdce. Iba potom zničia človeka, na ktorého ich hodíte. 

Počúvajte! Počúvajte! Počúvajte! Keď pijete jed a očakávate, že zomrie váš nepriateľ, je to hlúposť! Hovoríte: ´Áno, áno. Pil som ho, ale posledný hlt jedu som vypľul na neho!´ Ale to ho nezabije! To je presne to, čo sa pokúšate robiť! Používate všetky urážlivé slová vo vašom vnútri a potom ich hádžete aj na iných! Bezpochyby, iní tieto slová neprijmú alebo ich nerozčúlia! Budete trpieť viac ako iní. Budete mŕtvi oveľa skôr, ako uvidíte mŕtvych ich.

Nájdite zdroj, ktorý sa cíti povznášaný identitami! Nájdite zdroj, ktorý sa cíti povznášaný identitami! Poviem vám, že strach z odmietnutia vás vedie smerom k menu a sláve. Každý kto zažil v mladosti to, že vaša láska bola odmietnutá... Keď to hovorím, nemyslím iba lásku medzi mužom a ženou. Aj keď bola vašimi spolužiakmi odmietnutá vaša žiadosť o priateľstvo. Keď ste sa chceli s niekým hrať a povedal nie. Keď ste sa chceli s niekým učiť a povedal nie. Aj takéto odmietnutie vytvára vo vás vzorec obracania sa k menu a sláve. Pretože vo vašom mene a sláve ste zahŕňaní pozornosťou. Keď ste boli odmietnutí, tak strach z odmietnutia vás donútil obracať sa, utiekať sa k menu a sláve. Takisto, keď bola odmietnutá vaša láska, tak iba preto, aby ste si dokázali, že máte cenu, vybudovali ste si vzorec žiadostivosti. 

Prosím počúvajte! Máte dobré správy! Včera som vám povedal, že žiadostivosť nemôže byť koreňový vzorec, pretože začína až potom, keď fyzicky dozriete. Ale všetky koreňové vzorce museli začať pred dosiahnutím veku štyroch alebo piatich rokov. Žiadostivosť nikdy nemôže byť koreňový vzorec. Môže byť iba vybudovaná na niektorých koreňových vzorcoch, na niektorých komplikovaných koreňových vzorcoch. Keď strach z odmietnutia a pocit bezcennosti vytvoria uzol, vytvorí sa na ňom vzorec žiadostivosti.

Zmätok v identite niekedy spôsobuje bisexualitu. Ak zanalyzujete a ukončíte váš koreňový vzorec, homosexuálovia a bisexuálovia môžu byť vyliečení. Počúvajte! Nechystám sa vyhlásiť, že homosexualita a bisexualita sú choroba, ale vyhlasujem, že môžu byť vyliečené! Nerobím prvé vyhlásenie, že je to choroba, ale robím druhé vyhlásenie, že môžu byť vyliečené! Pretože na zmätku v identite, ktorý si budujete, sa na niektorom koreňovom vzorci zvráteným spôsobom vytvorí žiadostivosť.

Je také smutné, naozaj smutné, že ľudské bytosti sa neustále trápia s takými jednoduchými problémami. Sú to naozaj jednoduché problémy, keď sa na nich budete pozerať z uhla riešení. Keď sa na nich budete pozerať z uhla problémov, budú príliš zložité. Keď sa budete na nich pozerať z uhla riešení, budú príliš jednoduché. Pretože je riešenie jednoduché, hovorím, že problém je jednoduchý. Pretože je problém veľký, myslíte si, že riešenie je veľké, zložité. 

Keď sa hlúpa myseľ pozerá z uhla problému, tak ľudia hovoria: ´Ó, tento problém je veľký, takže aj riešenie musí byť veľké! Musím si obstarať 270 bylín, 40 prírodných liekov, všetky ich úplne rozomlieť a brať dva a pol kilogramu každý deň ráno, večer, v noci. Iba potom bude homosexualita vyliečená!´ A nakoniec: ´Všetko by ste mali zbierať vy osobne a pripraviť si liek sami!´ Toto je spôsob, akým vnímate vaše problémy! Toto je spôsob, akým vnímate riešenia! Pretože je problém veľký, tak vnímate to, že riešenie je veľké, zložité. Hovorím vám, že kvôli tomu, že vnímam, že riešenie je jednoduché, vnímam to, že problém je malý! Predovšetkým, vy nie ste veľkí. Takže vaše problémy nemôžu byť veľké! Ste príliš malí. Vaše problémy môžu byť takisto iba príliš malé.

Ľudský život je tak krásne vymyslený, že aj vtedy, keď nenájdete riešenie, keď budete ticho, tak problémy zastarajú! Aj keď budete ticho, zbavíte sa problémov, problémy zastarajú! Ale budete nad nimi neustále premýšľať a komplikovať, komplikovať. Budete neustále držať problém nažive. Budete ho neustále udržiavať v bdelosti! 

Podstata dnešného satsangu je: 

Komplikované pripútanie je karma. Priamočiara karma je pripútanie. Pripútanie môže mať priame riešenie. Karmy potrebujú nepriame riešenie. Karmy potrebujú komplikované ukončenia. Pripútania potrebujú priame ukončenia. Hovorím vám, začnite robiť ukončenia! Budete oslobodení od pripútaní a kariem! Takže: ´Začnite proces ukončovania!´ je podstata dnešného satsangu.“


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 19. jún 2013

Karma je myšlienka, alebo pochopenie, alebo činnosť, ktorá vás núti nasledovať tú istú činnosť znova a znova, pretože táto činnosť zanecháva vo vás neukončenia. Pretože táto činnosť zanecháva neukončenia vo vašom vnútornom priestore. Môže byť taká jednoduchá ako pripútania, alebo taká zložitá ako sebaklam, maya. Pripútania sú najjednoduchšie neukončenia. Maya sú najkomplikovanejšie neukončenia. 

To čo neexistuje, tomu neustále veríte, že to existuje a čo existuje, tomu neustále veríte, že to neexistuje – to je sebaklam. 

Sebaklam a ilúzia vytvárajú komplikované formy pripútaní. Keď je pripútanie komplikované, nazýva sa karma. Keď je karma zjednodušená, nazýva sa pripútanie. Pripútanie a karma sú jedno a to isté. Keď je pripútanie komplikované, je to karma. Keď je karma zjednodušená, je to pripútanie. Aj maya je pripútanie. Premietanie toho, čo tu nie je, je forma pripútania. Preto ste pripútaní k imidžu, ktorý premietate, ktorý neexistuje.

Pri pripútaní je ukončenie vždy priamočiare. Pri ilúzii a sebaklame nie je ukončenie nikdy priamočiare.

Každý moment bezmocnosti, ktorú zažívate, by mal byť diagnostikovaný do hĺbky. Každý moment bezmocnosti, ktorou prechádzate, by mal byť diagnostikovaný do hĺbky. Každý moment bezmocnosti neznamená premárnenie tohto momentu, ale potenciálne premárnenie vášho života! 

Dávanie „značiek“ vášmu životu nezávisí do kariem, ktoré máte. Prosím počúvajte! Dávanie značky vášmu životu nemôže závisieť od kariem, ktoré máte. Môže byť závislé iba od riešení, ktoré máte! Ale vy neustále dávate značku vášmu životu na základe titulov, ktoré máte, na základe ocenení a odmien, ktoré máte!

Lekár, inžinier, právnik - malo by to byť vaše zamestnanie, nie vy! Sebaklamy a karmy, ktoré máte, by nemali byť vašou značkou. Značka vášho života by nemala byť založená na sebaklame, ktorý je vo vás, ale na základe slobody, ktorú máte! 

Nájdite zdroj, ktorý sa cíti povznášaný identitami! Poviem vám, že strach z odmietnutia vás vedie smerom k menu a sláve. Každý kto zažil v mladosti to, že vaša láska bola odmietnutá... Keď to hovorím, nemyslím iba lásku medzi mužom a ženou. Aj keď bola vašimi spolužiakmi odmietnutá vaša žiadosť o priateľstvo, keď ste sa chceli s niekým hrať a povedal nie, keď ste chceli s niekým študovať a povedal nie, aj takéto odmietnutia vytvárajú vo vás vzorec utekania k menu a sláve. Pretože vtedy ste zahŕňaní pozornosťou. 

Takisto, keď bola odmietnutá vaša láska, tak len preto, aby ste dokázali, že máte cenu, ste si vytvorili vzorec žiadostivosti. 

Pripútania môžu mať priame riešenie. Karmy potrebujú nepriame riešenie. Karmy potrebujú komplikované ukončenia. Pripútania potrebujú priame ukončenia. Hovorím vám! Začnite robiť ukončenia! Budete oslobodení od pripútaní a kariem! Začnite proces ukončovania!


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 18. jún 2013

Všetko to, čo ostáva vo vás neukončené, neúplné, to čo žiada vašu pozornosť, aby ste to ukončili, to čo vás núti, aby ste tým znova a znova prechádzali, je karma. Počúvajte. Všetko, čo ostáva vo vás neukončené a čo očakáva vašu pozornosť alebo činnosť, aby ste tým znova a znova prechádzali z dôvodu ukončenia, je karma. 

Všetko to, čo nechávate neukončené, či je to jedlo, šálka čaju, alkohol, alebo nejaká činnosť, všetko to, čo nechávate neukončené, bude prirodzene lákať vašu pozornosť k tomu, aby ste to ukončili.

Pochopte! Keď všetko to, čo robíte, budete robiť úplne, keď to ukončíte, tak vaša kama zmizne. Nehovorím: ´Choďte a robte to, čo chcete, až do úplnosti.´ Všetko, čo sa snažím povedať je to, že všetko, čo urobíte úplne, vás opustí. Krišna Murty krásne hovorí: ´Všetko, čím prejdete úplne, vás úplne opustí.´

Všetko, čo musíte vo vašom živote urobiť je to, že všetko čo budete robiť, robte z priestoru úplnosti, robte to úplne, ukončite to. Takto vás to zanechá v úplnosti. 

Počúvajte! Neukočnenia, ktoré vytvárate v tomto živote, je prarabdha karma. Koreňové vzorce, ktoré neustále vytvárajú neukončenia, je agamya karma. Bio-pamäť, ktorá podporuje viacnásobné koreňové vzorce, je sanchita karma.

Pochopte, agamya karma znamená nahromadené karmy. Prarabdha karma znamená prinesené karmy. Sanchita karma znamená karmy zozbierané od začiatku vekov počas všetkých vašich narodení.

Keď pochopíte tieto tri úrovne karmy, tak získate veľa jasnosti o živote, o tom ako môže byť ukončenie taký silný proces, aby ste vyviazli zo všetkých neukončení, zo všetkých kariem. Všetky karmy nie sú nič iné ako neukončenia.


O karme a ukončení

V dnešnej rannej správe sa Paramahamsa Nithyananda venoval rozprávaniu o karme a ukončení: 

„Počúvajte! Vstúpte do priestoru počúvania. Všetko to, čo ostáva vo vás neukončené, neúplné, to čo žiada vašu pozornosť, aby ste to ukončili, to čo vás núti, aby ste tým znova a znova prechádzali, je karma. Počúvajte. Všetko, čo ostáva vo vás neukončené a čo očakáva vašu pozornosť alebo činnosť, aby ste tým znova a znova prechádzali z dôvodu ukončenia, je karma. Všetko to, čo ste nechali neukončené, či je to jedlo, alebo šálka čaju, alebo alkohol, alebo nejaká činnosť, všetko to, čo ste nechali neukončené, bude prirodzene lákať vašu pozornosť k tomu, aby ste to ukončili.

Dám vám tento príklad. Niekto prišiel k zenovému majstrovi a povedal: ´Som závislý od fajčenia. Majster, pomôž mi dostať sa z toho.´ Majster povedal: ´Zober si tento balík cigariet.´ Majster ho mal. Zenoví majstri majú všetky druhy vecí. Dal mu balík cigariet a povedal tomu mužovi: ´Vyfajči tieto cigarety úplne. To znamená, že keď ich budeš vyberať, buď si toho vedomý, precíť ten dotyk, Keď ich vložíš do tvojich úst, precíť ich dotyk na perách. Nevenuj pozornosť ničomu inému. Venuj sa tejto cigarete, ako keby to bola posledná cigareta, ktorú budeš fajčiť predtým, ako zomrieš. Venuj sa jej do takej hĺbky.´ Po dvoch dňoch fajčiar prišiel k majstrovi a povedal: ´Majster, teraz nie som schopný vložiť cigaretu do úst. Nie je to tak, že ja som nechal cigarety. To cigarety nechali mňa!´

Pochopte! Keď všetko to, čo robíte, budete robiť úplne, keď to ukončíte, tak vaša kama zmizne. Nehovorím úplne: ´Choďte a robte to, čo chcete.´ Všetko, čo sa snažím povedať je to, že všetko, čo budete robiť úplne, vás opustí, zanechá. Krišna Murty krásne hovorí: ´Všetko to, čím prejdete úplne, vás úplne zanechá.´ Všetko, čo musíte vo vašom živote urobiť je to, že všetko čo budete robiť, robte to z priestoru úplnosti, robte to úplne, ukončite to. Takto vás to povedie k úplnosti. 

Počúvajte! Neukončenia, ktoré vytvárate v tomto živote, je prarabdha karma. Koreňové vzorce, ktoré neustále vytvárajú neukončenia, je agamya karma. Bio-pamäť, ktorá podporuje viacnásobné koreňové vzorce, je sanchita karma.

Pochopte, agamya karma znamená nahromadené karmy. Prarabdha karma znamená prinesené karmy. Sanchita karma znamená karmy zozbierané od začiatku vekov počas všetkých vašich narodení.

Teraz predefinujem tieto princípy. Neukončenia, ktoré hromadíte každý deň, sú prarabdha karma. Koreňový vzorec, ktorý neustále vytvára neukončenia, je agamya karma. Bio-pamäť, ktorá podporuje tento koreňový vzorec, je sanchita karma. Počúvajte! Počúvajte! Prarabdha, agamya, sanchita. 

Keď budete každý deň ukončovať všetky neukončenia, prarabdha karma vás zanechá. Človek, ktorý má ukončenú prarabdha karmu... Hoci budete mať ukončenú prarabdha karmu, je vo vás koreň, vzorec, ktorý môže neustále vytvárať neukončenia. Agamya bude tam! 

Počúvajte! Ak pochopíte tieto tri úrovne karmy, tak získate veľa jasnosti o živote, o tom ako môže byť ukončenie taký silný proces, aby ste vyviazli zo všetkých neukončení, zo všetkých kariem. Všetky karmy nie sú nič iné ako neukončenia. Ľudia prídu a hovoria mi: ´Mám naga dosha, mám takú doshu, mám onakú doshu.´ Naga dosha nie je nič iné ako neukončenie s hadmi, strach z hadov. Všetky doshas nie sú nič iné ako vaše neukončenia, ktoré máte! Ak nájdete koreňový vzorec, odkiaľ začal vo vás strach z hadov a ukončíte tento koreňový vzorec, tak budete oslobodení od naga dosha. 

Všetky doshas nie sú nič iné ako vaše neukončenia. Niekedy sa ma ľudia pýtajú: ´Môžem mať doshas aj na základe neukončení z minulých životov?´ Áno, môžete ich mať. ´Ako môžem ukončiť neukončenia z minulých životov?´ Ak nájdete všetky koreňové vzorce tohto života a ukončíte ich, tak uvidíte, že sa cez váš systém začnú uvoľňovať vzorce z minulých životov. Začnú sa vyjadrovať cez váš systém.

Pochopte! Keď ukončíte koreňové vzorce tohto života, tak sa automaticky začnú vyjadrovať koreňové vzorce z minulých životov. Keď sa budú vyjadrovať, počúvajte, keď sa budú vyjadrovať, pozrite sa na tieto koreňové vzorce z minulých životov. Nájdite ich koreň a ukončite ich. Budete oslobodení aj od doshas, od kariem založených na neukončeniach z minulých životov. 

Vážne! Môžem vám povedať veľmi jasne, že ukončenie kariem z minulých životov nie je nič príliš zložité. Nie je to také ťažké. Je to v podstate veľmi jednoduché. Potrebujete na to iba trochu zrelosti. Nič iné. Potrebujete iba trochu zrelosti. Rozhodnutie. Zrelosť a rozhodnutie. Odhodlanie. To je všetko. Niekedy budú niektoré vaše vzorce založené na minulých životoch. Prosím pochopte! Hlavne vtedy, keď máte zrelosť, aby ste prijali sannyas, tak všetky vaše koreňové vzorce budú založené na minulých životoch. Pretože keď sa rozhodnete prijať sannyas, tak všetky koreňové vzorce tohto života môžete prekročiť iba vašim odhodlaním. Prekročíte ich iba vašim odhodlaním.

Aj vtedy, keď máte odhodlanie, odvahu urobiť rozhodnutie, že prijmete sannyas, tak celý súčasný život, všetky neukončenia tohto života odídu, nebudú mať nad vami moc. Všetky neukončenia, ktoré budete mať, budú neukončeniami z minulých životov. Hlavne po iniciácii - ak máte vo vás nejaké neukončenia, tak budú určite z minulých životov. Musíte sa pozrieť do vášho vnútra a ukončiť aj tieto vzorce. Keď ukončíte tieto vzorce, tak pekná vec, ktorá sa stane bude tá, že budete mať veľa spomienok z minulosti, ktoré budú prichádzať. Pochopte, je to iba o úrovni zrelosti.

Ked vaše odhodlanie, rozhodnutie zosilnie, tak úroveň, z ktorej si budete vytvárať vzťah s mnohými vecami, sa zmení. Na akú úroveň sa vaše odhodlanie vyvinie, na akú úroveň sa vaše vedomie bude rozpínať, iba na tej istej úrovni vás budú veci baviť, alebo upútavať, alebo obohacovať. Priveďte ukončenie, úplnosť do všetkých úrovní kariem, ktoré máte. Či ide o každodenné neukončenia, ktoré hromadíte alebo o koreňové vzorce, ktoré máte alebo o bio-pamäť, na ktorej sú koreňové vzorce založené. 

Neukončenia, ktoré máte, prichádzajú iba ako karma. Koreňové vzorce, ktoré máte, prichádzajú iba ako karma. Bio-pamäť, ktorá nesie koreňové vzorce, prichádza iba ako karma.

Podstata dnešného satsangu je: 
Na základe toho, do akej miery máte neukončenia ohľadne vášho denno-denného života, alebo koreňové vzorce alebo bio-pamäť, na ktorej sú koreňové vzorce vytvorené, podľa úrovní, na ktorých si vytvárate vzťah so svetom, sa cítite zabávaní, upútaní, obohacovaní svetom. (How the incompletions you carry about your day-to-day life, or the root-patterns, or the bio-memory on which the root-patterns are established, based on that the levels you relate with the world, you feel entertained, engaged, enriched with the world.)

Denno-denné neukončenia, koreňové vzorce, ktoré vytvárajú neukončenia a bio-pamäť, ktorá nesie koreňové vzorce, sú iba karmy vo vašom živote. Všetky doshas a všetky karmy sú iba tým. Osloboďte sa od týchto koreňových vzorcov! Zbavíte sa karmy. Oslobodíte sa od všetkých kariem.“


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 17. jún 2013

Pokým budú vaše vzorce nažive, tak všade kde budete, budete v pekle a budete vytvárať peklo pre iných. Iba vtedy, keď vaše vzorce ukončíte, tak začne váš život. Prosím počúvajte! Vstúpte do priestoru počúvania! Pokým budú vaše vzorce žiť cez vás, počúvajte, nebudete nikdy poznať život. Je to ako keď parazit vysáva všetku energiu zo stromu. Parazit bude žiť a strom zomrie. Takisto, keď vzorce vysajú všetku vašu energiu, oni budú žiť, vy zomriete.

Človek, ktorý nevie po anglicky, nikdy nemôže pochopiť, čo premeškáva. Takisto
človek, ktorý nezažije úplnosť, nemôže nikdy pochopiť, čo premeškáva. Počúvajte! Človek, ktorý nepozná úplnosť, si nikdy neuvedomí, čo premeškáva, čo mu chýba. Úplnosť, ukončenie začína nový život. Prináša novú energiu. 

Pochopte, že neustále ukončovanie s vašimi koreňovými vzorcami prebúdza vašu energiu. Ukončenie s koreňovými vzorcami je základná nevyhnutnosť.

Iba vtedy, keď odstránite vaše koreňové vzorce, začnete veriť sami sebe. Keď spadnete desaťkrát, stratíte rešpekt sami k sebe. Preto vám hovorím, že predtým ako ukončíte vaše koreňové vzorce, každé vaše úsilie o radosť, oslobodenie, spokojnosť, blaženosť, osvietenie – všetko bude stratené, premárnené. Poviem vám, že prvým krokom nielen v duchovnom živote, ale v živote samotnom, je nájdenie vášho koreňového vzorca a jeho ukončenie.

Po prvé, keď nenájdete váš koreňový vzorec a neukončíte ho, celý váš život bude premárnený v týchto koreňových vzorcoch. Po druhé, nenájdete zámer, účel vašej existencie. Po tretie, zistíte, že váš život iba ide, ale nikam vás nesmeruje.

Poviem vám, že keď nájdete váš koreňový vzorec a ukončíte ho, prvá vec, ktorá sa stane bude, že nájdete váš zámer. Po druhé, uvidíte koľko času a života bude pred vami! Keď nájdete účel vášho života, tak v ten istý deň zistíte, že máte viac ako 72 hodín! Ak nenájdete účel vášho života, v ten istý deň zistíte, že máte menej ako dve hodiny...

Keď nájdete váš koreňový vzorec a ukončíte ho, tak nebudete márniť čas tým istým vzorcom márnenia vášho života!

Či chcete zažiť oddanosť, poznanie, osvietenie, energiu, atman, boha, čokoľvek vyššie, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nájsť váš koreňový vzorec a ukončiť ho.

Iba vtedy, keď objavíte váš koreňový vzorec a ukončíte ho, unclutching vám môže pomôcť, akákoľvek kriya vám môže pomôcť. Aj šťastne žiť váš život bude možné! Dovtedy môžete stavať dom, ale nebudete mať domov... 

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nájsť vaše koreňové vzorce a ukončiť ich. 

Všetko v živote sa stane realitou iba vtedy, keď nájdete váš koreňový vzorec a ukončíte ho!


Nájdite a ukončite váš koreňový vzorec

V dnešnej rannej správe Paramahamsa Nithyananda rozprával o koreňových vzorcoch a procese ukončenia:

„Prosím vstúpte do priestoru počúvania! Pokým budú vaše vzorce nažive, všade kde budete, budete v pekle a budete vytvárať peklo pre iných. Iba vtedy, keď budú vaše vzorce ukončené, začne váš život. Prosím počúvajte! Vstúpte do priestoru počúvania! Pokým budú vaše vzorce žiť cez vás, počúvajte, nebudete nikdy poznať život. Je to ako keď parazit vysáva všetku energiu zo stromu. Parazit bude rásť a strom zomrie. Takisto, keď vaše vzorce vysajú všetku vašu energiu, oni budú žiť, vy zomriete.

Prečo vznikajú tieto vzorce? Pretože chcete váš život vlastniť, nie mať ho! Keď sa rozhodnete mať váš život a dovolíte, aby ho mal každý, tak nebudete mať vzorce. Pretože chcete vlastniť váš život, neustále si myslíte, že ste telo a myseľ. Prosím počúvajte! Môžete vlastniť iba vaše telo a myseľ. Nemôžete vlastniť vaše vedomie! Preto nikdy nežijete ako vedomie. Nikdy nechcete byť v priestore vedomia. 

Pochopte, že nedokážem vysvetliť, čo premeškáva človek, ktorý nerozumie anglicky. Premeškáva možnosť cestovať do rôznych krajín, kde sa hovorí anglicky. Aj keď cestuje, potrebuje nejakého sprievodcu, nejakého prekladateľa. Iba anglicky hovoriaci človek dokáže pochopiť, čo premeškáva človek, ktorý nerozumie po anglicky. Môžete vymenovať stovky vecí, ktoré premeškáva človek, ktorý nedokáže rozumieť anglicky. Nebude schopný slobodne cestovať po krajine, kde sa hovorí anglicky. Nebude schopný čítať úžasné myšlienky dostupné v angličtine. Tony a tony myšlienok, ktoré sú dostupné v angličtine! Či sa vám to páči alebo nie, angličtina je moderným jazykom poznania. V starých časoch bol jazykom poznania sanskrit. Všetko poznanie je uložené v tomto jazyku. Takisto je teraz všetko poznanie uložené v angličtine. 

Takže, tony a tony poznania dostupného v angličtine vám nie sú dostupné, keď neviete anglicky. Chcem, aby ste všetci vedeli, že stále sú tony a tony nepreložených myšlienok, pretože poznanie je vďaka IT revolúcii tak nažive a tak aktuálne. Každý deň je aktualizované. Existuje moderné príslovie: Čím viac odkladáte nákup hocijakého IT výrobku, tak dostanete lepší výrobok za nižšiu cenu. Čím viac odkladáte nákup hocijakého IT výrobku, či je to tablet, iPod, alebo iPhone, čím viac ho odkladáte, je stále v lepšej a lepšej verzii a jeho cena klesá.

Poviem vám. Nevidím príliš ďaleko. Vidím niekoľko rokov dopredu to, že komunikácia odkiaľkoľvek kamkoľvek rýchlosťou myšlienky – bez myšlienky, bude životným štýlom. Uvidíte, že rýchlosť komunikácie odkiaľkoľvek kamkoľvek bude mať rýchlosť myšlienky. Ak si na niečo pomyslíte, bude to tam. A za nulové náklady. Vďaka IT revolúcii sa poznanie neustále aktualizuje, aktualizuje, aktualizuje. Či je to v oblasti medicíny, v oblasti komunikácie, alebo cestovania, dopravy. V každej oblasti je poznanie neustále aktualizované. Poviem vám, že je to tak aj v oblasti duchovna. Aj v oblasti duchovna je poznanie neustále aktualizované. Spôsob, akým je duchovné poznanie prenášané, akým je duchovná skúsenosť prenášaná, spôsob, akým je poznanie odovzdávané, spôsob, akým ľudia zažívajú poznanie je aktualizovaný, obnovovaný, oživovaný. 

Skôr by ste si ani nevedeli predstaviť, že by ste si iba zapli televízor v spálni a mohli by ste naživo vidieť inkarnáciu! Keď si nastavíte webovú kameru, ona môže vidieť naživo vás! Takže spôsob, akým je duchovné poznanie odovzdávané je takisto aktualizovaný! Počúvajte! Človek, ktorý nevie po anglicky, nikdy nemôže pochopiť, čo premeškáva. Takisto človek, ktorý nezažije úplnosť, nemôže nikdy pochopiť, čo premeškáva. Počúvajte! Človek, ktorý nepozná úplnosť, si nikdy neuvedomí, čo premeškáva, čo mu chýba. Úplnosť, ukončenie začína nový život. Prináša novú energiu. 

Pochopte! Neustále robte ukončovanie. Ukončovanie s vašimi koreňovými vzorcami prebudí vašu energiu. Ukončenie s koreňovými vzorcami je základná nevyhnutnosť. Keď niektorí ľudia majú koreňové vzorce a vstúpia do života, ich život je taký nudný, mučivý. Koreňové vzorce, ktoré máte, vám zoberú všetky najlepšie veci. Akokoľvek si plánujete a rozvíjate odvahu, bude prehltnutá, zničená do dvoch minút. Keď sa objaví váš koreňový vzorec, vaša odvaha bude preč. 

Ak je vaša žiadostivosť zakorenená vo vašom koreňovom vzorci.... Prosím pochopte! Je to dobrá správa. Žiadostivosť nie je nikdy koreňový vzorec! Žiadostivosť nikdy nemôže byť koreňový vzorec. Je to pre vás dobrá správa. Je vždy zakorenená v nejakom inom koreňovom vzorci - kde sa chcete ukazovať ako hrdina, kde sa chcete utvrdiť vo vašej nadradenosti alebo chcete byť milovaný pre to, kto ste. Vždy existuje iný koreňový vzorec, z ktorého žiadostivosť vyrastá. Keby bola žiadostivosť koreňový vzorec, nikdy by nemohla byť transformovaná, premenená. Mohla by byť iba ukončená. Žiadostivosť nie je koreňový vzorec, preto môže byť transformovaná. Nemusíte ju ukončovať. Nemusíte ju ukončovať tým, že do nej vstúpite alebo ňou budete prechádzať. Môže byť transformovaná, pretože nie je koreňovým vzorcom. Sedí na rôznych koreňových vzorcoch. To je dobrá správa. 

Najmenej 4-5 zauzlených nití vytvára uzol, na ktorom sedí žiadostivosť. Ak budete analyzovať každý koreňový vzorec a ukončíte ich, zrazu uvidíte, že zabudnete na žiadostivosť. Nie tak, že budete trpieť. Zabudnete na ňu! Pochopte, že keď je zauzlených päť nití, tak vtedy keď zmiznú, automaticky zmizne aj uzol. Žiadostivosť je ako uzol rôznych koreňových vzorcov. Strach môže byť koreňovým vzorcom. Žiadostivosť nie je koreňovým vzorcom. Keď zmiznú rôzne koreňové vzorce, žiadostivosť jednoducho zmizne. Musíte sa pozrieť do svojho vnútra. Musíte ukončiť každý koreňový vzorec, ktorý máte. Ukončiť každý koreňový vzorec, ktorý máte! Iba vtedy, keď budete ukončovať, ukončovať, ukončovať, začnete váš život. Začne vo vás život. Život vo vás začne, keď ukončíte vaše koreňové vzorce.

Iba vtedy, keď odstránite vaše koreňové vzorce, začnete veriť sami sebe. Pochopte, iba to pochopte! Prijmete silné rozhodnutia zo všetkým vaším odhodlaním: ´Prekročím žiadostivosť! Prekročím strach!´ O desať dní buď uvidíte horor alebo porno-film a všetky vaše rozhodnutia budú stratené. Všetko bude vo vzduchu. Budete porazení. Budete porazení vašim vzorcom strachu alebo žiadostivosti. Čo si myslíte, že sa stane? Keď spadnete niekoľkokrát, stratíte rešpekt sami k sebe. Preto vám hovorím, že predtým ako ukončíte vaše koreňové vzorce, každé vaše úsilie, ktoré urobíte pre radosť, oslobodenie, spokojnosť, blaženosť, osvietenie – všetko bude stratené, premárnené. 

Poviem vám, že prvým krokom nielen v duchovnom živote, ale v živote samotnom, je nájdenie vášho koreňového vzorca a jeho ukončenie. Učenie žiadneho majstra nebude na vás fungovať, žiadne duchovné učenie nebude na vás fungovať, pokým nenájdete váš koreňový vzorec a neukončíte ho.

Ľudia ku mne prichádzajú a hovoria: ´Swamiji, tridsať rokov praktizujem techniku ´pýtanie sa samého seba´ Ramana Maharišiho. Dvadsaťpäť rokov praktizujem mantra japu. Praktizoval som pranayamy, kriye, túto kriyu, tamtú kriyu, ktorú učí táto línia, tamten guru. Dostal som iba depresiu, Swamiji.“ Poviem vám, že pokým nenájdete váš koreňový vzorec a neukončíte ho, nielenže vám žiadna duchovná praktika neprinesie želaný výsledok, ale bude nebezpečná! Pretože budete posilňovať vaše zlomené časti!

Preto vo všetkých mojich programoch je prvá vec, ktorú hovorím ľuďom: ´Nájdite vaše koreňové vzorce a ukončite ich!´ Iba potom začnem iniciovať ľudí do unclutchingu a do osvietenia. Predtým ako dostanú pomoc pri nájdení ich koreňového vzorca a ako ho ukončia, ani unclutching nebude fungovať. Program Vnútorné prebudenie – stupeň 1 je špecificky navrhnutý na to, aby vám pomohol identifikovať a ukončiť váš koreňový vzorec. 

Chcem povedať ešte jednu vec. Skôr som povedal, aby všetci moji stúpenci pomáhali iným hľadať ich koreňové vzorce. Teraz to chcem objasniť. Mali by ste pomáhať iným nájsť ich koreňový vzorec iba potom, ako ste vy sami ukončili vaše koreňové vzorce. Ak vy sami nie ste úplní, nemôžete pomôcť iným, aby našli ich koreňový vzorec. Nielen to. Môžete nájsť iba konfliktné vzorce iných, ktoré sú ako vetvy koreňového vzorca. Ale skutočný koreňový vzorec môže byť objavený a zničený iba vo fyzickej prítomnosti osvietenej bytosti! Môžete im pomôcť nájsť ich konfliktné vzorce. Ale koreňový vzorec samotný môže byť objavený, ukončený a zničený iba v prítomnosti osvietenej bytosti! Konfliktné vzorce môžu byť nájdené, ak sa ich budete pýtať tak, aby identifikovali tri vyhlásenia – vyhlásenie mamakary, ahamkary a sva-annyakary, ktoré vznikli počas konfliktných situácií. Takže všetci môžete pomáhať ľuďom nájsť tieto tri vyhlásenia a vysvetliť im ako môžu urobiť sva-poornatva kriyu. Na odstránenie samotného koreňového vzorca ich musíte doviesť k Majstrovi. Na odstránenie samotného koreňového vzorca musia prísť sem!

Po prvé, keď nenájdete váš koreňový vzorec a neukončíte ho, celý váš život bude premárnený v týchto koreňových vzorcoch. Po druhé, nenájdete zámer, účel vašej existencie. Po tretie, zistíte, že váš život iba ´ide´, ale nikam vás nesmeruje.

Videl som veľa ľudí, ktorí celý deň niečo robia, ale nikam nesmerujú. Poviem vám, že keď nájdete váš koreňový vzorec a ukončíte ho, prvá vec, ktorá sa stane bude, že nájdete váš zámer, cieľ. Po druhé, jednoducho uvidíte koľko času a života bude pred vami! Keď nájdete účel vášho života, tak v ten istý deň zistíte, že máte viac ako 72 hodín! Ak nenájdete účel vášho života, v ten istý deň zistíte, že máte menej ako dve hodiny...

Ľudský život začína iba potom, keď nájdete, keď objavíte váš koreňový vzorec a ukončíte ho. Iba potom ako ho nájdete a ukončíte, budete schopní identifikovať a ukončiť koreňový vzorec v prítomnosti Majstra. Iba v prítomnosti osvieteného Majstra! Počúvajte! Nesnažím sa udržať konečnú kontrolu v mojich rukách. Nie! Iba to vyjasňujem! Môžete nájsť konfliktné vzorce, kdekoľvek ste. Ale aby ste našli koreňový vzorec, musíte ísť hlbšie a hlbšie do vášho bytia. 

Keď nájdete váš koreňový vzorec a ukončíte ho, tak nebudete márniť čas tým istým vzorcom márnenia vášho života! Videl som ľudí, ktorí sa obávajú tej istej veci a nikdy neurobia nič pre to, aby to prelomili. Nikdy nezoberú zodpovednosť za to, aby prelomili tento vzorec, túto mentalitu, tento životný štýl.

Poviem vám, že v každej škole by mala byť prvá hodina, na ktorej sú deti vyučované, nájdenie koreňového vzorca a jeho ukončenie. Nájdite váš koreňový vzorec a choďte za jeho hranice! Nájdenie vášho koreňového vzorca by malo byť vašou základnou potrebou. Preto otváram možnosti všetkými spôsobmi! Moji trénovaní sannyasis vám najprv pomôžu identifikovať vaše konfliktné vzorce. Môžete zavolať na číslo, ktoré je na obrazovke. Pomôžu vám nájsť konfliktné vzorce, ktoré máte, koreňové vzorce, ktorými trpíte.

Či chcete zažiť oddanosť, poznanie, osvietenie, energiu, atman, boha, čokoľvek vyššie, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nájsť váš koreňový vzorec a ukončiť ho. Preto som otvoril všetky dvere! Môžete teraz zavolať na číslo, ktoré je na obrazovke. Moji sannyasis vám pomôžu objaviť vaše konfliktné vzorce. To je dôvod, prečo som tiež po prvýkrát otvoril cez video-konferenciu program Vnútorné prebudenie - stupeň1. Môžete sa zúčastniť tohto programu z vášho mesta cez video-konferenciu, kdekoľvek budete. Budete schopní objaviť váš koreňový vzorec a ukončiť ho.

Videl som ľudí, ktorí majú ako koreňový vzorec prefíkanosť. Nikdy sa z toho nemôžu dostať. Budú sa tým neustále trápiť. Budú tým neustále trpieť, ale nikdy nebudú schopní dostať sa z toho sami. Oni sami nebudú schopní dosiahnuť v živote ďalšu úroveň. Takže niekedy budú tráviť dvadsať rokov v tej istej práci, budú zaseknutí. Nebudú vidieť žiadny pokrok. Ani si len nespomenú, nebudú ani vedieť, že pokrok je možný. Nebudú ani len vedieť, že v ich živote je možné niečo ako pokrok. Preto vždy trvám na tom, aby ste našli váš koreňový vzorec a ukončili ho! 

Iba vtedy, keď objavíte váš koreňový vzorec a ukončíte ho, unclutching vám môže pomôcť, pýtanie sa samého seba vám môže pomôcť, akákoľvek kriya vám môže pomôcť. Aj šťastne žiť váš život bude možné! Dovtedy môžete stavať dom, ale nebudete mať domov! Mať dom je iné, mať domov je iné. Dom musíte postaviť. Domov musíte vybudovať...

Zabudnite na duchovno. Váš život ani nezačal, kým nenájdete váš koreňový vzorec a neukončíte ho. Keď ukončíte váš koreňový vzorec, celé vaše bytie bude tak naplnené! Toľko sa bude diať! Budete najšťastnejšia bytosť! Bytosti, ktoré sa ´dejú´, sú najšťastnejšie bytosti! Úplné bytosti sú blažené bytosti. Neúplnosť vedie ku komplikáciám. Videl som, že neúplnosť ľudí vedie k hlbším a hlbším komplikáciám. 

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nájsť vaše koreňové vzorce a ukončiť ich. Všetko v živote sa stane realitou iba vtedy, keď nájdete váš koreňový vzorec a ukončíte ho!“


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 15. jún 2013

Život je pre iných

V dnešnej rannej správe Paramahamsa Nithyananda pokračoval v rozprávaní o tom, prečo sa vytvárajú koreňové vzorce, čo sú koreňové vzorce, ako sa z nich môžeme dostať, prečo robiť ukončenie, čo je ukončenie a ako ho môžeme urobiť:

„Prvá vec, ktorú vám chcem povedať je, že bez toho, aby ste objavili váš koreňový vzorec a ukončili ho a bez prelomenia vzorca vášho fungovania, ktorý je založený na koreňovom vzorci.... Prosím pochopte! Ukončenie znamená zastavenie fungovania na základe toho istého spôsobu fungovania. Prosím pochopte, ukončenie znamená zastavenie toho istého spôsobu fungovania. Kým neprelomíte ten istý spôsob fungovania, tak nedosiahnete v živote nič! Nič, nič sa nedá v živote dosiahnuť. Poviem vám, že vo chvíli keď ste objavili váš koreňový vzorec, je ukončenie jedna strana. Aj do ukončenia sa rozhodnite, že nebudete fungovať na základe vášho koreňového vzorca. Toto rozhodnutie vás oslobodí od koreňového vzorca! 

Videl som, videl som ľudí, že ľudia zaseknutí v tejto chudobe vedomia mali toľko neistoty. Aj potom, keď objavíte váš koreňový vzorec, ak sa rozhodnete, že nebudete fungovať tým istým spôsobom, iba potom sa začnú otvárať vo vašom živote nové možnosti. A takisto som videl bohatých ľudí, ktorí žili so vzorcom márnotratnosti, rozhadzovali vľavo a vpravo bez toho, aby si boli toho vedomí alebo aby sa trápili o budúcnosť. Nemyslieť alebo neplánovať do budúcnosti, netrápiť sa o budúcnosť neznamená, že nemáte strach alebo neistotu. Pochopte, že nemať vedomosť o smrti neznamená, že nezomriete. To neznamená, že musíte o nej rozmýšľať dvadsaťštyri hodín. Neistota, ktorá prichádza kvôli chudobe a byť márnotratný kvôli tomu, že sa nestaráte o budúcnosť, oboje sú jedno a to isté.

Včera som začal vysvetľovať o koreňových vzorcoch. Definoval som koreňový vzorec. 
Takisto musíte poznať dôležitý fakt: Nikto nie je zodpovedný za váš koreňový vzorec. Ani vaši rodičia, ani váš brat, alebo vaša sestra, alebo ktokoľvek iný vo vašom živote, okrem vás! Iba vy ste zodpovední za váš koreňový vzorec! Keď ste boli zatlačení do kúta, konfrontovaní, prečo ste sa nerozhodli zvládnuť situáciu s úplným vedomím? Prečo ste sa rozhodli postaviť okolo vás plot?

Je to ako príbeh Mulla Nasruddina: Mulla raz hľadal niečo pod pouličným svetlom. Každý sa zhromaždil okolo neho a tiež začali hľadať. Po dvoch hodinách sa nakoniec Mullu opýtali: ´Čo hľadáš?´ Povedal: ´Hľadám diamantový prsteň.´ Opýtali sa ho: ´Kde si ho stratil?´ Mulla odpovedal: ´Stratil som ho v dome.´ Opýtali sa ho: ´Tak potom prečo ho hľadáš pod pouličným svetlom?´ Mulla odpovedal: ´V dome nie je svetlo. Preto hľadám vo svetle! Musím hľadať tam, kde je svetlo!´ 

To je to isté, čo robíte vo vašom živote. Počúvajte! Keď budete v živote zatlačení do kúta, ak budete vtedy stáť ako vedomý oceán, tak ako ste sa narodili, nevytvoríte si koreňové vzorce, nebudete mať v živote žiadne ťažkosti. Nebudete mať vo vašom živote žiadne nebezpečenstvá. Ale vy nezaobchádzate s vašim životom ako oceán!
Poviem vám, poviem vám z mojej skúsenosti. Vždy, keď som dal ľuďom skúsenosť nekonečného vedomia, keď v tej istej nálade a priestore zaobchádzali s akýmkoľvek problémom, tak problémy zmizli. Keď si mysleli, že potrebujú nejakú inú stratégiu, aby zvládli problém, tak zmizli oni! Nikto z vás, môžem smelo povedať, že nikto z vás, žiadny divák, žiadny ctiteľ, nikto kto teraz počúva, by nikdy netrpel v živote viac ako ja pre to, čím som prešiel. Ale poviem vám, iba týmto jedným rozhodnutím: ´Budem čeliť všetkému z priestoru čistého vedomia jednoty!´ všetky problémy zmizli!

Videl som, že keď ľudia čelia problému z priestoru princípov, z priestoru čistej jednoty, tak problémy zmiznú. Keď si myslia: ´Nie, nie, nie! Princípy mi nepomôžu vyriešiť tento problém! Musím naplánovať nejakú inú stratégiu. Musím rozmýšľať inak!´, tak potom zmiznú oni! Ak zmiznete vy, tak budú úspešné problémy v tom, čo chceli dosiahnuť. Ak zmiznú problémy, tak budete úspešní vy v tom, čo ste chceli dosiahnuť. 

Takisto ako keď sa Mulla Nasruddin rozhodol hľadať diamantový prsteň tam kde bolo svetlo... Počúvajte! Pozrime sa na to, ako pracoval mozog Mullu Nasruddina. Najprv stratil prsteň. Začal ho hľadať v dome. Potom si spomenul na učenie z mladosti, keď niekto povedal: ´Musíte hľadať na svetle, iba vtedy to nájdete.´ Potom nepriniesol svetlo tam, kde stratil prsteň. Myslel si, že predmet bude tam, kde bude svetlo. Presunul sa. To že sa presunul nie je nič iné ako to, že sa vzdialil od reality. Takisto, keď budete čeliť problému ako vedomie, tak problémy budú zničené a zmiznú. Ale namiesto toho, aby ste to urobili, myslíte si, že by ste sa mali presunúť zo zóny problému, aby ste sa mu venovali. Nie! Keď prejdete do iného priestoru, aby ste sa venovali problému, bude to ako keď Mulla Nasruddin išiel k pouličnej lampe, aby tam hľadal diamantový prsteň.

Problémy prichádzajú preto, lebo vedome alebo nevedome míňate priestor jednoty, priestor princípov. Takže znova nedokážete vyriešiť problém, ak premeškáte priestor princípov, priestor osvietenia. Je to ako keď si Mulla Nasruddin myslel, že môže hľadať pod pouličným svetlom a nájde diamantový prsteň. Je to možné? Nie! Nie je to možné! Poviem vám, nech je problém akýkoľvek, aj keď sa idete zajtra obesiť alebo sa plánujete zajtra obesiť, rozhodnite sa zvládnuť všetko iba, iba, iba pomocou týchto štyroch princípov integrity, autentickosti, zodpovednosti a obohacovania! Neexistuje veľký problém, ktorý by sa nedal zvládnuť pomocou týchto štyroch princípov integrity, autentickosti, zodpovednosti a obohacovania. Neexistuje problém, ktorý je príliš veľký! Niekedy si ľudia myslia: ´Nie, nie, nie! Môj problém je príliš veľký. Nedokážem ho vyriešiť pomocou integrity, autentickosti, zodpovednosti a obohacovania.´ Nie! Neexistuje problém, ktorý nedokážete vyriešiť s integritou, autentickosťou, zodpovednosťou a obohacovaním!

Pochopte, ak chcete urobiť plot v oceáne, aby ste nedovolili vstup nikomu inému, môžete ho vlastniť. Keď vidíte, že nemôžete položiť kameň pre oplotenie do vody, pomaly sa vraciate späť a späť a položíte kameň na pláž. Teraz oceán ani nemáte, ani nevlastníte. Teraz máte a vlastníte iba pláž, nie oceán. Pochopte, je to presne to, čo urobil Mulla Nasruddin. Mulla Nasruddin stratil prsteň v dome. Pretože mal hľadať na mieste kde je svetlo, presunul sa na ulicu.

Pochopte, internalizujte, vyžarujte... Vy ste zodpovední za vaše koreňový vzorec. Iba vtedy, keď pochopíte, že vy ste zodpovední, dokážete ho zničiť. Aj pokým ho nezničíte, môžete odmietnuť vlyv koreňového vzorca na vás. Poviem vám, že ho môžete zničiť pomocou ukončenia, ale aj pokým sa tak rozhodnete, odmietnite jeho vplyv nad vaším priestorom. Nepočúvajte ho. Nepokračujte v konaní, vo fungovaní na základe tohto hlúpeho vzorca! Poviete: ´Nie, nie, nie! Po troch mesiacoch nebudem počúvať koreňový vzorec. Ale teraz bude lepšie, keď zostanem s ním. Potrebujem byť v bezpečí.´ Nie! Nie! Poviem vám, že v živote sa nikdy neotvárajú tie isté dvere! Počúvajte! Nikdy sa pre vás vo vašom živote neotvárajú tie isté dvere! Keď budete zachytený vo vašich koreňových vzorcoch, keď sa nerozhodnete odmietnuť ich silu nad vami, tak život, ktorý premeškáte, bude premeškaný navždy! Naveky! 

Žite, žite, žite výnimočný život bez vzorcov! Vzorce vo vás vytvárajú kvôli vášmu rozhodnutiu opustiť čistý vnútorný priestor, osvietený vnútorný priestor. Je to Mulla Nasruddin, ktorý sa rozhodol ísť na ulicu, aby tam hľadal svoj diamantový prsteň. Ste to vy, kto ste sa rozhodli opustiť váš osvietený vnútorný priestor. Keď sú raz vzorce vytvorené, tak fungujú úplne iným spôsobom tak, aby ste ich nikdy nemohli objaviť. Poviem vám, že ak trpíte chamtivosťou, tak váš koreňový vzorec bude strach. Ak trpíte strachom, váš koreňový vzorec bude chamtivosť. Ak trpíte neistotou, váš koreňový vzorec bude nepokoj. Ak trpíte nepokojom, váš koreňový vzorec bude chamtivosť po pokoji. Bude to úplne iné. Bezmocnosť, ktorú cítite vo vašom každodennom živote, nebude váš koreňový vzorec. Váš koreňový vzorec bude úplne iný. Bezmocnosť, ktorú cítite, je iba vedľajší následok tohto koreňového vzorca. Je to vedľajší následok existujúceho koreňového vzorca. 

Včera som mal hodinu s mojimi sannyasis. Nanešťastie moje hodiny s mojimi sannyasis nemôžu byť vysielané naživo, pretože sú to priame, osobné inštrukcie. Ale poviem vám, že to s čím sa podieľam s mojimi sannyasis počas týchto sedení sú priame, silné metódy na transformáciu. Všetko čo odo mňa počujete na ranných satsangoch je ako získať elektrinu z veternej turbíny. To čo do mňa získate na ranných satsangoch je ako elektrina z veternej turbíny. Ale to, čo hovorím mojim sannyasis, všetky pravdy, ktoré im odhaľujem sú ako elektrina z atómovej elektrárne! Včera, keď som s nimi viedol sedenie, o jedno z dôležitých tajomstiev, ktoré som odhalil, sa chcem s vami podeliť:

Každý koreňový vzorec môže byť zničený iba tým, že budete mať lásku pre ľudí. Rozhodnite sa, že budete neustále obohacovať každého, kto sa objaví vo vašom živote. Rozhodnite sa, že život je pre iných! Môže to byť váš otec, mama, brat, sestra, človek na ulici, neznámy spolucestujúci vo vlaku. Ktokoľvek bude vo vašom priestore, rozhodnite sa, že život je pre iných. Pokým budete zachytený vo vašich malých problémoch tak uvidíte, že vo vašej hlave bude usadená chudoba! Poviem vám, je toľko ľudí, ktorí sa nanešťastie nezaujímajú o to, aby sa pozreli na pravdu. 

Vivekananda veľmi krásne hovorí: ´Keď porozmýšľate a pochopíte, že život je pre iných, tak budete zasypávaní všetkými energiami: bohatstvom, poznaním, energiou, všetkým!´ Poviem vám z mojej vlastnej skúsenosti, že keď som sa rozhodol, že všetko bohatstvo, ktoré ku mne prichádza je pre iných, vesmír ma zasypáva viac ako potrebujem a viac ako som potreboval pre prácu, ktorú robím. Takisto som sa rozhodol, že moje poznanie je pre iných, že si nenechám pre seba žiadne tajomstvo. Nenechám si žiadne tajomstvo:´Keď poviem všetko mojim ctiteľom, tak budú rásť viac ako ja! Chránim si to!´ (Swamiji sa smeje.) Nie! Nemám tento problém! Takže všetko moje poznanie je pre iných a poviem vám, že ma vesmír neustále zahŕňa, zahŕňa, zahŕňa. Neustále ma zahŕňa. Ani ja sám neviem, ako definujem každý princíp, každý koncept.

Ani moji nepriatelia neveria jednému veľkému tajomstvu o mne: nie som taký inteligentný. To je veľký problém! Nielenže neveria moji ctitelia, ani moji nepriatelia neveria! Poznanie, o ktoré sa podieľam, nie je moje vlastné. Pretože som sa rozhodol, že všetko poznanie, ktoré mám je pre iných, vesmír ma neustále zahŕňa! Ja sám nie som inteligentný človek. Je to vesmír, ktorý ma neustále zahŕňa. Ale ani moji oponenti, moji nepriatelia neveria slovám, že nie som taký inteligentný. Hovoria: ´Nie, nie! Je príliš inteligentný!´ 

Takisto vám poviem, že som sa rozhodol, že všetka energia, ktorú mám, je pre iných. Vidím, ako ma vesmír neustále zahŕňa. Najprv ma vesmír zahrnul schopnosťou liečiť. Podelil som sa s tým so svetom. Zahrnul ma nielen schopnosťou liečiť iných, ale neustále učiť každého liečiť iných! Keď som sa rozhodol, že všetka energia, ktorú mám, je pre iných, vesmír ma najprv zahrnul liečivou energiou. Nielenže som začal liečiť iných, začal som každého učiť liečiť iných. Rozhodol som sa, že táto schopnosť je pre iných. Vidím, že ma vesmír zahrnul ďalšou schopnosťou, silou: schopnosťou prebúdzať kundaliny každého. Už teraz na tom pracujem. Do konca roka sa s touto schopnosťou podelím najmenej zo sto ľuďmi. Takisto budú schopní prebudiť kundaliny iných! Poviem vám, že vesmír ma bude naďalej zahŕňať. Táto jedna pravda je, že keď sa silno rozhodnete, že život je pre iných, vesmír vás bude zahŕňať tak veľmi! 

Pozrite na život všetkých úžasných Majstrov. Keď sa Shankara rozhodol požehnať chudobnú ženu, okamžite sa začali sypať zlaté amalaki (egreše). Keby sa to stalo vo vašom živote, tak by ste všetko pozbierali a povedali žene: ´Dala si mi jedno amalaki, zober si jedno amalaki.´ táto žena dala Shankarovi iba jedno amalaki. Vy by ste povedali: ´Dám ti jedno zlaté amalaki. Teraz mi daj ostatné!´ To je dôvod, prečo vás vesmír nezahŕňa, keď žiadate! Rozhodnite sa, že život je pre iných. Poviem vám, že budete zahŕňaní vštetkými najlepšími vecami! Budete zahŕňaní všetkými najlepšími vecami!

Život je pre iných. Aké krásne slová! Sú niektoré slová, ktoré by sa mali stať populárnymi v ľudskej spoločnosti. Tieto slová by sa mali stať naozaj, naozaj populárnymi! Sú to tieto slová: ´Život je pre iných.´ Tieto slová: ´Milujte každého.´, všetky tieto slová sú príliš úbohé! ´Život je pre iných! Nevzdávajte sa sami seba a iných!´ Poviem vám, je to silná technika, ako sa dostať z každého koreňového vzorca, ktorý máte. Iba sa rozhodnite, že život je pre iných. Vrátite sa späť do priestoru, v ktorom ste boli, keď ste sa narodili: do čistého priestoru života, do najčistejšieho priestoru života!

Ak chce niekto osvietenie okamžite, toto je okamžitá technika pre osvietenie. Nemusíte sa starať o žiadne ukončenie, neukončenie, polovičné ukončenie, polovičné neukončenie! Mnohí ľudia sa ´stratia´ v mene ukončenia, neukončenia! Stanú sa podráždenými, bláznivými! Poviem vám, že ak chcete začať žiť osvietenie okamžite - tak ako keď dostanete náčinie na cvičenie, vždy tam budú inštrukcie na to, ak chcete začať okamžite - ak chcete začať žiť osvietenie okamžite, poviem vám, rozhodnite sa: ´Od tejto chvíle je môj život je pre iných!´ Všetko zmizne - vaša neistota, strach, hnev, chamtivosť. Všetky vaše vzorce sa stanú vzorcami bez koreňov! Všetky vaše vzorce sa stanú vzorcami bez koreňov!

Rozhodnite sa: ´Život je pre iných!´ Poviem vám, hovorím so zodpovednosťou, že ma počúvajú milióny ľudí. S touto zodpovednosťou vám hovorím, so všetkou mojou integritou, autentickosťou, zodpovednosťou a obohacovaním vám hovorím: Rozhodnite sa, že život je pre iných. Život vás bude zahŕňať bohatstvom, poznaním a energiou! Lakshmi, Saraswati, Durga, všetky tri budú vyžarovať cez vás!

Rozjímajte, rozmýšľajte dnes nad touto pravdou. Vyhláste: ´Život je pre iných!´ Uvidíte, že budete zasypávaní, zahŕňaní všetkým, všetkým! 

Na ďalších satsangoch budem pokračovať v rozprávaní o tom, prečo vznikajú koreňové vzorce, ako vznikajú, čo sú koreňové vzorce, prečo robiť ukončenie, ako ho urobiť, čo je ukončenie.“ 


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 14. jún 2013

Ľudské bytosti majú pocit, že žiť s čistým vedomím je prílíš veľa, že je to príliš veľa šťastia. Prosím pochopte. Čisté vedomie je ako obrovský oceán. Predstavuje príliš veľa radosti. Poviem vám, mnohí z vás nepoznajú tento priestor potom, ako dosiahli tri alebo štyri roky. To znamená potom, ako vo vás začal koreňový vzorec. Potom ako vo vás začal prvý koreňový vzorec už nepoznáte priestor tejto radosti, tejto extrémnej radosti žitia v čistom vedomí.

Zdá sa, že čistý priestor je trochu silný, že je to príliš veľa radosti. Ľudské bytosti majú pocit, že si ho nemôžu dovoliť. Je to ako keď nechcete mať celý oceán, ale chcete mať iba pláž. Pretože iba na pláži môžete urobiť plot a uistiť sa, že iní na ňu nevstúpia. Oceán môžete mať, ale nemôžete ho vlastniť! Prosím pochopte, že mať a vlastniť sú dve rozdielne veci! Všetci z nás môžeme mať celý svet. To nie je vôbec problém. Ale nemôžeme ho vlastniť. Tu začína problém! Mať je iné, vlastniť je iné. Celá dedina má chrám, ale váš dom vlastníte. Nielenže ho máte, ale vlastníte ho. Uistíte sa, že iní nemôžu do neho vstúpiť. Nechceme mať oceán, ale chceme ho vlastniť! 

Keď chcete vlastniť, tak začína problém! Ak chcete mať, tak môžete mať celý svet. Pochopte, nanešťastie, iba keď vylúčite ostatných, tak sa cítite ako víťaz. To nie je správne! Je to základné nesprávne pochopenie!

Nikdy nebudete slobodní, keď sa o to budete snažiť. Budete slobodní iba na základe správneho pochopenia o slobode. Nikdy nie vaším úsilím byť slobodní! Iba poznanie o slobode vám prinesie slobodu!

Vašu identitu definujete iba na základe vašich vzorcov. Bez vzorcov je to tak, ako keby ste boli v oceáne. Keď máte sami seba a dovolíte iným, aby vás mali, tak ste celebrita! Ak máte sami seba a dovolíte iným, aby vás mali, ste celebrita. Ak vlastníte sami seba, tak ste žobrák!

Čokoľvek chcete vlastniť, to vyschne. Čokoľvek máte a umožníte, aby to mali aj iní, to bude prekvitať.

Vaša úloha, ktorú hráte vo vašom živote, môže byť akákoľvek – právnik, lekár, inžinier, žena v domácnosti, vodca. Nech je to čokoľvek, možno to vlastníte. Rozhodnite sa, že od dnešného dňa to budete mať, nie vlastniť! Aj váš dom - rozhodnite sa, že ho budete mať. Každý kto má, ale nevlastní, je sannyasis, Jivan Mukta! 

Majte poznanie, ktoré máte, ale nevlastnite ho. Majte životný štýl, ktorý máte, ale nevlastnite ho. Majte čokoľvek, čo máte, ale nevlastnite to. Umožnite svetu, aby to mal! 


Majte a dovoľte iným, aby mali

V dnešnej rannej správe Paramahamsa Nithyananda rozprával o vzorcoch, s ktorými fungujeme, o význame slov ´koreňový vzorec´, o tom prečo je potrebné ukončenie, čo je ukončenie a ako ho urobiť: 

„Prosím počúvajte! Prosím, vstúpte do priestoru počúvania. Vzorce... Ľudské bytosti majú pocit, že život s čistým vedomím je prílíš veľa, že je to príliš veľa šťastia! Prosím pochopte, presne čítam záznamy z Akáše, najvyššie pravdy o tom, prečo sa vytvárajú koreňové vzorce. Čisté vedomie je ako obrovský oceán. Predstavuje príliš veľa radosti. Poviem vám, že mnohí z vás nepoznajú tento priestor potom, ako dosiahli tri alebo štyri roky. To znamená potom, ako vo vás začal koreňový vzorec. Potom ako vo vás začal prvý koreňový vzorec už nepoznáte priestor tejto radosti, tejto extrémnej radosti a života v čistom vedomí.

Vážne! Aj teraz som videl ľudí, ktorí keď nemajú nič, kvôli čomu by sa trápili, tak si vyberú niečo, čo sa stalo v minulosti – nejaké odmietnutie, nejakú depresiu, nejaké násilie. Vyberú si nejaký starý boj: ´Vážne! Pred dvoma rokmi prišla táto pani, pozrela na mňa a hovorila so mnou takto. Vtedy som sa s ňou nehádala, pretože som nemala silu. V tom čase som nebola dosť silná. Teraz som silná. Tak poďme! Začnime znova. Zavolám jej. Ak zodvihne, zodvihnem aj ja. Ak nie, zodvihnem ďalší telefonát a opýtam sa jej, prečo si nezodvihla?´ 

Vážne, naozaj! Aj keď momentálne nič nemáte, tak sa pokúšate vytiahnuť niečo z minulosti alebo sa posadíte a máte obavy z toho, aké starosti môžu prísť zajtra, pozajtra, aké neukončenia sa môžu stať zajtra, pozajtra, aká bezmocnosť sa môže udiať zajtra, pozajtra, v budúcnosti! 

Prosím počúvajte! Zdá sa, že čistý priestor je trochu silný, že je to príliš veľa radosti. Ľudské bytosti majú pocit, že si ho nemôžu dovoliť. Je to ako keď nechcete mať celý oceán, ale chcete mať iba pláž, pretože iba na pláži môžete urobiť plot a uistiť sa, že iní na ňu nemôžu vstúpiť! Oceán môžete mať, ale nemôžete ho vlastniť.

Prosím pochopte! ´Mať´ je iné, ´vlastniť´ je niečo iné! Všetci z nás môžeme mať celý svet. To nie je vôbec problém. Ale nemôžeme ho vlastniť. Tu začína problém! Mať je iné, vlastniť je iné. Celá dedina má dedinský chrám, ale váš dom vlastníte. Nielenže ho máte, ale vlastníte ho. Uistíte sa, že iní do neho nevstúpia. Nechceme mať oceán, ale chceme ho vlastniť! Keď ho chcete vlastniť, tak viete, že ho vlastniť nemôžete. Nielenže nemôžete odmietnuť, aby do neho vstúpili iné ľudské bytosti, nemôžete odmietnuť ani vstup zvieratám. Hlboko v oceáne žije toľko zvierat. Keď chcete vlastniť, tam začína problém. Keď chcete vlastniť, tak začína problém. Ak chcete mať, tak môžete mať celý svet. Pochopte, že nanešťastie iba vtedy, keď vylúčite ostatných, máte pocit, že ste víťaz, čo nie je správne! Nie je to správne! Je to základné nesprávne pochopenie! Prosím pochopte to! Prosím pochopte to!

Chcem, aby ste vedeli veľmi dôležitý fakt. Vôbec nikdy nebudete slobodní, keď sa o to budete snažiť. Sloboda sa vo vás udeje iba na základe správneho pochopenia o slobode. Nikdy nie vaším úsilím byť slobodní! Počúvajte! Vaše úsilie dosiahnuť slobodu vám nikdy neprinesie slobodu. Je to iba poznanie o slobode, ktoré vám prinesie slobodu! Pochopte to!

Takže, základná chyba, že vylúčenie, odstránenie iných je jediný spôsob ako môžete vlastniť alebo mať, je nesprávna. Na to, aby ste mali, nemusíte vylúčiť iných. Ale kvôli tomuto vzorcu, iba preto, že chcete vylúčiť iných, ste pripravení usadiť sa s niekoľkými akrami pláže. Ste pripravení vzdať sa celého oceánu! Presne na základe toho istého vzorca, iba na základe vašich vzorcov definujete vašu identitu. Bez vzorcov je to tak, ako keby ste boli v oceáne.

Poviem vám, že keď máte sami seba a dovolíte iným, aby vás mali, tak ste idol! Ak máte sami seba a dovolíte iným, aby vás mali, ste idol. Ak vlastníte sami seba, tak ste žobrák! Ste žobrák uviaznutý v špinavej štvrti! Pochopte! Ja mám sám seba a dovoľujem celému svetu, aby ma mal. Každý okolo mňa má pocit: ´Mám mimoriadne miesto pri Swamijim a Swamiji je pre mňa takisto mimoriadny.´ Aj o slovách, ktoré dostanú, niekto slová ako silné chilli, niekto dostane peper a niekto masala chilli, niekto zelené chilli, niekto červené chilli, povedia: ´Pozri, dostal som iba peper. Mám výnimočné miesto!´ ´Dostal som iba červené chilli. Mám mimoriadne miesto!´ Nech je to čokoľvek, dovoľujem každému, aby ma mal. 

Pochopte, že ak máte sami seba a dovolíte každému, aby vás mal, tak budete idol! V každej oblasti! Ak máte vaše telo a dovolíte každému, aby tiež vlastnil vaše telo, stanete sa idolom v oblasti, ktorá sa týka krásy alebo tela. Môže to byť Miss Universe, Mr Universe alebo herec alebo herečka, čokoľvek. Budete idolom v oblasti, ktorá sa týka krásy alebo tela. Ak máte vašu myseľ a dovolíte iným, aby ju tiež mali, stanete sa úžasným učiteľom. Stanete sa idolom v oblasti poznania. Ak máte vaše vlastné vedomie a dovolíte celému svetu, aby mal vaše vedomie, stanete sa inkarnáciou.

Pochopte, ak máte vaše telo a dovolíte celému svetu, aby ho vlastnil, stanete sa Miss Universe alebo Mr Universe, niečím podobným. Ak máte vašu myseľ a dovolíte iným, aby ju mali, stanete sa idolom v oblasti poznania. Ak máte vaše vedomie a dovolíte iným, aby ho mali, stanete sa inkarnáciou, idolom v oblasti vedomia.

Počúvajte! V akejkoľvek oblasti majte a dovoľte, aby to mali iní. Nezaseknite sa v sebectve. Nezachyťte sa v nesprávnej myšlienke, že vylúčenie iných je jediná cesta, ako môžete ostať chránení, v bezpečí. Nie! Ak každého vylúčite, budete osamotení. Budete trpieť osamelosťou. Život bude nudný. Videl som ľudí, ktorí majú obrovské domy, ktorí vylúčili iných a ostali úplne sami. Domy chudobných ľudí sú radostnejšie a bohatšie, prekvitajú množstvom ľudí, ktorí v nich žijú a oslavujú život viac ako domy takzvaných bohatých ľudí. O tom, či ste bohatí alebo chudobní rozhoduje v podstate to, či ´máte´ alebo ´vlastníte´. Človek, ktorý vlastní všetko, bude vždy chudobný. Človek, ktorý má a dovolí iným, aby mali, bude vždy bohatý. Mám tento ašrám a dovoľujem, aby ho mal celý svet. Preto je toto miesto večnou oslavou, Nithyothsava! 

Poviem vám, že ak chcete, aby nejaké miesto bolo vždy v radosti, aby bolo oslavou, tu je tajomstvo: Majte a dovoľte iným, aby mali! Majte a dovoľte iným, aby mali! 

Počúvajte! Jedna z prvotných chýb, ktorú robíte aj vo vašom vedomí je, že si myslíte, že iba keď vylúčite iných, môžete vlastniť vaše vedomie. Iba preto, aby ste vylúčili iných chcete vytvoriť hranice vo vašom vedomí. Nanešťastie nechápete, že tieto hranice môžu byť urobené na pláži, ale nie v oceáne. Tak sa usadíte na pláži, čo je doslova vysušená časť vás. Keď sa usadíte, tak plot, ktorý vytvoríte je to, čomu hovorím ´vzorce´. Plot, ktorý vytvoríte je to, čomu hovorím ´vzorec´. 

Počúvajte! Teraz definujem vzorec: Proces, prostredníctvom ktorého sa ručička vášho vedomia pohybuje znova a znova a pocit, že ste zaseknutí bez pokroku alebo úplnosti, je ´vzorec´. Proces, prostredníctvom ktorého sa ručička vášho vedomia pohybuje znova a znova, zaseknutie bez pokroku alebo pocitu úplnosti, je ´vzorec´.

Prečo sa pitie alkoholu stáva vzorcom, ale pitie vody nie? Oboje pijete každý deň. Vody pijete viac! Prečo sa pitie alkoholu stáva vzorcom, ale pitie vody nikdy? Pretože pitie vody vám prináša úplnosť a nie ste zaseknutí. Potom ako sa napijete vody, nemáte smäd, máte viac energie, nie ste zachytený v smäde alebo v ničom inom. Pohybujete sa, kráčate so svojim životom. Ale nanešťastie, všetci alkoholici sú buď zachytení v povznesenej nálade, lenivej alebo depresívnej nálade. Je to nálada spojená s alkoholom, ktorá spôsobuje, že sa zaseknete, nie samotný alkohol. 

Prosím pochopte, že keď pijete alkohol, ak sa cítite povznesení alebo leniví, tak chcete túto náladu znova a znova. To je dôvod, prečo začnete piť alkohol. Niekedy si začnete vychutnávať aj sebaľútosť, nálady obete, depresiu! Aj pre tento dôvod začnete piť alkohol! Je to vzorec, je to nálada, pocit zaseknutia, neúplnosti, ktoré spôsobujú, že sa alhokol stane návykovým vzorcom. Ak po pití alkoholu nemáte povznesenú, lenivú náladu alebo depresiu, nebudete mať smerom k alkoholu návykový vzorec. 

Ako si myslíte, že som toľko ľudí oslobodil od alkoholu a fajčenia iba pomocou meditácie, pomocou Vnútorného prebudenia alebo meditačných programov? Pretože najprv atakujem tento vzorec nálady. Uistím sa, že necítia ani vzorec povznesenia, ani vzorec depresie. Keď prelomíte tento vzorec, nebudú inšpirovaní piť alkohol. Potom táto závislosť, tento návyk zmizne. Závislosť zmizne.

Prosím pochopte, dnes som uviedol toľko konceptov. Chcem, aby ste získali podstatu.

Po prvé. Máte strach mať vaše vlastné čisté vedomie, pretože ho nemôžete vlastniť.

Po druhé. Takisto ako v príklade, pretože nemôžete oplotiť a vlastniť oceán, rozhodli ste sa usadiť na pláži. Pretože pláž môžete oplotiť a vlastniť. Nedovolíte iným, aby ju mali. Takisto, vedomie nemôžete oplotiť a vlastniť ho. Ale myseľ a telo môžete oplotiť a vlastniť. Usadili ste sa v tele a mysli ako v tom, čo je vaše.

Počúvajte! Počúvajte! Chcem, aby ste všetci počúvali! Táto informácia je dôležitá pre vás všetkých! Keď budete praktizovať integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie, veľakrát sa dostanete do priestoru požehnania. To znamená, že ak niekoho požehnáte, okamžite sa to stane realitou! Ale ak nebudete učiť iných ako dosiahnuť tento priestor, stratíte ho, pretože tento priestor je oceán. Iba keď ho budú mať iní, môžete ho mať aj vy! Ak sa budete pokúšať vlastniť ho vylúčením iných, zrazu uvidíte, že ste na pláži, že už nie ste vo vode, že už nie ste v oceáne!

Počúvajte! Zakaždým, keď zažijete zázračné schopnosti, oblasť mystéria, zjednotené pole vedomia, tak obohacujte iných, aby to zažili. Budete si to vychutnávať naďalej. Ak to neurobíte, ak neobohatíte iných tým, aby si vychutnali túto skúsenosť... Počúvajte, ak nebudete mať a pomôžete iným, aby mali, uvidíte, že stojíte na zemi! Možno si myslíte, prosím počúvajte, možno si myslíte, že znova vnášam marketing, reklamu v mene obohacovania. Nie! Niekedy je tak smutné učiť ľudské bytosti. Majú svoje vlastné interpretácie pre všetko. Majú svoje vlastné urážajúce interpretácie pre všetko. Ak im nedáte jedlo, opýtajú sa: ´Prečo Swami robí Annadaan? Prečo nedáva ľuďom jedlo?´ Ak im začnete dávať jedlo, povedia: ´Ó, tým že dáva jedlo, priťahuje ľudí a robí z nich všetkých svojich žiakov, študentov a stúpencov.´ 

Aký máte problém s tým, že sa stanú mojimi stúpencami? ´Nie, nie, nie! Prečo by sa mali ľudia stať jeho stúpencami? Prečo by si mali ľudia dávať jeho maly? Prečo by sa mu ľudia mali klaňať?´ Ľudia majú toľko hlúpych otázok! Keď nedáte sannyas: ´Čo je to? Ako môžeš rozlišovať a diskriminovať?´ Ak dáte sannyas: ´Pozri, rozbíja rodiny. Robí zo všetkých mladých chlapcov a dievčat, ktorí by sa mali oženiť a vydať a žiť, svojich sannyasis!´ Ak nedáte sannyas nikomu, povedia: ´Pozri, on žije šťastný život v sannyas! Užíva si to! Ale nedelí sa o to s inými! Nepomáha iným, aby zažili osvietenie!´

Úbohí ľudia! Keď sú naplnení toľkými neukončeniami, tak nevedia, čo majú robiť! Jednoducho nevedia, čo majú robiť! Zvyčajne počas týchto chvíľ, keď ma ľudia posudzujú kvôli ich neukončeniam, v podstate čakám. Akékoľvek vysvetlenie podám, budú mať pre to svoju vlastnú interpretáciu. 

Včera som dostal na Facebooku správu. Jeden účastník Vnútorného prebudenia, myslím, že sa volá Sanjay Cheri, mi poslal veľmi urážajúcu správu. Vlastne mu nechcem ani odpovedať. Chcem počkať, kým neprejde viacerými ukončeniami. Urazil mňa a mojich ašramajtov. Chcem, aby vedel iba jednu vec: Ty so svojim jedným mozgom, pokúšajúcim sa praktizovať štyri princípy, si našiel neúplnosť vo mne a mojich ašramajtoch. Ja a moji ašramajti sa pokúšame žiť tieto štyri princípy zo stovkami mozgov, pretože sa navzájom neustále podporujeme, navzájom si pomáhame. Neustále pomáhame jeden druhému stať sa viac a viac autentickými, viac a viac úplnými, viac a viac integrovanými.

Takže, Sanjay Chari, žiadam iba o jednu vec. Určite ľudia, ktorí praktizujú ukončovanie a štyri princípy s pomocou toľkých mozgov, budú o trochu viac úplní, o trochu viac integrovaní, o trochu viac autentickí, o trochu viac zodpovední, o trochu viac obohacujúci. Žiadam ťa iba o to, aby si sa pozeral s otvorenými očami. Nechcem ti odpovedať. Počkám. Počkám na teba, kým nebudeš mať viac a viac úplnosti. 

Je to smutné, ľudské bytosti, ak budete naozaj úplní a budete ukazovať na neúplnosť iných, nebudete sa pokúšať mať podporu od iných. Videl som, že Sanjay Chari poslal túto správu každému. Pokúša sa získať podporu. Pokúša sa získať viac a viac podpory. Nemám záujem urážať ťa. Akúkoľvek odpoveď ti teraz dám, budeš ju brať ako urážku. Nebudeš sa na ňu pozerať. Takže počkám, pokým sa nestaneš viac úplným.

Poviem vám, prosím pochopte, chcem aby ste pochopili tento príbeh: Jeden chlapík išiel k lekárovi a povedal: ´Doktor, bolí ma rameno. Bolí ma na hrudi. Bolí ma žalúdok. Bolí ma koleno. Bolia ma nohy. Bolí ma lýtkový sval. Bolí ma v krku.´ Lekár dôkladne diagnostikoval. Nenašiel nič zlé. Ten istý chlapík prišiel ku mne. Pozrel som sa na neho a povedal som: ´Máš zlomeninu na tvojom prste. Pretože máš zlomeninu na tvojom prste, všade kde ho položíš, cítiš bolesť. A nanešťastie prisudzuješ túto bolesť tomuto miestu.´

Sanjay Chari, potrebuješ sa iba vyliečiť! Ale nanešťastie, keď sú ľudia neúplní a keď nemajú priestor počúvania, nebudú počúvať nič, čo poviete. Stanú sa iba viac a viac neúplní, arogantní, agresívny. Zvyčajne, keď vidím tento typ ľudí, iba čakám: ´V poriadku. Nech majú títo ľudia viac úplnosti, nech sa usadia.´ 

Pretože chcete mať sami seba a vylúčiť iných a vlastniť sami seba, iba chcieť mať seba samého nie je nič zlé. Ja mám moje schopnosti liečiť a umožňujem, aby mal celý svet tieto schopnosti. Mám moje Vaak Siddhi a pomáham celému svetu, aby mal moje Vaak Siddhi. Ak chcete iba mať, nie je na tom nič zlé. Ale vtedy, keď chcete vlastniť, začína sa diať niečo veľmi nesprávne. Keď budete vlastniť, tak skončíte vo vašom tele a mysli. Nebudete žiť ako vedomie. 

Poviem vám, jedna z najhorších vecí v živote je vlastnenie. Aparigraha znamená nesebeckosť. Neznamená to, že nebudete mať. Budete mať, ale nebudete vlastniť. To je to, čomu hovorím ´mať zodpovedne´. Mať zodpovedne znamená mať, ale nie vlastniť. Znamená to, že máte, ale neznamená to, že vylúčite iných. Poviem vám, keď budete mať a pomôžete iným, aby mali, váš život sa stane oslavou! Nesebeckosť neznamená, že nebudete mať. Nie! Budete mať, ale umožníte každému, aby mal. Budete mať najlepšie veci sveta a umožníte každému, aby ich mal. Budete mať krásnu krajinu, ale nebudete ju vlastniť tým, že ju nedovolíte mať iným. Umožníte, aby ju mal každý. To znamená, že tam bude prichádzať každý. Budete mať najlepšie poznanie, najlepší životný štýl. To neznamená, že to neukážete iným, že sa nebudete o to podieľať s inými, že to budete vlastniť! Nie! Budete sa o to podieľať s každým. Budete sa podieľať o váš životný štýl s každým. Budete sa podieľať o vaše poznanie s každým. Budete sa o neho podieľať s každým.

Pochopte, že všetko čo budete vlastniť, vyschne. Všetko čo máte a umožníte iným, aby to tiež mali, bude prekvitať. Veľakrát, keď začnete vlastniť duchovné sily, schopnosti, tak vyschnú. Videl som v mojom živote, že všetky schopnosti, ktoré som umožnil mať aj iným, tieto schopnosti neustále vo mne prekvitajú a prekvitajú v iných. Všetky schopnosti, ktoré som neumožnil mať aj iným, vždy vyschli. 

Nech je vaša úloha, ktorú hráte vo vašom živote akákoľvek – právnik, lekár, inžinier, žena v domácnosti, vodca, nech je čokoľvek, čo vlastníte: rozhodnite sa, že od dnešného dňa to budete mať, nie vlastniť! Aj váš dom - rozhodnite sa, že ho budete mať, že ho nebudete vlastniť. Každý kto má, ale nevlastní, je sannyasis, je Jivan Mukta! Majte budovu, v ktorej žijete, ale nevlastnite ju. Majte poznanie, ktoré máte, ale nevlastnite ho. Majte životný štýl, ktorý máte, ale nevlastnite ho. Majte všetko čo máte, ale nevlastnite to! Umožnite svetu, aby to mal. Nech to svet má.

Pochopte, iba som začal definovať ´vzorce´. Stále som nedokončil definovanie vzorca. Budem to dopĺňať v ďalších, ďalších, ďalších satsangoch. Takisto budem v ďalších satsangoch pokračovať v rozprávaní o tom, prečo vznikajú vzorce, ako vznikajú, čo je vzorec, prečo robiť ukončenie, ako ho robiť, čo je ukončenie.“


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 13 . jún 2013

Majster je nová možnosť, ktorá sa deje vo vašom živote. Majster je nová možnosť, ktorá sa deje vo vašom živote! Je novým jazykom, je novou energiou. 

Niekedy som videl, ako sa ľudia navzájom pýtajú jeden druhého: „Prečo potrebujeme Guru? Prečo potrebujeme Majstra?“ Áno. Nepotrebujete Majstra, ak sa chystáte iba jesť a zomierať. Potrebujete Majstra iba vtedy, ak chcete dosiahnuť niečo výnimočné.

Poviem vám, že človek, ktorý vo svojom živote nezažil Guru, nikdy nepochopí, čo mu v živote chýba. Guru je novým jazykom vo vašom bytí. Je novým vedomím vo vašom bytí. Je novým bytím vo vašom živote.

Pretože slnko nikdy neumiera, rodí sa každý nový deň. Pretože Majster nikdy nestráca inšpiráciu, tak je pre žiakov dostupná každá nová možnosť pre nový začiatok. Keby slnko umrelo, nemohol by nastať nový deň. Pretože slnko nemôže nikdy umrieť, neustále nastávajú nové a nové dni. Pretože Majster nikdy nestráca inšpiráciu, umožňuje, aby sa každý deň diala vo vašom živote nová a nová inšpirácia. Slnko, ktoré nikdy neumiera, znova začína váš deň. Majster, ktorý nikdy nestráca inšpiráciu, znova prebúdza vašu inšpiráciu.

Majster je človek, ktorý vám umožní, aby ste zažili nové vedomie, o ktorom ste ani nevedeli, že ho máte. Je novým dychom, novou energiou, novou možnosťou, novou realitou, novou silou, novou jasnosťou.

Majster je vnútorným priestorom integrity, je autentickosťou autentickosti, je dôvodom pre zodpovednosť, je stelesnením obohacovania. Je tým, ktorý vám neustále pripomína vaše nové možnosti.

Integrita s integritou, autentickosť s autentickosťou, zodpovednosť zodpovednosti a obohacovanie je priestor osvietenia. Guru je bytosť, ktorá vám neustále pripomína tieto pravdy a umožňuje, aby ste ich zažili.

Guru je nová možnosť. Guru predstavuje vaše skutočné Ja. Preto sa niekedy cítite viac spojený s Guru ako sami so sebou. Pretože Guru ste vy mínus všetok prach, ktorý máte. Preto sa niekedy cítite viac spojený s Guru ako so sebou samým. Pripomína vám vaše rôzne možnosti.

Keď vidíte niekoho vznášať sa na vode, tak viete, že je to možné. Takisto, keď vidíte Guru, tak viete, že je to možné. Iba vám pripomína vaše ľudské možnosti. Pripomína vám ľudské možnosti...


Guru znova obnovuje vašu inšpiráciu

V dnešnej rannej správe Paramahamsa Nithyananda rozprával o dôležitosti Guru pre znovu-obnovenie, znovu-prebudenie ducha spirituality, ducha duchovna:

“Prosím, vstúpte do priestoru počúvania. Žiadam všetkých divákov, aby vstúpili do priestoru počúvania. Počúvajte! Majster je nová možnosť, ktorá sa deje vo vašom živote. Majster je nová možnosť, ktorá sa deje vo vašom živote! Je novým jazykom, je novou energiou. 

Niekedy som videl, ako sa ľudia navzájom rozprávajú a hovoria: „Prečo potrebujeme Guru? Prečo potrebujeme Majstra?“ Áno. Nepotrebujete Majstra, ak sa chystáte iba jesť a zomrieť. Potrebujete Majstra iba vtedy, ak chcete dosiahnuť niečo výnimočné!

Človek, ktorý nevidí, ktorý sa narodil slepý, nikdy nedokáže pochopiť, čo mu chýba. Akokoľvek sa mu to ľudia, ktorí vidia, budú pokúšať vysvetliť, tento človek nikdy nepochopí, čo mu chýba. 

Krátky príbeh: Priateľ povedal mužovi slepému od narodenia, že jeho dieťa je mŕtve. Slepý muž to nevedel pochopiť: ´Ako mohlo moje dieťa zomrieť? Ako sa to stalo? Povedz mi!´ Priateľ odpovedal: ´Kým mu dávali mlieko, ostalo mu v krku a zomrelo.´ Slepý muž sa opýtal: ´Čo je to mlieko?´ Priateľ odpovedal: ´Ó, je to biele... Ty nevieš, čo je mlieko? Má bielu farbu.´ Muž sa opýtal: ´Aká je biela farba? Čo znamená biela?´ Priateľ odpovedal: ´Nevidel si žeriava? Vták žeriav má bielu farbu.´ Muž sa opýtal: ´Aký je žeriav vták?´ Priateľ už nemohol vysvetľovať ďalej. Bol úplne zmätený. Iba zobral ruku slepého muža a ukázal mu: ´Pozri ako vyzerá!´ (Swamiji napodobňuje rukou tvar hlavy a krku žeriava). Slepý muž to cítil: ´Ó, áno, rozumiem! Žeriav vyzerá takto!´ Potom povedal: ´Teraz rozumiem! Keď takúto veľkú vec vložíte dieťaťu do úst, tak môže iba zomrieť!´ 

Slepý muž nikdy nemôže pochopiť, čo mu chýba! Poviem vám, že človek, ktorý vo svojom živote nezažil Guru nikdy nepochopí, čo mu v živote chýba. Guru je novým jazykom vo vašom bytí. Je novým vedomím vo vašom bytí. Je novým bytím vo vašom živote.

Pretože slnko nikdy neumiera, rodí sa každý nový deň. Pretože Majster nikdy nestráca inšpiráciu, tak je pre žiakov dostupná každá nová možnosť pre nový začiatok. Keby slnko umrelo, nemohol by nastať nový deň. Pretože slnko nemôže nikdy umrieť, neustále nastávajú nové a nové dni. Pretože Majster nikdy nestráca inšpiráciu, umožňuje, aby sa každý deň diala vo vašom živote nová a nová inšpirácia. Slnko, ktoré nikdy neumiera, znova začína váš deň. Majster, ktorý nikdy nestráca inšpiráciu, znova prebúdza, znova obnovuje vašu inšpiráciu. Hovorím vám, že Majster je skutočne novým jazykom vo vašom bytí.

Pochopte! Keď sa mladý chlapec zamiluje, tak zažije dimenziu, ktorú on sám nikdy nevidel vo svojom živote. Keď sa mladé dievča zamiluje, tak zažije dimenziu, ktorú ono samé nikdy nevidelo vo svojom živote. Keď sa chlapec alebo dievča zamilujú, tak zažijú novú dimenziu v ich živote, ktorú nikdy nevideli, že v nich existuje. 

Počúvajte! Počúvajte! Vysvetľujem veľmi citlivú tému. Nevytvárajte z toho škandál! Počúvajte! Ak nebudete počúvať, urobíte z toho škandál! Počúvajte! 

Milovaný je bytosť, ktorá vo vás prebudí dimenzie, ktoré vám boli neznáme. Váš milovaný spôsobí, že si uvedomíte vašu vlastnú dimenziu, o ktorej ste si neuvedomovali, že ju máte a zažijete túto dimenziu, o ktorej ste ani nevedeli, že vo vás existuje, o ktorej ste ani nevedeli, že ste o nej nevedeli, že o nej neviete! Milovaný je človek, ktorý spôsobí, že zažijete to, o čom ste ani nevedeli, že ste to mali, že to máte. 

Majster je človek, ktorý spôsobí, že zažijete nové vedomie, o ktorom ste ani nevedeli, že ste ho mali. Milovaný spôsobí, že zažijete city, o ktorých ste nikdy nevedeli, že ste ich mali. Majster spôsobí, že zažijete vedomie, o ktorom ste nikdy nevedeli, že ste ho mali. Majster je nová možnosť. Slepému človeku naozaj nedokážeme vysvetliť, čo mu chýba. Dokážete vysvetliť ako bude vyzerať oceán? Dokážete vysvetliť ako budú vyzerať vrchy? Dokážete vysvetliť aké budú Himaláje? Dokážete vysvetliť aký bude Kailaš? Aj keď máte oči, nedokážem vám vysvetliť to, aký bude Kailaš pre vás! Musíte to vidieť. Musíte to vidieť! Musíte to vidieť, aby ste to videli! Dokonca ani ja s mojimi veľkými, veľkými očami ho nedokážem vidieť! Ani kotúľaním mojimi veľkými, veľkými očami z jednej strany na druhú ho nedokážem obsiahnuť! 

Počúvajte! Pochopte to! Guru je bytosť, ktorá spôsobí, že zažijete vaše vedomie, ktoré ste nikdy nezažili, aj keď ste ho mali. Je novým vánkom, novou energiou, novou možnosťou, novou realitou, novou silou, je nový a čistý! 

Poviem vám, že keď ste premeškali Majstra, tak neviete, čo všetko ste premeškali! Viem, že ľudia, ktorí ma premeškali práve minulý rok, premeškali štyri princípy, úžasnú pravdu o odhaľovaní koreňových vzorcov, o ukončovaní so sebou a s inými a o priestore úplnosti. Ľudia, ktorí mali trochu trpezlivosti, aby neustále ostali s Guru - toto je dar, ktorý dávam vám všetkým! Oslavujte! Neberte to ako samozrejmosť! Úplnosť, ukončenie je dar! Buďte stabilní! Ostaňte stabilní! Prichádza viac...! 

Majster vo vás neustále obnovuje inšpiráciu, znova vo vás prebúdza možnosti, opätovne vo vás potvrdzuje silu. Aj keď sa ho vzdávate vy, on sa nevzdáva vás! Aj keď sa ho niekedy vzdávate vy, on sa nevzdáva vás. Nielenže sa on nevzdáva vás, keď sa ho vzdávate vy. Aj keď sa vy vzdávate jeho, on sa nevzdáva vás! 

Prvá opica, ktorá začala chodiť na dvoch nohách, ukázala túto možnosť ostatným opiciam. Takisto ľudská bytosť, ktorá si uvedomila samu seba ako božskú bytosť, vám ukazuje možnosť. Je bližšie k vám, ako ste vy sami k sebe. Pozná vás viac, ako vy sami seba. Miluje vás viac, ako vy sami seba. Dokáže sa pre vás obetovať viac, ako vy sami pre seba. Je novou možnosťou. Pretože je jeho schopnosť obetovať sa väčšia, dokáže sa obetovať viac ako dokonca vy pre seba. Niekedy sa z obetovania unavíte. Preto sa vzdávate sami seba. Ale on nie je unavený z obetovania sa. Pokračuje v obetovaní sa. Nevzdáva sa vás, aj keď vyžadujete viac a viac a viac. Pripomína vám to, pripomína vám to, pripomína vám to, kým neostanete vy a on. Pripomína vám to, kým neostanete. Pripomína vám, kým neostane on. 

Je stelesnením integrity. Čaká aj na jedno slovo, ktoré dal dávno, dávno predtým, dokonca v minulých životoch a ctí si tieto slová. Je stelesnením autentickosti. Neustále rozpína sám seba každým možným spôsobom. Vaši pradedovia videli Gurus (Majstrov) na Kailaši. Vaši dedovia ich videli v Himalájach. Vaši otcovia ich videli v ašrámoch. Vy ich vidíte vo vašich spálňach cez obojsmernú video-konferenciu, pretože neustále rozpíname sami seba, aby sme boli pre vás dostupní! Neustále sa rozpíname, aby sme na vás dosiahli, aby sme vás získali. 

Guru je stelesnením zodpovednosti. Preto cítite, že zakaždým, keď zažijete prítomnosť Majstra, sú zodvihnuté náklady a náklady vašej zodpovednosti. Pretože záťaž, o ktorej ste ani neveveli, že na vás sedí, je zodvihnutá jeho samotnou prítomnosťou. Je stelesnením obohacovania.

Majster je vnútorným priestorom integrity, je autentickosťou autentickosti, je dôvodom pre zodpovednosť, je stelesnením obohacovania. Je tým, ktorý vám neustále pripomína vaše nové možnosti.

Ak chcete vidieť ako vyzerá priestor integrity, pozrite sa na vnútorný priestor osvietenej bytosti. Ak chcete vidieť ako sa autentickosť stane autentickou, pozrite sa na reč jeho tela. Ak chcete vedieť, aký je dôvod pre obohacovanie, pozrite sa na jeho bytie. Ak chcete vidieť stelesnenie obohacovania, pozrite sa na jeho život. Je pre vás neustálou pripomienkou o nových možnostiach.

Vnútorný priestor integrity. Poviem viac o tomto slove. Keď privediete do vášho vnútorného priestoru integritu nekompromisným spôsobom, keď privediete do vášho vnútorného priestoru integritu s integritou, tak bytie v integrite s integritou vo vnútornom priestore znamená výnimočné ticho! Každé jedno slovo, ktoré vychádza, nie je v integrite s vašim vnútorným priestorom, pretože váš vnútorný priestor je ticho, stelesnenie ticha. Keď budete v integrite s vašim vnútorným priestorom, tak budete v čistom, skutočnom tichu. Každé slovo, ktoré sa objaví znamená, že nie ste v integrite s vašim vnútorným priestorom. Internalizujte čo hovorím. Rozjímajte nad tým. Váš vnútorný priestor je stelesnením ticha. Každé slovo, ktoré sa objaví znamená, že nie ste v integrite s vašim vnútorným priestorom. Keď budete v integrite s vašim vnútorným priestorom, zažijete unclutching (odpútanie od myšlienok, nespájanie myšlienok do súvislostí). Unclutching je priestor, ktorý zažijete, keď naozaj zintegrujete sami seba, keď budete v integrite s vašim vnútorným priestorom. 

Takisto autentickosť. Aký je najlepší vnútorný imidž? Iba to môže byť najlepší vnútorný imidž, čo je realita. Vo vašom vnútornom priestore, v realite, ste ten Najvyšší, ste jednotou. Iba vtedy, keď zažijete jednotu ako váš vnútorný imidž, budete autentickí. Iba vtedy, keď zažijete tú istú jednotu ako váš vonkajší imidž, budete autentickí. Iba vtedy, keď budete vyjadrovať jednotu ako vašu predstavu, váš názor o iných a o živote, budete autentickí. Nikto nemôže od vás očakávať viac ako jednotu. Takže byť autentický k tejto jednote je autetickosť. 

Čím viac a viac sa budete cítiť zodpovední, tým viac a viac sa bude rozpínať vaše poznanie a energia. Ak sa budete cítiť zodpovední za celok, budete mať úplné poznanie a energiu. Tomu hovorím advaitická skúsenosť jednoty, advaitická jednota. 

A obohacovanie. Keď budete vlievať vaše bytie do obohacovania, všetka vaša sebeckosť, váš egoizmus sa stratí. Nebudete ničím iným ako obohacovaním. Tomu hovorím osvietenie.

Integrita s integritou, autentickosť s autentickosťou, zodpovednosť zodpovednosti a obohacovanie je priestor osvietenia. Guru je bytosť, ktorá vám neustále pripomína tieto pravdy a umožňuje, aby ste ich zažili.

Pochopte. Guru je nová možnosť. Guru predstavuje vaše skutočné Ja. Preto sa niekedy cítite viac spojený s Guru ako sami so sebou. Pretože Guru ste vy mínus všetok prach, ktorý je na vás. Preto sa niekedy cítite viac spojený s Guru ako so sebou samým. Pripomína vám vaše rôzne možnosti.

Keď vidíte vysokú, stoposchodovú budovu, tak jednoducho viete, že je to možné. Takisto keď vidíte niekoho vznášať sa na vode, tak viete, že je to možné. Takisto keď vidíte Guru, tak viete, že je to možné. Iba vám pripomína ľudské možnosti. Pripomína vám ľudské možnosti.

S týmto vás budem viesť do kriye, do procesu na posilnenie vašej integrity, autentickosti, zodpovednosti a obohacovania. Prosím počúvajte! Nadýchnite sa oboma nosnými dierkami a ústami tak intenzívne ako je to možné a naplňte celé vaše telo. Keď je vaše telo plné, naplnené, zatvorte ústa a nosné dierky. Zadržte tak dlho ako môžete s rozhodnutím prijať integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie do vašej svalovej pamäte.

Prosím počúvajte! Keď sa budete nadychovať, tak precíťte, že vdychujte všetky tieto štyri vlastnosti – integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie. Keď zadržíte dych, precíťte, že všetky štyri napĺňajú vašu svalovú pamäť a bio-pamäť. Pomaly, veľmi pomaly vydýchnite, keď už viac nedokážete zadržiavať dych. Robte to tak pomaly ako je to možné a tak zhlboka ako je to možné. 

Prosím začnite. Zatvorte oči. Nadýchnite sa cez obidve nosné dierky a ústa. Keď ukončíte nádych, zadržte dych stlačením oboch nosných dierok pomocou palcov na obidvoch rukách alebo kontrolujte nosné dierky pomocou vašich rúk. Naplňte vašu bio-pamäť a svalovú pamäť týmito úžasnými pravdami.

(Prebieha kriya.)

Uvoľnite sa. S integritou, autentickosťou, zodpovednosťou a obohacovaním vyhláste, že znovu obnovíte vašu inšpiráciu žiť štyri princípy, že znovu prebudíte vašu inšpiráciu žiť tieto štyri princípy!“


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 12. jún 2013

Prosím pochopte. Chcem ešte raz zopakovať, že akýkoľvek problém môže byť vo vašom živote, môže to byť čokoľvek: môže to byť bezmocnosť kvôli vášmu zdraviu, vašim vzťahom, strach, chamtivosť, depresia, obavy, môže to byť čokoľvek - riešením je stať sa duchovným aktivistom! Aktivujte vaše duchovné kvality, vlastnosti a neustále obohacujte iných aktivovaním ich duchovným kvalít. Aktivujte svoje duchovné kvality a pomáhajte iným aktivovať ich duchovné kvality!

Pochopte hlavné otázky života cez tieto princípy. Aké sú najväčšie možné momenty bezmocnosti vo vašom živote? Možno to bude vaša smrť. Možno to budú momenty, keď budete mať chorobu. Poviem vám! Analyzujte všetky tieto možnosti so štyrmi princípmi. Pochopte všetky tieto možnosti s týmito štyrmi princípmi. Priveďte integritu s vašou smrťou. Priveďte integritu s vašou chorobou. 

Priveďte autentickosť s vašou smrťou. Keď budete mať život, nemôžete mať smrť. Ak sa chystáte zomrieť, tak nemáte život ani teraz. To je integrita so smrťou. Autentickosť... Ak máte život teraz, všetko čo príde v nasledujúcich chvíľach môže byť iba viac života. Nemôže to byť menej života! 

Rozpínajte život! Rozpínajte život! Rozpínajte život!

Ak privediete integritu, autentickosť a zodpovednosť, tak nikdy neuvidíte vo vašom živote chvíle bezmocnosti. Nikdy neuvídíte chvíle bezmocnosti vo vašom živote! Je to v podstate tak, že každá choroba začína s vaším strachom. Tam začína semienko choroby. Priveďte integritu a samotný strach zmizne. Tu je koreň, kde začína choroba. Integrita, autentickosť, zodpovednosť – tieto tri odstránia všetky chvíle bezmocnosti!

Moje každodenné Nithya satsangy nie sú ničím iným ako inšpiráciou pre vás, aby ste žili vo vašom živote integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie. Priveďte integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie do hĺbok vášho bytia! Neustále privádzajte tieto štyri princípy do vášho myslenia, bytia, činností, žitia.

Znova záskajte silu vašej integrity, autentickosti, zodpovednosti a obohacovania tým, že sa nevzdáte sami seba! Pokračujte v ukončeniach!

Akokeby ste počuli štyri princípy iba dnes: dnes ste iniciovaní do týchto štyroch princípov! Začnite s nimi TERAZ! Nevzdávajte sa sami seba! Nevzdávajte sa sami seba! Odo dnes priveďte integritu do vášho myslenia. Dnes ukončite všetky neukončenia, ktoré máte sami so sebou a s inými. Spomeňte si na Kalabhairavu, privolajte jeho prítomnosť. Môžete vyliečiť všetko, čo sa stalo v minulosti!

Oslavujme dnešný deň ako deň nevzdávania sa samého seba! Prijmime to ako dnešné posolstvo: ´Nevzdávam sa sám seba! Začnem znova!´ Keď nezačnete znova, tak ste sa vzdali sami seba. Dnes začnite znova! Život vám teraz prináša ďalšiu šancu. Dnes! Každý východ slnka je ďalšia šanca!

Poviem vám, že môžeme zachrániť planétu Zem!

Nevzdávajtee sa sami seba a iných! Dnes začnite znova! Vyhláste, že ukončujete celú vašu minulosť. Odo dnes začnite žiť integritu, autentickosť, zopdovednosť a obohacovanie! 


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 10. jún 2013

Každý koncept prináša určitú chuť vo vašom hrdle, určitý vzorec dýchania a určitú skúsenosť vo svalovej pamäti vášho žalúdka, vašich tráviacich orgánov.

Mostom medzi telom a mysľou je svalová pamäť žalúdka. Prosím počúvajte. Svalová pamäť vášho žalúdka je mostom medzi vašim telom a mysľou. Všetko nad čím rozmýšľa vaša myseľ, nad čím pracuje, či je to dobré alebo zlé, svalová pamäť vášho žalúdka vám povie do 48 hodín, či ste na správnej alebo nesprávnej ceste. Či konáte pre život alebo proti životu. 

Prvá vec, ktorá sa udeje, keď objavíte váš koreňový vzorec bude, že sa vylieči váš žalúdok.

Počúvajte. Prvá vec, ktorú potrebujete, aby ste sa stali duchovným aktivistom, je silný žalúdok. To znamená, že iba vtedy, keď budete praktizovať tieto štyri princípy, budete mať silný žalúdok, ktorý dokáže stráviť všetko.

Definujem zdravie. Fyzické zdravie znamená žalúdok, ktorý dokáže stráviť čokoľvek. Mentálne zdravie znamneá myseľ, ktorá dokáže stráviť každý koncept. Myseľ, ktorá dokáže stráviť každý koncept, je mentálne zdravie. Žalúdok, ktorý dokáže stráviť čokoľvek, je fyzické zdravie. Vedomie, ktoré dokáže stráviť čokoľvek sa stane v živote, je duševné zdravie.

Keď objavíte váš koreňový vzorec a ukončíte ho, celé vaše bytie bude naplnené. Vaše bytie bude mať priestor na to, aby žilo integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie.

Neustále obohacujte každú ľudskú bytosť tým, aby našla svoj koreňový vzorec a ukončila ho. Pretože je to nevyhnutné na prežitie, je to základná potreba! Budeme to ponúkať svetu ako službu. Ponúknime túto veľkú službu svetu! Je čas, aby sme ponohli ľuďom nájsť ich koreňový vzorec a ukončiť ho. Takto môžu zažiť Jivan Mukti, život v osvietení!

Iba vtedy, keď ukončíte váš koreňový vzorec, budete schopní pomôcť iným, aby našli ich koreňový vzorec a ukončili ho. Iba vtedy bude váš život naplnený duchovným aktivizmom. Účelom ľudského života je duchovný aktivizmus! Zámerom každej ľudskej bytosti je duchovný aktivizmus! Účelom života všetkých ľudských bytostí je duchovný aktivizmus!

Nájdite váš koreňový vzorec a ukončite ho. Začnite žiť integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie a vyžarujte život duchovného aktivizmu.


Zničte váš negatívny koreňový vzorec

V dnešnej rannej správe Paramahamsa Nithyananda rozprával o duchovnom aktivizme v našom chápaní, vnímaní a bude v tom pokračovať aj niekoľko nasledujúcich dní, pokým sa duchovný aktivizmus nestane súčasťou nášho chápania, vnímania: 

„Pochopte niektoré z týchto základných právd: Keď budete neustále internalizovať niektoré myšlienky, filozofie, koncepty, pravdy, tak tieto koncepty najprv začne žiť svalová pamäť vašich tráviacich orgánov. To je dôvod, prečo je najprv podráždený, ovplyvnený váš žalúdok, keď je ten koncept dráždivý, iritujúci. Ak je koncept ukopojujúci, liečivý, v mene života, najprv zažijete liečenie vo vašom žalúdku. Takže, či praktizujete určité princípy alebo nie, svalová pamäť vašich tráviacich orgánov môže byť stupnicou, mierkou, metódou, môže byť kritériom na to, ako zistiť, či vám tieto koncepty budú pomáhať, či budú rozpínať váš život, či pozdvihnú vaše vedomie. Aj vo védskej tradícii, na to aby ste našli vašu ´ishta´ mantru, vás guru požiada, aby ste rozjímali nad ňou v oblasti pupka. Pretože ak ju nemôžete používať pre váš žalúdok, zistíte to do dvoch dní. 

Hovorím vám. Začnite prinášať integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie do vašich tráviacich orgánov / žalúdka. Začnite s nimi jednoducho žiť na niekoľko dní. Prvá vec, ktorá sa stane, bude úplné vyliečenie vášho brucha. To znamená, že sa zrýchli vaše trávenie, nastane čistenie prány a apany. Ak máte akékoľvek ochorenie, ktoré sa týka brucha, pálenie záhy, čokoľvek týkajúce sa vetrov, vredy, bude to úplne vyliečené. 

Prosím pochopte. Možno sa čudujete, prečo som priviedol štyri princípy: integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie do oblasti vášho brucha. Poviem vám, že každý koncept prináša určitú chuť vo vašom hrdle, určitý vzorec dýchania a určitú skúsenosť vo svalovej pamäti vášho žalúdka, vašich tráviacich orgánov. Ak dosiahnete, aby svalová pamäť vašich tráviacich orgánov zažila tieto štyri princípy: integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie, tak rozsah liečenia, ktoré zažijete v oblasti brucha spôsobí, že sa tieto štyri princípy stanú súčasťou vášho vnímania, chápania. Čokoľvek, čo oblasť vášho brucha zakúsi, to sa stane vašou súčasťou. 

Svalová pamäť vašich tráviacich orgánov (žalúdka) je most medzi vaším telom a mysľou. Prosím počúvajte. Svalová pamäť vašich tráviacich orgánov (žalúdka) je mostom medzi vašim telom a mysľou. Všetko nad čím rozmýšľa vaša myseľ, nad čím pracuje, či je to dobré alebo zlé, svalová pamäť vašich tráviacich orgánov (žalúdka) vám odpovie do štyridsaťosem hodín. Štyridsaťosem hodín je viac ako dosť na to, aby vám svalová pamäť vašich tráviacich orgánov (žalúdka) povedala, či ste na správnej alebo nesprávnej ceste, či konáte pre život alebo proti životu. 

Ak prídete na správne miesto, tak prvá vec, ktorá sa vám stane bude, že budete mať vo vašom žalúdku pocit pokoja. Ak budete mať nepríjemný pocit, podráždenie vo vašom žalúdku, budete na nesprávnom mieste. Aj keď ste tu a váš žalúdok je podráždený, niečo je nesprávne. Možno meškáte alebo ste tu skôr ako bol váš čas. Svalová pamäť vašich tráviacich orgánov (žalúdka) vám priamo povie, či to čo teraz robíte je správne alebo nesprávne.

Prvá vec, ktorá sa stane, keď budete praktizovať tieto štyri princípy, bude zvyčajne vyliečenie vredov žalúdka, vyliečenie žalúdka, vyliečenie problémov týkajúcich sa brucha. Poviem vám, že každé ukončenie najprv ochladí váš žalúdok. Ramakrišna krásne hovorí: ´Keď sa ochladí vaša hlava, ochladí sa váš žalúdok.´ Keď zažijete ukončenie v hlave, zažije ukončenie váš žalúdok. Ak objavíte váš koreňový vzorec a ukončíte ho, tak prvá vec, ktorá sa stane, bude vyliečenie vášho brucha, vyliečenie vášho žalúdka. Objavenie vášho koreňového vzorca a jeho ukončenie je prvým krokom smerom k goge. Prosím pochopte! Joga nie je len hýbanie vášho tela a dýchanie vaším nosom. Nie! Joga začína vtedy, keď objavíte váš koreňový vzorec a ukončíte ho. 

Dám vám jednoduchý príklad pre koreňový vzorec: Keď vás v mladosti vaša mama učí: ´Nechoď v daždi. Prechladneš!´, tak v tomto veku sa váš imunitný systém ešte prirodzene vyvíja. Ale aj potom, keď budete mať dvadsaťpäť rokov, keď bude váš imunitný systém na vrchole, tak ani nepôjdete v daždi, budete iba vidieť ten dážď cez okno a začnete kýchať. To, čo ste si zvnútornili vo veľmi mladom veku, to čo ste pochopili vo veľmi mladom veku, čo vás vyviedlo z rovnováhy, to je koreňový vzorec. To, čo ste pochopili vo veľmi mladom veku, čo vyviedlo z rovnováhy vašu prirodzenosť, to je koreňový vzorec. Vašou prirodzenou existenciou je koreňový vzorec. Nájdite váš koreňový vzorec a ukončite ho. Prvá vec, ktorá sa stane, bude liečenie vo vašom bruchu, liečenie vo vašom žalúdku, liečenie vo vašej Manipurake. 

Počúvajte! Vstúpte do priestoru počúvania! Počúvajte! Prvá vec, ktorú potrebujete, aby ste sa stali duchovným aktivistom, je silný žalúdok. To znamená, že iba vtedy, keď budete praktizovať tieto štyri princípy, budete mať silný žalúdok, ktorý dokáže stráviť všetko.

Definujem zdravie: Fyzické zdravie znamená žalúdok, ktorý dokáže stráviť čokoľvek. Mentálne zdravie znamneá myseľ, ktorá dokáže stráviť každý koncept. Myseľ, ktorá dokáže stráviť každý koncept, je mentálne zdravie. Žalúdok, ktorý dokáže stráviť čokoľvek, je fyzické zdravie. Vedomie, ktoré dokáže stráviť čokoľvek sa stane v živote, je duševné zdravie.

Poviem vám, že s týmito štyrmi princípmi: integritou, autentickosťou, zodpovednosťou a obohacovaním, prvá vec, ktorá sa stane bude, že budete mať fyzické zdravie. Budete mať fyzické zdravie.

Keď svalová pamäť vašich tráviacich orgánov dokáže zažiť vyliečenie, príjemný pocit, ktorý prichádza, keď praktizujete štyri princípy, tak vám poviem, že budete v živote úspešní! Budete úspešní vo vašom živote! Pretože iba vtedy, keď budú vaše koreňové vzorce ukončené, môžu vaše vnútorné orgány zažiť silu týchto štyroch princípov. Dovtedy to možno zažije váš mozog, ale nie vnútorné orgány. Iba vtedy, keď budete v priestore úplnosti, môže byť váš žalúdok uvoľnený. Sedenie bez pocitu nepokoja môže nastať iba vtedy, keď bude vaše brucho chladné a vyliečené. Iba vtedy, keď bude vaše brucho v priestore úplnosti a vyliečené.

Duchovný aktivizmus začína vtedy, keď vaša svalová pamäť zažije, spozná integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie. Poviem vám, že keď začnete žiť integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie, tak prvá vec bude, že objavíte odpovede na stovky otázok.

Musíte vedieť jednu dôležitú pravdu. Pokiaľ ide o otázky o vesmíre, tak pokým neobjavíte vašu odpoveď, nikdy nebudete v pokoji. ´Prečo´, ktoré sa týka vonkajšieho sveta, môže byť zodpovedané inými. ´Prečo by som mal riadiť auto vľavo?´ ´Prečo by som mal vôbec riadiť auto?´ ´Prečo´, ktoré sa týka krajiny, ktoré sa týka vonkajšieho sveta, môže byť zodpovedané zákonom krajiny alebo vedou vonkajšieho sveta. Prečo by sme mali jazdiť vpravo alebo vľavo, na to odpovie zákon krajiny. Prečo sa auto pohne, keď stlačíte plyn, na to vám odpovie oblasť inžinierstva. Veľa otázok ´Prečo´ môže byť zodpovedaných vedou a zákonom krajiny. Ale všetky ´Prečo´, ktoré sa týkajú vesmírneho zákona, všetky ´Prečo´, ktoré sa týkajú života, môžu byť zodpovedané iba vami objavením odpovedí. Poviem vám, že náboženstvo, ktoré objavíte vy, je vaše náboženstvo. Náboženstvo, v ktorom sa narodíte, nie je vaše náboženstvo. Odpoveď, ktorú objavíte vy, je vaša odpoveď. Žite integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie. Objavíte tie najlepšie odpovede na všetky vaše otázky, ktoré máte o živote. 

Možno sa opýtate, prečo je niekto bohatý, niekto chudobný. Prečo je niekto veselý, niekto je smutný. Prečo má niekto silu, niekto má menej sily. Všetci máme iba dve ruky, ale niekto urobí prácu, ktorá je rovnocenná tomu, ako keby mal dvadsať rúk. Niekto urobí prácu, ako keby bol hendikepovaný. Niektorí ľudia, hoci majú dve ruky, celý ich život, to čo dosiahli je rovnocenné tomu, ako keby nemali žiadne ruky! Niekto má dve ruky, ale to čím prispel, bude rovnovenné tomu, ako keby pracoval s dvadsiatimi rukami! Prečo si myslíte, že zobrazujeme našich Bohov s dvadsiatimi rukami, niekedy s tisícimi rukami? Pretože toho, čím prispeli, keď kráčali po planéte Zem je toľko, že vždy cítite: ´Sahasra Seersha Purusha Sahasraaksha Sahasrapaadh´ - ´Bytosti s tisíc hlavami, rukami, nohami´. 

Všetky vaše otázky ´Prečo´, prečo niekto robí tak veľa, niekto žije v lenivosti a umrie, všetky vaše otázky budú zodpovedané, keď začnete žiť integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie. Všetky vaše otázky môžu byť zodpovedané. Objavíte odpoveď, správnu odpoveď. Poviem vám, že všetko čo objavíte, je vaše. Nič čo ste neobjavili vy, nie je vaše. Keď objavíte váš koreňový vzorec a ukončíte ho, celé vaše bytie bude naplnené. Vaše bytie bude mať priestor na to, aby žilo integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie. 

Objavte váš koreňový vzorec. Objavte váš vzorec. Vzorec, na základe ktorého chápete, vnímate celý váš život. Objavte vzorec, na základe ktorého funguje vaše vedomie. Keď objavíte váš koreňový vzorec a ukončíte ho, iba vtedy začne váš život. Iba vtedy začne váš život.

Videl som na základe mojej vlastnej skúsenosti, koľko ľudských zdrojov je premárnených bez toho, aby objavili a ukončili ich koreňové myšlienkové vzorce. Poviem vám, že predtým ako som pomohol mojim sannyasis, mojim ašramajtom objaviť ich koreňový vzorec a ukončiť ho, mali sme sto ľudí, ale iba práca desiatich bola urobená! Nehovorím ako vodca sannyas organizácie alebo duchovnej organizácie. Hovorím vám to ako šéf obyčajnej spoločenskej organizácie, akejkoľvek spoločnosti, rezortu. Akonáhle som pomohol mojim sannyasis objaviť ich koreňové vzorce a ukončiť ich, poviem vám, tých istých sto ľudí teraz odovzdáva prácu, ktorú by urobilo tisíc ľudí! Samozrejme, nebudem s tým spokojný to je iné! Nebudem sa preto cítiť pokojný to je iné! Budem pokračovať, pokračovať, kým každý nebude rovnovcenný tisícom! 

Poviem vám, aj na to aby ste vašu organizáciu urobili produktívnejšou, aby ste nemárnili ľudskými zdrojmi, pomôžte ľudom nájsť ich koreňové myšlienkové vzorce a ukončiť ich. Je to doslova ako vylepšenie, zlešenie výkonu samého seba z Windows Ver.1 na Windows Ver.8. Je to doslova zlepšenie výkonu samého seba! 

Dám vám veľmi jednoduchý postup, ktorý môže každý z vás použiť na to, aby našiel svoj koreňový vzorec:

- Spomeňte si na najskoršiu udalosť, ktorá sa stala vo vašom živote, ktorá vás úplne vyviedla z rovnováhy. To znamená, ktorá spôsobila, že ste sa cítili bezmocní, zatlačení do kúta, otrasení. Mohlo to byť vo veku troch rokov: vaša mama vás iba posadila na jedálenský stôl, aby ste sa nehrali a neobťažovali vášho brata, nevyrušovali vašu sestru. Alebo to mohla byť bezvýznamná udalosť: váš mladší brat vám odmietol dať zmrzlinu, nedal vám cukrík. Mohla to byť takáto bezvýznamná udalosť. Ale pokúste sa ´vykopať´ najskoršiu udalosť vo vašom živote, kedy ste po prvýkrát mali pocit bezmocnosti. Nájdite tú udalosť.

- Prežite ju znova tak, akokeby sa diala teraz. Priveďte minulosť do prítomnosti.

- A počas tejto udalosti si spomeňte:
1. čo ste si mysleli sami o sebe,
2. čo ste si mysleli o živote a o iných,
3. a ako ste rozhodli ukazovať, premietať sami seba pred inými. 

Iba tieto tri veci, iba tieto tri veci. To je všetko! Ak objavíte tieto tri vyhlásenia, tak uvidíte, že celý váš život je iba dotlač týchto troch vyhlásení! Celý váš život je iba dotlač týchto troch vyhlásení. Váš život nie sú noviny, ako si myslíte. Je to tá istá kniha, neustále v rôznych vydaniach. Dokonca to nie je ani revidované vydanie. Je to dotlač tej istej knihy! To čo ste napísali prvýkrát, keď ste sa cítili bezmocní, to je váš osud. Ale našťastie, nenapísal ju Brahma (stvoriteľ vesmíru). Napísali ste ju vy sami, takže môže byť vymazaná! To je pre vás dobrá správa! To je dobrá správa, ktorú dostávate!

Ak riadite nejakú spoločnosť alebo rezort, ak ste hlavou tímu, poviem vám, najprv pomôžte vášmu tímu nájsť ich koreňový vzorec. To je tá najlepšia pomoc, ktorú môžete dať vášmu tímu a sami sebe. Ušetríte toľko vášho času! Toľko vášho času sa ušetrí! Budete mať toľko života!

Poviem vám. Neustále obohacujte každú ľudskú bytosť tým, aby našla svoj koreňový vzorec a ukončila ho. Pretože je to nevyhnutné na prežitie, je to základná potreba! Budeme to ponúkať svetu ako službu. Ponúknime túto veľkú službu svetu! Je čas, aby sme pomohli ľuďom nájsť ich koreňový vzorec a ukončiť ho, aby zažili Jivan Mukti, život v osvietení! Zažijú Jivan Mukti, život v osvietení!

Hľadajte! Objavujte! Pochopíte, že samotný koreňový vzorec sa znova a znova opakuje vo vašom živote. Je čas, aby ste ukončili koreňový vzorec a unikli z neho. Vyliečite sami seba a uniknete mu. Keď vyliečite váš koreňový vzorec, tak uvidíte váš život tak, ako ste si ho nikdy nepredstavovali! Váš život bude úplne iný, bude to nová skúsenosť! Poviem vám, že iba potom budete mať silu byť duchovným aktivistom. Iba vtedy, keď ukončíte váš koreňový vzorec, budete schopní pomôcť iným nájsť ich koreňový vzorec a ukončiť ho. Iba potom bude váš život naplnený duchovným aktivizmom.

Účelom ľudského života je duchovný aktivizmus! Zámerom každej ľudskej bytosti je duchovný aktivizmus! Môžem vám smelo povedať, že účelom života všetkých ľudských bytostí je duchovný aktivizmus! Ani sa ma individuálne nepýtajte: ´Swamiji, aký je účel môjho života?´ Teraz odpovedám na túto samotnú otázku raz a navždy: je to duchovný aktivizmus! Účelom ľudského života na planéte Zem je duchovný aktivizmus! 

Začnite dnes svapoornatva kriyu (proces ukončenia so sebou samým). Ukončite všetky vaše koreňové vzorce. Urobte ukončenie s inými a pomôžte iným nájsť ich koreňové vzorce. Žiadam vás všetkých, aby ste urobili prísahu. Dnes vyhláste, že od dnes začnete autenticky robiť proces ukončovania.

Podstata dnešného satsangu je: Nájdite váš koreňový vzorec a ukončite ho. Začnite žiť integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie a vyžarujte život duchovného aktivizmu.“


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu,  9. jún 2013

Pochopte. Každý krok vášho života, všetko čo robíte vo vašom živote, každý váš nádych, každú vašu myšlienku nasmerujte k tomu, aby ste objavili duchovnú hĺbku vás a duchovnú hĺbku života. Počúvajte! Keď objavíte duchovnú hĺbku života, tak čokoľvek sa stane vo vašom živote, bude sa to volať ako zázrak. Keď budete pokračovať v objavovaní výnimočných síl prírody, sveta, Boha, mysle, tela, duše, tak iní budú nazývať váš život ako zázrak. Ale poviem vám, že keď budete žiť duchovný aktivizmus, tak všetko, váš život bude veľký, dlhotrvajúci zázrak!

Ak chcete od vášho života čokoľvek dobré, či je to vaše zdravie, bohatstvo, naplnenie, energia, inteligencia, pokoj, blaženosť, spokojnosť, čokoľvek chcete od života, poviem vám, život vás bude všetkým zasypávať, iba sa staňte duchovným aktivistom! Žite tieto štyri princípy: integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie. Obohacujte svet a sami seba s týmito štyrmi princípmi. Poviem vám, že toto je vesmírny zákon. Je to vesmírmy zákon!

Duchovný aktivizmus je ideál. Duchovný aktivizmus je život. Duchovný aktivizmus by mal byť vašim dychom, myslením, myslením s integritou, autentickosťou vo vašich činnostiach, zodpovednosťou vo vašom bytí, obohacovaním vo vašom žití, myslením vo vašej integrite. Pochopte! Nie integritou vo vašom myslení. Mením to: myslením vo vašej integrite! Integrita by sa mala stať väčšou ako je vaše myslenie!

Ak stále máte vo vašom živote bezmocnosť, ak vám život stále ukazuje momenty konfliktov, rozporov, bezmocnosti, tak pochopte, že nežijete tieto štyri princípy! Nestali ste sa duchovným aktivistom. Duchovný aktivizmus sa nestal vašou súčasťou!

Ak stále čelíte vo vašom živote chvíľam bezmocnosti, bezmocnosti, konfliktom, rozporom, bolesti, utrpeniu, vedzte veľmi jasne, že život vám pripomína, že ste prefíkaní, neautentickí, neintegrovaní, sebeckí. Duchovný aktivizmus vám dáva všetko, čo potrebujete a viac ako potrebujete!

Myslite, myslite, myslite s integritou. Konajte, konajte, konajte s autentickosťou. Buďte, buďte, buďte so zopovednosťou. Žite, žite, žite s obohacovaním. Znova a znova a znova!

Poviem vám, že slová ´je to ťažké´ sú jedinou prekážkou, ktorú máte. Slová: ´je to ťažké´, myšlienka: ´je to ťažké´, vzorec: ´je to ťažké´ je jediná prekážka, ktorú máte. Nič nie je ťažké! Keď si myslíte, že je to ťažké, prelomte tieto negatívne slová a priveďte do vášho myslenia integritu! 

Byť duchovným aktivitom je jediný spôsob ako môžete zachrániť sami seba, iných a svet! Nariaďujem mojej sange, sannyasis, ašramajtom, ctiteľom: prestaňte robiť čokoľvek iné ako byť duchovným aktivistom! Aj vo vašej profesii, ak ste právnik, tak praktizujte duchovný aktivizmus súčasne s vašou legálnou praxou. Ak ste lekár, praktizujte medicínu súčasne s duchovným aktivizmom. Praktizujte medicínu iba preto, aby ste šírili duchovný aktivizmus. Ak ste inžinier, praktizujte vašu profesiu iba preto, aby ste šírili duchovný aktivizmus. V akejkoľvek oblasti ste, praktizujte tútu profesiu iba preto, aby ste šírili duchovný aktivizmus! Vytvárajte bohatstvo preto, aby ste šírili duchovný aktivizmus! Dýchajte preto, aby ste šírili duchovný aktivizmus! Robte všetko iba preto, aby ste šírili duchovný aktivizmus! 

Čokoľvek budete robiť, buďte duchovným aktivistom. Toto je môj odkaz pre svet: buďte duchovnými aktivistami!


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 5. jún 2013

Šesť typov narodenia

V dnešnej rannej správe Paramahamsa Nithyananda pokračoval v rozprávaní o duchovnom aktivizme, o tom, čo chápe pod slovami duchovný aktivista:

„Myslím, že je to najlepšie slovo, ktoré sa pre mňa hodí a je to najlepšie slovo, ktoré sa bude hodiť pre vás všetkých, pretože vy všetci ste mojím odrazom!

Dovoľte, aby som pokračoval v rozprávaní o slovách ´duchovný aktivizmus´. Prosím pochopte. Duchovný aktivizmus znamená aktívne chápať, analyzovať, uvedomovať si, vnímať spôsob, akým sa pozeráte na svet samotný pohľadom cez duchovno. Pochopte to! Pochopte to! 

Čo je narodenie? Pochopte to prostredníctvom duchovného vnímania. Čo je život? Pochopte to prostredníctvom duchovného vnímania. Čo je smrť? Pochopte to cez štyri princípy. Ako máte reagovať na každú situáciu? Chápte všetko cez štyri princípy! Či je to narodenie, život, smrť, meditácia, hnev, dhaana, thapah, vairaagya, dospelosť, rast, rozpínanie, peniaze, to ako získať peniaze, vzťahy, čo sú to vzťahy a ako ich vytvárať, čo je úspech a ako ho dosiahnuť, všetko chápte, vnímajte cez štyri princípy s duchovnou silou, s duchovným pochopením. 

Napríklad narodenie. Keď telo, ktoré používate, pristane na planétu Zem, to je prvá úroveň narodenia. Udeje sa prvá úroveň narodenia. Počúvajte! Keď vaše telo pristálo na planéte Zem, udiala sa prvá úroveň, prvý druh narodenia. Keď ste zažili prvý skutočný koreňový vzorec, udialo sa ďalšie narodenie. Nanešťastie sa prvé fyzické narodenie začalo s hlbokou bolesťou. Aj mentálne narodenie začalo s nedostatkom integrity, pretože každý koreňový vzorec, ktorý máte, nie je v integrite so životom. To je dôvod, prečo ich musíte ukončiť. Keď ukončíte koreňový vzorec, v tej chvíli začne vaše narodenie v súlade s integritou. Integrita vo vás začne vo chvíli, keď ukončíte váš koreňový vzorec. 

Počúvajte! Počúvajte! Popisujem rôzne úrovne narodenia. Keď sa udeje vaše telo, je to fyzické narodenie. Keď sa začne diať váš koreňový vzorec, je to narodenie vás. Keď ukončíte váš koreňový vzorec, začne vo vás skutočné vedomé narodenie. Vaše vedomé narodenie začína, keď ukončíte váš koreňový vzorec. Keď sa rozhodnete rozpínať, udeje sa autentické narodenie. Keď začnete brať zodpovednosť, tak dospejete. Keď začnete obohacovať, obohacovať iných, objaví sa vo vás božská bytosť, narodí sa vo vás božská bytosť.

Počúvajte! Pozrite sa na celú záležitosť. Keď sa narodí vaše telo, je to iba fyzické, biologické narodenie. Sú milióny, môžem povedať miliardy ľudí, ktorí vidia iba biologické narodenie a biologickú smrť. To je koniec! Preto vám hovorím, že deti z gurukulu sú požehnané tým, že sa vo veľmi mladom veku učia, čo je to skutočné narodenie. Skutočné narodenie neznamená iba to, že vyjdete von z mamkinho bruška. To je fyzické narodenie, biologické narodenie. To je všetko. To je všetko! Keď začína váš koreňový vzorec, tak začína vaše mentálne narodenie. Vtedy začína vaše narodenie. Keď nájdete váš koreňový vzorec a ukončíte ho, začína vaše skutočné narodenie, narodenie s integritou. Keď sa rozhodnete rásť... Počúvajte. Sú niektorí ľudia, ktorí zomierajú už s fyzickým narodením. Sú niektorí ľudia – nie niektorí, môžem povedať, že jedna miliarda – ktorí zomierajú už pri narodení koreňového vzorca. Miliardy ľudí nemajú ani len vedomosť o ich koreňovom vzorci. Zomierajú už s touto nevedomosťou. Zomrú! Zomrú v nevedomosti. Iba vtedy, keď ukončíte koreňový vzorec, začne vedomé narodenie. Milióny ľudí zomrú na tejto úrovni. Pri vedomom narodení sa začína integrita. Pochopte. Keď sa rozhodnete rásť, vyvíjať, tak sa narodí vaša autentickosť. To je vaše autentické narodenie. 

Fyzické narodenie je narodenie z mamkinho bruška. Mentálne narodenie je, keď vznikne koreňový vzorec. Keď ukončíte koreňový vzorec, je to vedomé narodenie. Keď sa rozhodnete rozpínať, je to autentické narodenie. Keď zoberiete zodpovednosť za svet, tak dospejete. Keď budete obohacovať iných, narodí sa vo vás božská bytosť, udeje sa božské narodenie.

Poviem vám, že iba človek, ktorý pochopil, ktorý zažil všetkých šesť narodení, sa nenarodí znova. Pokým nepochopíte všetkých šesť narodení, tak budete mať ďalšie narodenia. Každý, každý kto sa chce dostať za hranicu znovuzrodenia, by mal pochopiť, zažiť všetkých šesť narodení – fyzické narodenie, mentálne narodenie, vedomé narodenie, autentické narodenie, dospelosť a božské narodenie.

Pochopte, pochopte všetky tieto rôzne úrovne narodenia. Na budúcom Vnútornom prebudení budem pracovať na týchto narodeniach. To bude unikátny význam tohto Vnútorného prebudenia. Iba vtedy, keď prežijete všetkých šesť narodení, nenarodíte sa znova. Videl som niektorých ľudí, ktorí zomreli s fyzickým narodením. Niektorí zomreli s mentálnym narodením. Niektorí zomreli s autentickým narodením. Niektorí zomreli dosiahnutím dospelosti. Niektorí zomreli po božskom narodení. Veľmi málo z nich zomrelo po božskom narodení. Nikto, kto zomrie po božskom narodení, sa nenarodí znova! Nemajte život s neukončeniami. Priestor ukončenia, úplnosti je to, čo nazývam ako ´žiadne znovuzrodenie´. Život v neukončení, v neúplnosti je peklo. Život v ukončení, život v úplnosti je nebo! 

Poviem vám, že pozerať sa na život na každej úrovni so štyrmi princípmi, žitie a obohacovanie iných je duchovný aktivizmus. To je duchovný aktivizmus. Ak sa cítite deprimovaní, zvládnite to so štyrmi princípmi. Nie pomocou liekov, ani pomocou meditácie. Aj meditácia je druh akceptovaného lieku. Nie! Aj meditácia znamená prijatie vašej porážky, pochopenie vašej bezmocnosti a žiadanie o pomoc. Žite s týmito štyrmi princípmi, bez pocitu bezmocnosti. 

Počúvajte! Správne pochopte dospelosť. Poviem vám, že dospelosť akú majú moje deti v gurukule, si neviete ani predstaviť. Vo svete sa takzvaná dospelosť spája iba s mobilnými telefónmi a cigaretami. Keď používate mobilný telefón, i-Pod, fajčíte a beriete drogy, tak ste považovaní za dospelé dieťa! Som šokovaný, že aj v Bangalore majú vysokoškoláci voľný prístup k drogám a keď ich neberiete, tak nie ste ´cool´, nie ste moderní! Je smutné, že sa drogy považujú za symbol dospelosti! Ó, Bože! Čo sa stalo s Indiou? Čo sa stalo Bharatu? Ó, Bharat! 

Dospelosť znamená schopnosť zobrať zodpovednosť. Schopnosť zobrať zodpovednosť znamená dospelosť. Iba moje deti v gurukule poznajú skutočný význam dospelosti. Dospelosť znamená stať sa dospelým, mužom, ženou, bytosťou, ktorí sú pripravení zobrať zodpovednosť. Poviem vám, že keď dospejete fyzicky, tak ak nebudete rásť a nedospejete mentálne... Čo je mentálna dospelosť? Je to schopnosť zobrať zodpovednosť za iných. Ak nedovolíte, aby ste dospeli mentálne, zaručujem vám, že fyzická dospelosť, ktorú zažijete spôsobí, že budete deprimovaní. Upadnete do depresie. To vás zavedie k toľkým ďalším zvrhlostiam, ku hľadaniu sem a tam, sem a tam, sem a tam, k očakávaniu rôznych vecí z rôznych miest. Nakoniec upadnete do depresie! 

Niektorí ľudia, ktorí dosť nedospeli, sa sťažovali: ´Prečo deti v gurukule berú zodpovednosť za iné deti?´ Od dospelých detí sa očakáva, že zoberú zodpovednosť za iné deti. Poviem vám, že toto spôsobuje, že sú deti tak nažive! Dieťa, ktoré zoberie zodpovednosť za iné dieťa skutočne vyrastie, pretože prestane dostávať záchvaty hnevu. Teraz sa musí postarať o záchvaty hnevu iného! Keď sa musíte starať o záchvaty hnevu iného, stanete sa tak vedomými! Poviem vám, že keď som sa začal starať o mojich žiakov, nastalo vo mne toľko rastu, udialo sa vo mne toľko zodpovednosti, udial sa vo mne život!

Áno. Dospelosť potrebuje novú definíciu. Smrť potrebuje nové pochopenie. Život potrebuje nové pochopenie. Radosť potrebuje nové pochopenie. Úspech potrebuje nové pochopenie. Neustále budem každý deň počas Nithya satsangov rozprávať viac o rôznych témach a poskytnem nové pochopenia so štyrmi princípmi. 

Ak začne váš koreňový vzorec... Pochopte. Keď začne váš koreňový vzorec, je to moment, kedy začínate samého seba vnímať ako individuálnu identitu. Keď začne v náhodnej chvíli, váš život bude navždy náhoda. Bude to večná náhoda. Pokým neukončíte váš koreňový vzorec, tak budete mať v živote neustále náhody.

Poviem vám: Staňte sa duchovným aktivistom! Váš život dosiahne vrchol! Musíte si to uvedomiť! Pochopte to! Pochopte to! Duchovný aktivizmus znamená, že o každej časti vášho života, o všetkom, máte správne pochopenie prostredníctvom štyroch princípov a obohacujete svet prostredníctvom štyroch princípov. 

Pochopte smrť. Keď sa udeje vaše telo, je to iba fyzické narodenie. Je to iba fyzické narodenie. Keď začne váš koreňový vzorec, je to iba mentálne narodenie. Keď ukončíte váš koreňový vzorec, začne vedomé narodenie. Iba vtedy, keď ukončíte váš koreňový vzorec, môžete sa nazývať ako ´Dwija´ - ´znovuzrodený´! Znovuzrodený! Dwija! To je vedomé narodenie. Keď sa rozhodnete vyvíjať, rozpínať sa, stať sa autentickými, začne vaše autentické narodenie. To nestačí! Keď budete pripravení zobrať zodpovednosť, zodpovednosť za život, za iných, za život a za iných, vtedy dospejete. Keď začnete obohacovať iných, udeje sa vám božské narodenie. Pochopte jasne. Toto je presne spôsob, akým musíte chápať každú dimenziu života, každú dimenziu života. Pochopenie a obohacovanie iných je duchovný aktivizmus. Znova a znova a znova žiadam každú ľudskú bytosť o to, aby sa stala duchovným aktivistom. Aby tak žila a obohacovala iných. Žite tieto duchovné pravdy a pochopenia a obohacujte iných s týmito pochopeniami. 

Veľakrát som videl, že keď moje deti z gurukulu, že keď staršie deti zoberú zodpovednosť za mladšie, tak množstvo zodpovednosti, ktorá v nich nastane, okamžite prinesie toľko dospelosti! Poviem vám, že radostné detstvo je dospelé detstvo! Ste dospelí, ale ste v tele dieťaťa. To je najlepší život!

Počúvajte! Veľa ľudí píše históriu o ich zlatom detstve, o ich pohľadoch na zlaté detstvo. Ich detstvo nebolo zlaté, pretože keď boli v tele dieťaťa, tak boli nezrelí. Keď dospeli, mali už telo dospelého človeka. Žil som najdospelejšie detstvo vo svojom detskom tele! Poviem vám, že som mal skutočné zlaté detstvo! Zlaté detstvo znamená: telo dieťaťa, dospelé bytie! Keď v detskom tele žije dospelá bytosť, to je zlaté detstvo. Budete nevinní ako deti, osvietení viac ako ktorýkoľvek dospelý človek. Dospelá bytosť v detskom tele znamená zlaté detstvo. Všetky ostatné myšlienky o zlatom detstve... Pozrite sa späť. Ako ste sa mali, keď ste boli dieťa? Báli ste sa učiteľa. Báli ste sa správcu internátu. Báli ste sa spolužiakov. Báli ste sa šikanovania vašich priateľov alebo študentov. Tak potom ako to môžete nazývať ako zlaté detstvo? Boli ste tlačení, nútení a ťahaní malými, malými túžbami ako cukrík, hračka! Keď ste boli deťmi, mali ste toľko neukončení. Ako to môžete nazývať zlatým detstvom? Nie! Zlaté detstvo je dospelé bytie v tele dieťaťa. To je zlaté detstvo. Poviem vám, že som mal zlaté detstvo. Dám autentické zlaté detstvo mojim deťom v gurukule!

Aj keď cítite jednu bezmocnosť, tak sa váš život nemôže nazývať zlatým. Normálne deti cítia toľko bezmocnosti. Ak sa pozriete späť na vaše detstvo, bolo v ňom toľko momentov bezmocnosti. Ako ho potom môžete nazývať zlatým detstvom? Nie! Je to iba vaša fantázia! Vaše detstvo sa stane zlatým detstvom vtedy, keď bude plné momentov naplnených silou, nie bezmocnosťou. Dávam to ako príkaz všetkým mojim deťom v gurukule. Pochopte: žiadna bezmocnosť v žiadnom momente vášho života! Okey? Žiadna bezmocnosť! Život by mal byť plný energie a sily! 

Žiadam všetkých divákov, televíznych divákov a každého: rozhodnite sa stať duchovným aktivistom. Rozhodnite sa stať duchovným aktivistom! Nepochybujte o tom, že nebudete cítiť v živote okamihy bezmocnosti. Poviem vám, že by sme naozaj mali urobiť duchovnú revolúciu, revolúciu duchovného aktivizmu. Budem viesť, vediem túto revolúciu! 
Moja sanga je hnutím duchovnej revolúcie, revolúcie duchovných aktivistov!

Podstata každej duchovnej literatúry, Baghavadgíty, Upanišád, Brahmasútier, všetkého je iba jediné: staňte sa duchovným aktivistom! To je podstata. Staňte sa duchovným aktivistom! Staňte sa duchovným aktivistom! Pochopte, že ak urobím z milióna ľudí duchovných aktivistov, tak budem mať pocit, že som urobil to, čo som chcel. To, prečo som sa objavil na planéte Zem.

Pozerajte sa na každý moment, v ktorom cítite bezmocnosť, cez štyri princípy a pochopte to s duchovnou janosťou. Poviem vám, že v každej dedine v Indii by sme mali vytvoriť spoločenstvo duchovných aktivistov. V každom meste, v každej dedine by sme mali zhromažďovať ľudí, ktorí sú pripravení stať sa duchovnými aktivistami a vytvoriť sangu, spoločnosť. Ľudí, ktorí majú skutočný záujem žiť duchovné pochopenie a obohacovať iných s týmito duchovnými pochopeniami. Môžete byť brahmachari, v manželstve, grihastha alebo sannyasi. Toto by malo byť našim cieľom: vytvoriť všade duchovných aktivistov. Všade vytvárať duchovných aktivistov. Vytvárať duchovných aktivistov v rôznych častiach sveta je moja misia. Mala by sa uskutočniť. Toto je prvá a jediná priorita pre všetkých mojich nasledovníkov a žiakov. 

Pochopte! Nehovorím, že je to prvá priorita mojich žiakov. Hovorím, že je to jediná priorita mojich ctiteľov a žiakov! Vytvárajte viac a viac duchovných aktivistov. To je cieľom! Žite tieto štyri princípy. Dosiahnite, aby ľudia žili tieto štyri princípy. Staňte sa duchovným aktivistom!

Pochopte. Nehovorím, že je to vaša prvá priorita. Je to vaša jediná priorita! Staňte sa duchovnými aktivistami. Dosiahnite, aby sa viac a viac ľudí stalo duchovnými aktivistami. Všade budeme venovať náš čas, talent, bohatstvo, život, všetko tomu, aby sme vytvorili duchovných aktivistov, ktorí budú žiť duchovné pravdy, ktorí budú chápať všetko cez štyri princípy: integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie. Ktorí budú obohacovať každého cez tieto štyri princípy. 

Duchovný aktivizmus je dychom vášho života. Duchovný aktivizmus je váš životný štýl. Po vypočutí ranného satsangu nechoďte len tak a nepokračujte v rutine vášho každodenného života. Choďte a začnite vyžarovať. Komunikujte s ľuďmi. Obohacujte ľudí. Každý deň prichádzajte s novými a novými metódami ako obohacovať ľudí, ako s nimi komunikovať. Celý život ste premárnili iba počúvaním, nie kráčaním. Je čas pohnúť sa. Bez toho, aby ste sa pohli, nemôžete nič urobiť. Celá krajina by sa mala stať krajinou duchovných aktivistov. Celý svet, každá ľudská bytosť by sa mala stať duchovným aktivistom. Nehovorím, že je to prvá priorita mojich žiakov. Hovorím, že je to jediná priorita mojich nasledovateľov a žiakov! Tvorte viac a viac duchovných aktivistov. To je cieľ. To je zámer. Žite tieto štyri princípy. Dosiahnite, aby ľudia žili tieto štyri princípy. Žite tieto štyri princípy. Dosiahnite, aby ľudia žili tieto štyri princípy. Staňte sa duchovnými aktivistami.

V každej dedine, v každom meste je vytvorených toľko duchovných miest, ale nie sú užitočné pre spoločnosť alebo nikto nie je schopný ich viesť. Žiadam všetkých mojich žiakov, ctiteľov, aby získali ľudí, ktorí vlastnia tieto duchovné miesta ako sú ašrámy, chrámy, školy, gošaly (príbytky pre kravy). Žiadam ich všetkých, aby sa stali ich partnermi, aby sa všetky tieto miesta stali aktívnymi, živými a aby sa stali centrom duchovného aktivizmu. Obohacujte ľudí, aby sa stali duchovnými aktivistami. Duchovný aktivista je ten, kto urobil prísahu žiť tieto štyri princípy: integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovať seba a iných. Každý, kto urobil prísahu žiť tieto štyri princípy, je duchovný aktivista. Vytvorme tisíce chrámov, annalayas, gošal, vidyalayas ako centrá duchovných aktivistov, aby sa duchovný aktivizmus rozširoval. Príliš veľa času sme strávili v duchovnej osamelosti a samote. Je čas, aby sme sa všetci prebudili a vstúpili do duchovného aktivizmu. Chcem, aby sa každý liečiteľ, každý žiak stal duchovným aktivistom. Každý jednotlivec v tejto krajine by sa mal stať duchovným aktivistom. To je jediný spôsob ako pozdvihnúť túto krajinu.

Pochopte, že táto krajina nebude rásť pomocou politickej revolúcie. Nebude rásť ani tak, ako si to predstavuje mnoho bláznov, že keď prinesiete späť do krajiny všetky čierne peniaze, tak sa krajina bude vyvíjať. Nie! Nebude to ani cez čierne peniaze, ich vrátením do krajiny. Ľudia, ktorí vykrikujú o čiernych peniazoch, majú všetky organizácie vybudované pomocou nich! Nie je to možné urobiť ani vrátením čiernych peňazí, ani cez žiadnu politickú, spoločenskú, ekonomickú revolúciu. India bude viesť svet iba pomocou duchovného aktivizmu, iba pomocou duchovnej revolúcie. Iba pomocou duchovnej revolúcie a duchovného aktivizmu! 

Podstata dnešného satsangu je: Staňte sa duchovným aktivistom. Pochopte tieto štyri princípy: integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie. Žite ich. Vyžarujte ich. Buďte duchovným aktivistom. Obohacujte iných, aby sa stali duchovnými aktivistami.

Duchovný aktivizmus je jediné riešenie na všetky choroby, ktorými trpí táto krajina, ktorými trpia obyvatelia tejto krajiny, ktorými trpí svet. Je to liek pre všetky choroby, ktorými trpí svet. Pochopte život, smrť, narodenie, silu, energiu, peniaze, vzťahy, všetko s jasnosťou duchovného aktivizmu cez štyri princípy. Žite ich a vyžarujte! Je to jediné riešenie...“


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 4. jún 2013

Existujú rôzne druhy aktivizmu. Hindu tradícia stojí za duchovným aktivizmom! Keď ste inšpirovaní, keď na vás zapôsobila védska tradícia, tak to, čo sa naozaj stane je, že sa zmeníte na duchovného aktivistu! Duchovné poznanie, duchovno, duchovné skúsenosti sú základné posolstvo, odkaz hinduizmu, védskej tradície.

Duchovný aktivizmus spôsobí, že budete internalizovať tieto veľké princípy, budete chodiť po svete a podieľať sa o tieto veľké princípy. Staňte sa duchovným aktivistom! Poviem vám, že budete mať nový život! Choďte okolo a neustále hovorte s ľuďmi, obohacujte ich, pomáhajte im vyriešiť ich konflikty, nájsť riešenia konfliktov. 

Duchovný aktivizmus vám pomôže, aby ste si boli vedomí celého vášho života. Ani jediný tmavý kút vo vašom vnútornom priestore nezostane nevyliečený.

Poviem vám, že to, aby ste sa stali duchovným aktivistom, je moja annyakara pre všetkých mojich žiakov. Každý, kto si myslí, že je môj nasledovník alebo žiak, staňte sa duchovným aktivistom! To je moja annyakara pre vás všetkých!

Duchovný aktivizmus je Jivan Mukti, život v osvietení!

Duchovní aktivisti sú skutočné bytosti. Žite integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie. Neustále pomáhajte ľuďom, aby žili integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie. Neustále hľadajte vaše koreňové vzorce a robte s nimi ukončenia. Pomáhajte ľuďom, aby našli ich koreňové vzorce a urobili s nimi ukončenia.

Keď sa stanete duchovným aktivistom, je to jediný spôsob ako zachrániť planétu Zem. Je to jediný spôsob ako zachránime planétu Zem! Je čas, aby sme zachránili planétu Zem! Nič iné ju nezachráni!

Duchovný aktivizmus by sa mal stať vaším dychom života! Toto je podstata nielen dnešnej správy, ale podstata všetkých mojich učení. Nájdite váš koreňový vzorec a ukončite ho. Urobte ukončenie sami so sebou a s inými. Pomôžte každému nájsť jeho koreňový vzorec a urobiť ukončenie so sebou a ukončenie s inými. 

Čokoľvek robíte, priveďte do toho duchovný aktivizmus!

Toto je moje posolstvo: Priveďte duchovný aktivizmus do života každého! Privedenie duchovného aktivizmu do života každého je osvietenie!


Dôvod môjho príchodu je duchovný aktivizmus

V dnešnej rannej správe Paramahamsa Nithyananda hovoril o téme: aktivizmus v duchovnom praktizovaní:

„Prosím pochopte! Svet videl dosť rôznych typov aktivizmov. Ekonomický aktivizmus, priemyselný aktivizmus, náboženský aktivizmus, ideologický aktivizmus. Komunizmus nie je nič iné ako ideologický aktivizmus. Keď prijali túto ideológiu, tak začali byť tak aktívni! Takisto kresťantvo a islam. Keď prijali túto idelológiu, stali sa tak aktívnymi! Kapitalizmus je ekonomický aktivizmus. Keď začali vidieť peniaze, tak sa za nimi pobláznili. Možno začali svoj biznis s desiatimi crore (desať miliónov), teraz obrátia desaťtisíc crore ročne, ale stále sa bláznia! Ekonomický aktivizmus!

Existuje veľa typov aktivizmu. Poviem vám, že védska tradícia, hindu tradícia stojí za duchovným aktivizmom! Keď ste inšpirovaní, keď na vás zapôsobila védska tradícia, tak to, čo sa naozaj stane je, že sa zmeníte na duchovného aktivistu! Obrátite sa do vášho vnútra, do hĺbky vášho bytia. 

Aký presne je unikátny príspevok hinduizmu? Som si istý, že je to duchovné poznanie.
Duchovné poznanie, duchovno, duchovné skúsenosti, duchovná sila. Myslím si, že duchovno je základným odkazom hinduizmu, védskej tradície.

Duchovný aktivizmus, ktorý vás vedie k tomu, že budete internalizovať tieto veľké princípy, spôsobí, že budete chodiť po svete a podieľať sa o nich. Pochopte: je to duchovný aktivizmus, ktorý je podstatou života.

Poviem vám, že ja a moja sanga by mali byť známe svetu s touto jedinou pravdou: duchovnom, duchovným poznaním a skúsenosťami. Duchovno by malo byť pravdou, cez ktorú by sme ja a moja sanga mali byť známi svetu. Pretože ja stojím za duchovným aktivizmom! 

Dovoľte, aby som vstúpil do tohto konceptu pravdy o kolektívnom aktivizme. Počúvajte! Prosím, presuňte sa do priestoru sedenia s úplnosťou v počúvaní. Pochopte, sedenie v úplnosti s počúvaním je upanišad. Sedenie v úplnosti v priestore počúvania je upanišad. Takže prosím, presuňte sa do priestoru upanišadu. Keď budete v úplnosti, tak dokážete sedieť aj dvanásť rokov oproti stene. Keď budete v neúplnosti, tak aj keď budete pozerať film, TV, tak nedokážete sedieť dlhšie ako desať minút a začnete prepínať kanály. Seďte v priestore upanišadu, v priestore čistého počúvania, aby ste mohli internalizovať duchovný aktivizmus. 

Prvý zákon je: keď budete aktívni v akejkoľvek oblasti, tak v nej dosiahnete špičkový výsledok. Dosiahnete maximum v tejto oblasti. Ak sa stanete ekonomicky aktívni, získate peniaze. Ak sa stanete politicky aktívni, získate moc. Ak budete nábožensky aktívni, stanete sa náboženským vodcom. Prosím počúvajte! Každá ľudská bytosť je vždy aktívna v nejakej oblasti. Poviete: ´Nie, nie Swamiji! Nemyslím si, že som aktívny v nejakej oblasti, pretože som nič nedosiahol.´ Ste aktívni v ´zmätkovizme´! Keď ste zachytení vo vašich konfliktoch, rozporoch, zmätku, tak ste v tom aktívni. To je všetko! Ale neexistuje nikto, kto nie je aktívny! Poviem vám, že vedomé nasmerovanie vašej aktívnej energie je duchovný aktivizmus. Keď budete aktívni v akejkoľvek oblasti, tak v nej dosiahnete maximum. Poviem vám, že ak sa stanete duchovne aktívnymi, tak dosiahnete vrchol vo všetkých oblastiach! Či sú to peniaze, energia, inteligencia, stanete sa aktívnymi vo všetkom! 

Duchovný aktivizmus znamená neustále, neúnavne obohacovať seba a obohacovať každého okolo vás. Niekedy mám pocit, že aj táto mala, táto rudrakša, tilak, kum-kum, toto všetko obohacuje nielen vás, ale aj ľudí, ktorí ich vidia. Keď to zbadajú, tak sa opýtajú: ´Čo je to, tento náhrdelník okolo tvojho krku?´ Vtedy začne malé predstavenie: ´Je to energetizované mojim duchovným majstrom, mojim guru.´ Teraz už celý svet vie, kto je guru. Slovo ´guru´ sa stalo anglickým slovom. Takže takto začne obohacovanie.

Poviem vám: staňte sa duchovným aktivistom! Poviem vám, že budete mať nový život! Choďte sem a tam a neustále hovorte s ľuďmi, obohacujte ich, pomáhajte im vyriešiť ich konflikty, nájsť riešenia konfliktov. Chcem, aby sa každý môj žiak stal duchovným aktivistom. Pochopte! Ak si myslíte, že ste mojim žiakom, mojim nasledovateľom, tak sa musíte stať duchovným aktivistom! To znamená aktívne žiť duchovné pravdy a aktívne o nich učiť toľko ľudí, koľko je možné. Takže duchovný aktivizmus je to správne slovo, ktoré budem používať na popísanie seba a mojich ľudí. Duchovní aktivisti... Neustále, neustále obohacujte s týmito veľkými duchovnými princípmi sami seba a iných!

Poviem vám, že najťažšia práca na planéte Zem, je priviesť rovnováhu u tínedžera. To je najťažšia práca na planéte Zem. Dokážete urobiť čokoľvek iné, než dosiahnuť rovnováhu u tínedžera, pretože jeho telo prechádza veľkou transformáciou. Dieťa sa stáva dospelým. Je to vo veku 13 až 19 rokov, kedy sa dieťa stáva dospelým. Najlepší spôsob ako vyrovnať energiu tínedžerov je pomôcť im, aby sa stali duchovnými aktivistami. To znamená, že pred dosiahnutím 13 rokov by mali vedieť používať všetky tieto myšlienky v ich vnútri. Videl som u detí, ktoré absolvovali program eN-Genius, že keď sú zmätené, tak sa pokúšajú nájsť riešenia iba na základe štyroch princípov. Videl som aj moje deti z gurukulu. Viesť gurukul nie je žart, najmä keď ide o nové ideológie. Môj gurukul je jediný školský internát, v ktorom nie sú žiadne fotografie hercov. A vyhlasujem, že žiadne z mojich detí nie je fanúšikom žiadneho herca!

Vážne! Poviem vám, že duchovný aktivizmus znamená neustále cvičiť samých seba s duchovnými pravdami a hľadať riešenia pre každý problém s duchovnými pravdami.
Poviem vám, vo veku 13 rokov by ste mali začať analyzovať, obohacovať sami seba a iných s duchovnými pravdami. Ak máte dieťa vo veku tínedžera a neviete ako ho máte zvládnuť, urobte z neho duchovného aktivistu a budete voľní! Budete oslobodení! Dieťa urobí to najlepšie pre seba a pre iných. 

Kedykoľvek sa stanete duchovným aktivistom, všetky detské tendencie, ktoré máte vo vás, dospejú a vy sa stanete dospelými. Pochopte, že keď sa dieťa stáva dospelým, mali by ste ho učiť tomu, aby sa stalo duchovným aktivistom. Chcem povedať ešte jedno vyhlásenie: iba keď sa stanete duchovným aktivistom, tak dospejete. 

Duchovný aktivizmus vám pomôže, aby ste si boli vedomí celého vášho života. Ani jediný tmavý kút vo vašom vnútornom priestore nezostane nevyliečený. Vyjasnia sa konflikty, rozpory vo vás a v iných. Najmä vtedy, keď budete pomáhať iným, aby sa vyriešili ich konflikty, rozpory pomocou duchovnej sily, budete mať toľko jasnosti vo vás! Poviem vám, neustále pomáhajte iným riešiť ich konflikty. Iným môžete pomôcť iba vtedy, keď ich budete počúvať. Nie iba rozprávaním, rozprávaním, rozprávaním. Pomoc iným začína počúvaním. Pomoc začína počúvaním. 

Keď budete naozaj počúvať, tak budete vyžarovať toľko pokory! Pomôžete toľkým ľuďom! Poviem vám, keď budete neustále pomáhať iným, tak dokonca aj vo vašich snoch budete rozjímať iba o všetkých týchto riešeniach. Obohacovaním iných budete obohacovať aj sami seba. Prelomíte tisíce a tisíce konfliktných vzorcov vo vás. Keď pomôžete iným prelomiť ich lenivosť a nudu, tak prelomíte vašu lenivosť a nudu. Ak pomôžete iným prelomiť zmätok, konflikty, tak prelomíte váš zmätok a konflikty.

Chcem, aby sa všetci moji žiaci stali duchovnými aktivistami! Takisto ako je iniciácia liečiteľov, chcem vytvoriť ďalšiu kategóriu ľudí: duchovných aktivistov! Posilním ich s Vaak Siddhi. Naozaj to urobím! Urobím to! Posilním ich s Vaak Siddhi.

Poviem vám, že to, aby ste sa stali duchovným aktivistom, je moja annyakara pre všetkých mojich žiakov. Každý, kto si myslí, že je môj nasledovník alebo žiak, staňte sa duchovným aktivistom! To je moja annyakara pre vás všetkých! To je presne to, čo očakávam od každého z vás. Buďte duchovným aktivistom vo vašom chápaní. Neustále rozmýšľajte o týchto štyroch princípoch. Keď sa budete rozprávať s inými, vyžarujte tieto štyri princípy! Kdekoľvek budete, ktokoľvek pracuje s vami, okolo vás, pod vami, pomôžte každému s týmito štyrmi duchovnými princípmi. Pomôžte im nájsť ich neukončenia, ich koreňové vzorce a ukončiť ich. Keď urobíte ukončenie sami so sebou a s inými, stanete sa inou bytosťou. Poviem vám, že skôr ako urobíte ukončenie, nedokážem vám ani povedať, v akom priestore budete po ukončení. Nedokážem vám to ani povedať, pretože priestor, ktorý zažijete po ukončení bude tak úplne odlišný, že sa to nedá popísať. Nedokážete to pochopiť skôr, ako urobíte ukončenie. Keď urobíte ukončenie, stanete sa úplnou bytosťou. Nebudete mať konflikty ani vy, ani ľudia okolo vás.

Môj gurukul bude stelesnením duchovného aktivizmu! Pochopte, môj gurukul bude stelesnením duchovného aktivizmu! Vždy som chcel, aby sa dial duchovný aktivizmus. Prosím pochopte, vždy som chcel, aby sa duchovný aktivizmus stal taký pevný ako moja sanga. Účel môjho príchodu na planétu Zem je urobiť z ľudí duchovných aktivistov! Pochopte, teraz vidím, že sa to deje. Najmä keď ľudia pomáhajú iným hľadať ich koreňové vzorce. Vidím ako sa to deje. Deje sa to! 

Teraz sa dejú stovky a stovky spontánnych hodín mojich žiakov po celom svete. Nie sú organizované. Dejú sa spontánne hodiny v každej prijímacej hale, privítacej izbe, v každom dome, dokonca v autobusoch, vlakoch, autách, taxíkoch! Vážne, vidím toľko duchovného aktivizmu. Ale chcem, aby to bolo ako oheň, ako divoký oheň, ktorý sa bude šíriť po celom svete! Poviem vám, že organizované hodiny, organizované náboženstvá, ceremónie, semináre, programy, nemôžu byť ozajstným aktivizmom. Nič organizované nemôže byť aktivizmom! Je to iba organizované. Ale tieto princípy, ktoré učím, sú teraz také silné, že ľudia nečakajú na organizované hodiny. Aj keď idú v taxíku, tak nájdu koreňový vzorec taxikára. Keď sa cesta skončí, vodič je oslobodený od svojho koreňového vzorca. 

To čo som chcel, sa naozaj začalo. Ale poviem vám, chcem, aby to bolo viac a viac aktívne. Každý z vás, každý z mojich žiakov by mal dať sľub, že odo dnes vyhlasuje seba samého za duchovného aktivistu. To znamená, že každým možným spôsobom bude neustále pomáhať ľuďom, aby žili štyri princípy. Bude ich neustále podporovať v tom, aby žili tieto štyri princípy. Bude každému pomáhať nájsť ich koreňový vzorec a ukončiť ho. Poviem vám, že ak máte desať koreňových vzorcov a možno ste našli iba jeden a ukončili ho, aj tak začnite pomáhať iným, aby našli ich koreňový vzorec a ukončili ho. Uvidíte, že jednoducho nájdete vaše zvyšné koreňové vzorce a ukončíte ich! Keď pomôžete niekomu nájsť jeho koreňový vzorec utrpenia a ukončiť ho, zbaviť sa ho, doslova tomu človeku dáte nový život, novú energiu, novú inteligenciu. 

Chcem od každého z vás: nenechávajte ma vo vašej skrini! Nie! Udržiavajte ma vo vašom chápaní, vnímaní. Nenechávajte ma vo vašej skrini. Udržiavajte ma vo vašom chápaní, vnímaní. Keď ma budete držať vo vašej skrini, tak ma ukrývate iba pre seba. Iba vtedy, keď ma budete vyžarovať, udržiavať vo vašom chápaní a vyžarovať ma, budete duchovným aktivistom! 

Zaviažte sa, že nasledujúce tri mesiace pomôžete aspoň 1800 ľuďom nájsť ich koreňový vzorec. To znamená každý deň tridsiatim ľuďom. Choďte sem a tam a zastavujte ľudí. Počúvajte ich! Pomôžte im nájsť ich koreňový vzorec a ukončiť ho. Pomôžme ľudstvu oslobodiť sa od utrpenia. Toto je účel môjho príchodu na planétu Zem. Potrebujem najmenej milión duchovných aktivistov. Staňte sa duchovným aktivistom! 

Duchovný aktivizmus je Jivan Mukti, život v osvietení! Duchovní aktivisti sú skutočnými bytosťami. Žite integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie. Neustále pomáhajte ľuďom, aby žili integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie. Neustále hľadajte vaše koreňové vzorce a ukončujte ich. Pomáhajte ľuďom, aby našli ich koreňové vzorce a ukončili ich.

Chcem od vás všetkých, aby ste sa stali duchovními aktivistami! Spontánne hodiny by sa mali diať v dome každého ctiteľa, vo vašich prijímacích halách, vstupných halách, vo vašich úradoch, kanceláriách. Všade by mali začať spontánne sedenia. Nemyslite si: ´Nemôžem to robiť. Nie som taký inteligentný, aby som pomohol ľuďom nájsť ich koreňové vzorce.´ Nie! Potom je toto váš koreňový vzorec. Ukončite ho!

Keď sa stanete duchovným aktivistom, je to jediný spôsob ako zachrániť planétu Zem. Pochopte! Stať sa duchovným aktivistom je jediný spôsob ako zachránite planétu Zem! Je čas, aby sme zachránili planétu Zem! Nič iné ju nemôže zachrániť!

Všetci moji žiaci by sa mali predstavovať iným ako duchovní aktivisti! Duchovný aktivizmus by mal preniknúť do každej oblasti. Svet už trpel dosť mediálnym aktivizmom, justičným aktivizmom, prístupom polície, ekonomickým aktivizmom. Je čas, aby sme vyliečili svet pomocou duchovného aktivizmu!

Duchovný aktivizmus by sa mal stať dychom vášho života! Toto je podstata nielen dnešnej správy, ale podstata všetkých mojich učení. Toto je podstata všetkých mojich učení. Nájdite váš koreňový myšlienkový vzorec a ukončite ho. Urobte ukončenie sami so sebou a s inými. Pomôžte každému nájsť ich koreňový vzorec a urobiť ukončenie s nimi samými a ukončenie s inými. Prinášajte duchovný aktivizmus! Čokoľvek robíte, prineste do toho duchovný aktivizmus!

Poviem vám, že byť duchovným aktivistom znamená, že sa budete neustále rozpínať vo vašom živote v každej dimenzii. Duchovný hľadač nie je úplné, alebo správne slovo. Mojim ctiteľom dávam jasný titul: duchovný aktivista! Nepoužívajte slovo duchovný hľadač. Je to nečisté slovo. Duchovný hľadač je slovo, ktoré používajú mnohí gurujis, gurus, aby vás neustále držali zviazaných, pripútaných ako otrokov. Keď poviem ´duchovný aktivista´, znamená to žiť ako guru. Chcem, aby všetci z vás boli gurus!

Všetky moje deti z gurukulu by mali byť duchovnými aktivistami. Všetci moji sannyasis by mali byť duchovnými aktivistami. Všetci moji žiaci by mali byť duchovnými aktivistami. Všetci moji nasledovníci by mali byť duchovnými aktivistami. Ľudia sa ma pýtajú: ´Swamiji, čo by som mal robiť?´ Teraz vám hovorím to, čo chcem, aby ste robili: buďte duchovnými aktivistami! Preniknite do médií, do politiky, úradov, justície, exekutívy, do každej oblasti! Cíťte duchovný aktivizmus! Nech je energia duchovného aktivizmu naplnená do každej oblasti!

Toto je moje posolstvo: Priveďte duchovný aktivizmus do života každého! Privedenie duchovného aktivizmu do života každého je osvietenie! Žehnám vás všetkých, aby ste sa stali duchovnými aktivistami.

Posaďte sa rovno a s integritou, autentickosťou, zodpovednosťou a obohacovaním vyhláste sami pred sebou a pred svetom, že budete žiť ako duchovní aktivisti!“


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 3. jún 2013

Kolektívna zodpovednosť.... Keď budete cítiť, že ste zodpovední za celú skupinu, stanete sa súčasťou kolektívnej zodpovednosti. Počúvajte! Vždy keď si myslíte, že každý jeden je zodpovedný za svoj život, že vy ste zodpovedný za svoj život, tak nikdy nezažijete kolektívnu zodpovednosť v živote iných, nebudete mať osoh z kolektívnej zodpovednosti, ani nepochopíte, čo je kolektívna zodpovednosť.

Keď si myslíte, že každý je zodpovedný, poviem vám, že nikto nebude zodpovedný! Keď si myslíte, že vy ste zodpovední za nezodpovednosť každého, každý bude na to odpovedať s toľkou zodpovednosťou!

Rozhodnutie, že vy ste zodpovední, urobí všetko možným! Poviem vám, pôjdem o krok ďalej a poviem vám, že nepotrebujete dokonca nič robiť a iba na základe toho, že si uvedomíte, že vy ste zodpovední, sa veci stanú! Pochopenie, že vy ste zodpovední, posúva život dopredu!

Aj samotné uvedomenie si zodpovednosti, rozhodnutie, že budem konať z priestoru: ´Ja som zodpovedný!´, je veľkým prebudením, naplnením, ukončením.

Prečo sa necítite zodpovední? Sú to neukončenia, ktoré vás neustále nútia cítiť sa nezodpovednými. Najprv sa rozhodnite posunúť smerom k ukončeniu. Rozhodnite sa posunúť smerom k ukončeniu! Je to vaša neúplnosť, neukončenie, ktoré je zodpovedné za to, že sa necítite zodpovednými. Keď začnete byť zodpovednými, vaše neukončenia sa vyliečia, stanete sa úplnými. Keď začnete ukončovať všetky vaše neukončenia,stanete sa zodpovednými.

Počúvajte! Keď urobíte ukončenie so sebou, keď urobíte ukončenie s inými, keď urobíte ukončenie s celou rodinou, tak zrazu budete cítiť, že iba keď zoberiete zodpovednosť za iných, môžete zobrať zopdovednosť aj za seba! Keď nedokážete zobrať za iných, tak nedokážete zobrať zodpovednosť ani za seba! Poviem vám, že iní sú vám oveľa bližší ako veľa roztrieštených častí vás samých! 

Pochopte, že všetko čo vidíte navonok znamená, že vo vašom vnútri je nejaká časť, za ktorú musíte zobrať zodpovednosť.

Poviem vám, že ukončenie so všetkým spôsobí, že sa budete cítiť zodpovední za to, čo je navonok aj vo vašom vnútri. Keď budete cítiť zodpovednosť za iných, tam začína kolektívna zodpovednosť! Počúvajte! Iba keď sa budete cítiť zodpovední za každého, tam začína priestor kolektívnej zodpovednosti okolo vás!


O kolektívnej zodpovednosti žitia štyroch princípov

„Kolektívna zodpovednosť.... Keď budete cítiť, že ste zodpovední za celú skupinu, stanete sa súčasťou kolektívnej zodpovednosti. Počúvajte! Vždy keď si myslíte, že každý jeden je zodpovedný za svoj život, že vy ste zodpovedný za svoj život, tak nikdy nezažijete kolektívnu zodpovednosť v živote iných, nebudete mať osoh z kolektívnej zodpovednosti, ani nepochopíte, čo je kolektívna zodpovednosť. Pochopte to!

Budem ďalej rozprávať o tomto koncepte kolektívnej zodpovednosti z rôznych dimenzií. Pochopte. V tímovej práci slová ´kolektívna zodpovednosť´ znamenajú, že musí byť zodpovedný každý. Vo vesmíre slová ´kolektívna zodpovednosť´ znamenajú, že celok je zodpovedný. Pochopte tieto slová správne. Počúvajte! Vstúpte do priestoru počúvania! Keď si myslíte, že každý je zodpovedný, poviem vám, že nikto nebude zodpovedný! Keď si myslíte, že vy ste zodpovední za nezodpovednosť každého, každý bude na to odpovedať s toľkou zodpovednosťou!

Zodpovednosť je spontánna možnosť. Počúvajte! Či je to vaše zdravie, alebo bohatstvo, alebo vzťahy, alebo život, všade sa cítite bezmocní a chcete sa stať silnými. Môže to byť čokoľvek, akákoľvek situácia. Dnes ráno sa stala veľmi zvláštna situácia. Jeden človek z rodiny, ktorá robila Pada puju, prišiel a požiadal ma: ´Chcem rýchlo, v pokoji opustiť moje telo.´ Zvyčajne ľudia prídu a žiadajú o dlhý život. Ona požiadala: ´Chcem rýchlo, v pokoji opustiť moje telo.´ Takže vaša situácia môže byť akákoľvek. Čokoľvek môže byť vašou potrebou. Poviem vám, že čokoľvek môže byť vaša potreba alebo situácia.

Rozhodnutie, že zoberiete zodpovednosť, rozhodnutie, že ste zodpovední, urobí všetko možným! Poviem vám, pôjdem o krok ďalej a poviem vám, že nepotrebujete dokonca nič robiť. Iba na základe toho, že si uvedomíte, že vy ste zodpovední, sa veci stanú! Iba ak si uvedomíte, že ste zodpovední, tak pochopenie zodpovednosti posúva život dopredu. 

Väčšinu času si iba uvedomujem moju zodpovednosť. Nič iné nemusím robiť. Veci sa jednoducho dejú. Dnes vám poviem jedno z dôležitých tajomstiev. Aj keď niekto príde ku mne pre liečenie, alebo očakáva nejakú zázračnú podporu, pomoc, či ide o zdravie alebo rodinný obchod, alebo prácu, profesiu, o nejakú oblasť života, keď odo mňa ľudia očakávajú božský zásah a spôsobenie zázrakov, poviem vám, že urobím iba jednu vec. Nerobím žiadnu japa, alebo mantru, alebo meditáciu, alebo vytváranie priestoru. Nerobím nič! Iba cítim, že ja som za neho zodpovedný. To je všetko! Okamžite vidím, že uvedomenie si zodpovednosti otvorí dvere a vesmírna energia jednoducho do neho vstúpi, podporí ho, spôsobí zázraky, spôsobí, že sa udeje božský zásah.

Keď budete cítiť, že ste zodpovední, udeje sa božský zásah, udejú sa zázraky. Keď sa rozhodnete, že budete zodpovední, tak samotné uvedomenie si: ´Som zodpovedný!´ spôsobí, že spoločnosť, celá spoločnosť bude stáť za vami, bude žiť podľa vás. Poviem vám, že nielen ľudská spoločnosť, ale všetky výnimočné sily vesmíru vás budú podporovať. 

Ľudia sa pýtajú: ´Ako máme vidieť, že cítime zodpovednosť autenticky? Ako rozlíšime, či necítime iba neautentickosť a lenivosť a nič nerobíme?´ Počúvajte! Nemajte toľko pochybností sami o sebe! Aj keď začnete neauteticky, s lenivosťou, iba s pocitom zodpovednosti, ale nič nebudete robiť, tak tento pocit nevstúpi do vášho mozgu ako mŕtva myšlienka! Akýkoľvek pocit, akákoľvek myšlienka nebude mŕtva! akýkoľvek pocit, akákoľvek myšlienka nebude mŕtva! 

Prosím počúvajte! Aj keď to budete iba predstierať, keď si každý deň iba poviete: ´Budem integrovaný, budem integrovaný, budem integrovaný!´, ak vyhlásite vašu úplnosť pre túto chvíľu: ´Vyhlasujem, že dnes budem v integrite!´, tak aj vtedy, keď to budete iba predstierať, neuvedomujete si silu týchto slov! Uvidíte, že o mesiac alebo o dva, vás celé vaše bytie aj vesmír budú podporovať! Celé vaše bytie vás podporí! Celý vesmír vás podporí! 

Takže aj kvôli tomu, aby ste iba predstierali, aj kvôli tomuto zámeru, ak začnete žiť, ak začnete myslieť, ak začnete cítiť, ak si začnete uvedomovať zodpovednosť... Poviem vám, musíte vedieť jednu vec. Nie je to tak, že celá vaša osobnosť je rozbitá na kúsky. Je tam kúsok, ktorý je pod vašou kontrolou. Ak máte sto častí, možno šesťdesiat častí je rozbitých na päť častí, desať častí, dvadsať častí. Ale aspoň dvadsať až tridsať častí je vo vašich rukách. Keď si uvedomíte zodpovednosť, tak tých dvadsať častí začne byť zodpovednými. Veľa vašich častí môže byť rozpadnutých rôznymi spôsobmi, ale aj keď si tá integrovaná časť uvedomí zodpovednosť, tak uvidíte, že táto časť začne riadiť celé vaše bytie. Takže aj samotné uvedomenie si zodpovednosti, rozhodnutie, že budem konať z priestoru: ´Ja som zodpovedný!´, je veľkým prebudením, naplnením, ukončením.

Prečo sa necítite zodpovední? Sú to neukončenia, ktoré vás neustále nútia cítiť sa nezodpovednými. Najprv sa rozhodnite posunúť smerom k ukončeniu. Rozhodnite sa posunúť smerom k ukončeniu! Je to vaša neúplnosť, neukončenie, ktoré je zodpovedné za to, že sa necítite zodpovednými. Keď začnete byť zodpovednými, vaše neukončenia sa vyliečia, stanete sa úplnými. Keď začnete robiť ukončenia so všetkými vašimi neukončeniami, tak sa stanete zodpovednými. Je to taký začarovaný kruh...

Máte toľko neukončení sami so sebou a s inými! Nie ste nič iné ako zväzok neukončení. Ak máte toľko neukončení s inými, tak nikdy nebudete cítiť, že ste za nich zodpovední! Pretože váš pocit zodpovednosti za nich príde iba vtedy, keď k nim budete cítiť hlbokú lásku, keď urobíte s nimi ukončenie. Poviem vám, že celé moje vyučovanie, výchova sa deje preto, lebo cítim ukončenie s inými. Cítim sa za nich zodpovedný. 

Ľudské bytosti, keď máte neukončenia s vašimi podriadenými, zamestnancami, šéfom, tak nikdy nebudete schopní zobrať kolektívnu zodpovednosť. Pokým sa nebudete cítiť úplní, nikdy nebudete cítiť zodpovednosť ani sami za seba, ani za iných. 

Prvá vec, ktorú by mal každý jednotlivec urobiť, je nájdenie vášho koreňového vzorca a ukončenie so sebou samým. A ukončenie so všetkými ľuďmi, ktorí sú súčasťou vášho života. Urobte ukončenie! Počúvajte! Keď urobíte ukončenie sami so sebou, keď urobíte ukončenie s inými, keď urobíte ukončenie s celou rodinou, tak zrazu budete cítiť, že iba keď zoberiete zodpovednosť za iných, môžete zobrať zodpovednosť aj sami za seba! Keď nedokážete zobrať zodpovednosť za iných, tak nedokážete zobrať zodpovednosť ani sami za seba! 

Poviem vám, že iní sú vám oveľa bližší ako mnoho roztrieštených častí vás samých!Napríklad, ak chcete, aby sa niečo udialo... Keď zoberiete zodpovednosť za iných, tak bude pre vás ľahšie presvedčiť ich a dosiahnuť, aby to urobili. Potom presvedčiť všetky časti vás a dosiahnuť, aby sa to urobilo, bude ľahšie. Takže väčšinu času sa pokúšate zobrať zodpovednosť iba sami za seba bez toho, aby ste zobrali zodpovednosť za iných. To vedie iba k hlbšej a hlbšej nespokojnosti, hlbšiemu a hlbšiemu utrpeniu, hlbšej a hlbšej prázdnote a neukončeniu. 

Prečo si myslíte, že ľudia sa tak zaujímajú, prečo tak cítia, že učenie iných, kázanie iným je jednoduchšie ako kázať sami sebe? Pretože zobrať zodpovednosť za iných je jednoduchšie ako zobrať zodpovednosť sami za seba! Iní sú vám oveľa bližší ako vy sami! Tak ste sa vzdialili sami od seba! Poviem vám! Začnite najprv robiť veci, ktoré sú jednoduchšie. Pokiaľ ide o tieto štyri princípy, tak najprv začnite o nich kázať a potom ich budete praktizovať ľahšie. Začnite najprv rozprávať s ľuďmi. Hovorte, hovorte, hovorte! Patanjali hovorí: ´Prathamam dwaaram vaang Yogasya nirodhaha´ - ´Prvým krokom v joge je obmedzenie rozprávania.“ Hovorím vám na moju vlastnú zodpovednosť, že pri praktizovaní týchto štyroch princípov je prvým krokom hovoriť, hovoriť, hovoriť! Nekonečne hovoriť o týchto štyroch princípoch s inými! 

Áno, obmedzenie rozprávania príde vtedy, keď nastane obmedzenie myšlienok. Ale obmedzenie myšlienok príde iba potom, keď bude praktizovaná integrita. Integrita bude praktizovaná iba potom, ako začnete hovoriť, hovoriť, hovoriť! Neustále hovorte s inými o týchto štyroch princípoch. Stanú sa realitou vo vás!

Poviem vám! Začnite preberať zodpovednosť. Neustále hovorte s každým o týchto štyroch princípoch. Uvidíte, že budete schopní jednoducho povzniesť ľudí! A budete schopní povzniesť sami seba! Iba keď budete učiť iných, tak veľa zákutí, hlbokých zákutí vo vašom vnútri, vás začne počúvať. Keď zoberiete zodpovednosť za iných, iba vtedy začnete brať zodpovednosť za nepoznané časti vo vás. 

Váš neoblomný syn nie je nič iné ako neoblomná časť vášho ega. Váš arogantný brat nie je nikto iný ako vaše arogantné chápanie, ktoré máte vo vás. Váš otec, ktorý vás ovláda, nie je nič iné ako neukončenia, ktoré vás ovládajú. Vaša mama, ktorá vás ovláda, nie je nič iné ako závislosti, ktoré vás ovládajú vo vašom vnútri. Takže všetci okolo vás nie sú ničím iným ako časťami vo vás, vo vašom vnútri. Keď dokážete zobrať zodpovednosť za iných, iba potom dokážete úplne zobrať zodpovednosť sami za seba! Keď nedokážete zobrať zodpovednosť za nich, poviem vám, nedokážete presvedčiť túto časť vo vás. 

Berte zodpovednosť! Každý človek, ktorého vidíte vonku, akokoľvek komplikovaný môže byť, nie je ničím iným ako odrazom nejakej časti vo vás. Osvietená bytosť, ktorú uvidíte vonku, je super-vedomý priestor, ktorý máte vo vnútri. Keď vo vás nemáte tento rozmer, túto dimenziu, tak aj keď uvidíte osvietenú bytosť, nespoznáte ju! Budete vidieť iba zlato, ktoré má na sebe, ale neuvidíte zlato a bytosť, ktoré má vo vnútri!

Ľudia vonku, ktorí vás nepočúvajú, vaši podriadení, vaši pracovníci, ľudia, ktorí s vami pracujú, nie sú ničím iným ako odrazom vašej hlbokej lenivosti a nudy, ktoré máte vo vnútri. Ak nedokážete zobrať zodpovednosť za tých, ktorí vás nepočúvajú, tak nezoberiete zodpovednosť za nudu, ktorú cítite vo vašom vnútri. Poviem vám, že ľudia, ktorí zoberú zodpovednosť za tých, ktorí ich nepočúvajú, nikdy neupadnú do nudy, ktorú cítia vo vnútri.

Stále to vidím v mojom ašráme, že Swamis, ktorí neberú zodpovednosť za svojich podriadených, ktorí ich nepočúvajú, majú toľko nudy, toľko únavy a lenivosti v ich živote. Pretože tí, ktorí nepočúvajú, nie sú ničím iným ako odrazom vašej vlastnej nudy, únavy. Každý konflikt, ktorému čelíte navonok, je odrazom konfliktu, ktorý máte vo vnútri. Všetka bezmocnosť, ktorej čelíte navonok, nie je nič iné ako rozpor, konflikt, ktorý sídli vo vašom vnútri. Pochopte, že čokoľvek vidíte navonok znamená, že vo vašom vnútri je nejaká časť, za ktorú musíte zobrať zodpovednosť.

Vidím to veľmi jasne. Pokúšam sa to vyjadriť slovami... Vaše večné rozporuplné konflikty s vašou manželkou nie sú ničím iným ako odrazom večného konfliktu medzi vašou hlavou a srdcom. Vaša svokra, ktorá vás ovláda, nie je ničím iným ako odrazom vašich vzorcov závislostí, ktoré máte vo vašom vnútri a ktoré vás ovládajú. Ak nedokážete zobrať zodpovednosť za svokru, ktorá vás ovláda, tak nedokážete zobrať zodpovednosť za vaše vzorce závislostí, ktoré vás ovládajú a vyriešiť ich. Cítiť bezmocnosť pred vašou svokrou a cítiť bezmocnosť pred vašimi vzorcami závislostí, ktoré vás ovládajú, sú jedno a to isté! Sú jedno a to isté! Keď sa na to pozriete, tak to pochopíte.

Neustále robte ukončenia so všetkými vzorcami, ktoré máte. Či je to vzorec závislosti vo vašom vnútri, alebo protirečivé, konfliktné vzorce vo vašom vnútri, alebo konflikty bezmocnosti, ktoré cítite navonok, či je to vo vnútri alebo navonok, neustále ich riešte, riešte, riešte, ukončujte, ukončujte, ukončujte! Urobte ukončenie so všetkým! 

Poviem vám, že ukončenie so všetkým spôsobí, že sa budete cítiť zodpovední za to, čo je navonok aj vo vašom vnútri. Keď budete cítiť zodpovednosť za iných, to je priestor, kde začína kolektívna zodpovednosť! Počúvajte! Iba keď sa budete cítiť zodpovední za každého, to je priestor, kde začína okolo vás priestor kolektívnej zodpovednosti!

Keď budete pripravení zobrať zodpovednosť aj za tečúcu rieku, tak budete schopní zobrať zodpovednosť aj za krv, ktorá prúdi vo vás. Keď budete schopní zobrať zodpovednosť za prírodu okolo vás, tak nebude vo vás nič, čo nebudete schopní kontrolovať, ovládať. Budete schopní zobrať zodpovednosť za všetky výnimočné schopnosti vo vašom vnútri. 

Integrita, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie, všetky štyri spolu sa nazývajú ´samyama´. Samyama je nástrojom, zbraňou na to, aby ste získali výnimočné schopnosti. 

Počas tejto Guru Poornima otvoríme v Bidadi samyama nemocnicu. Budeme tu mať nemocnicu pre rôzne samyamy, kriye a ich praktizovanie. Počúvajte! Používaním sily samyamy môžete ľahko dosiahnuť ´ashta maha siddhis´. Môžete získať zdravie, bohatstvo vo vašom živote, radosť vo vašom živote, blaženosť vo vašom živote. Môžete urobiť čokoľvek. Môžete urobiť čokoľvek. Môžete dosiahnuť čokoľvek iba silou samyamy. Vytváram akadémiu a nemocnicu len kvôli tomu! Len kvôli tomu!“


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 2. jún 2013

Aby ste praktizovali štyri princípy, tak musíte praktizovať štyri princípy! Aby ste praktizovali autentickosť, musíte sa stať autentickými. Aby ste praktizovali integritu, musíte sa stať integrovanými. Aby ste praktizovali zodpovednosť, musíte sa stať zodpovednými. Aby ste praktitizovali obohacovanie, musíte obohacovať.

Všetky vaše ciele nie sú nič iné ako vytváranie reality, ktorú chcete. Môže to byť zdravie, bohatstvo, dobré vzťahy, môže to byť aj osvietenie. Môže to byť čokoľvek. Nie je to nič iné ako vytváranie reality, ktorú chcete. Je to možné vtedy, keď vaše hlbšie a hlbšie úrovne bytia začnú praktizovať štyri princípy!

Váš život tvoríte v každej chvíli, či to chcete alebo nie, či sa vám to páči alebo nie, či to chápete alebo nie. Nič sa nedá urobiť so slovami: „ako najviac môžem“. Tieto slová sú ako zlodej, ktorý má kľúče od pokladu! Táto myšlienka, tento koncept: „najviac ako môžem“ je najprefíkanejšia neuatentickosť!

Neustále rozpínajte vaše telo a myseľ, vaše činnosti a život so štyrmi princípmi. To je dhana, tapah, praktizovanie, meditácia, proces, kriya, osvietenie, všetko! Všetko priaznivé v tomto živote sú iba tieto štyri princípy!

Žiť integritu vo vašom myslení je ajapajapa. Žiť autentickosť vo vašich činnostiach je najúžasnejšia kryia. Žiť zodpovednosť vo vašom bytí je najvyššie samadhi. Obohacovanie vo vašom živote je najúžasnejšia dhana (bohatstvo). Tieto štyri princípy sú všetko. Takže pochopte! Priveďte integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie do každého momentu vášho dýchania, myslenia, cítenia a žitia. Nech sa vaše chápanie zosúladí so štyrmi princípmi – integritou, autentickosťou, zodpovednosťou a obohacovaním.

Môžete posunúť čokoľvek vo vašom živote, ale nie rozpínanie vašej duchovnej sily. Nie zosúladenie seba samého so štyrmi princípmi.

Najdôležitejšia vec, ktorú musíte urobiť vo vašom živote, je objaviť váš koreňový vzorec a ukončiť ho!

Čokoľvek chcete ako realitu vo vašom živote - silu, peniaze, lásku, požehnané vzťahy, naplnenie, ukončenie, môže to byť čokoľvek, môžete to vybudovať iba so štyrmi princípmi.

Keď budete praktizovať štyri princípy – integritu, autentickosť, zodpovednosť, obohacovanie, tak aj keď urobíte jedno rozhodnutie na základe integrity, autentickosti, zodpovednosti a obohacovania, tak zrazu uvidíte, že život urobí tisíc rozhodnutí smerom k vám, pre vás, pre vaše naplnenie, pre vašu úplnosť.

Keď urobíte ukončenie s vašou mamou, zrazu bude chcieť život urobiť ukončenie s vami.
Keď urobíte ukončenie s vaším bratom, zrazu bude chcieť vesmír urobiť ukončenie s vami. 

Bolesť je neschopnosť, nerozhodnosť žiť štyri princípy. 

Keď nájdete váš koreňový vzorec a ukončíte ho, to je skutočná joga. Skutočná joga je nájdenie vášho koreňového vzorca a jeho ukončenie. To je skutočná joga!Nadšenie pri vykonávaní štyroch princípovV dnešnej rannej správe Paramahamsa Nithyananda rozprával o nadšení pri vykonávaní princípov: „Aj na to, aby ste praktizovali štyri princípy, musíte praktizovať štyri princípy! Pochopte tieto slová. Aj na to, aby ste praktizovali autentickosť, musíte sa stať autentickými. Aby ste praktizovali integritu, musíte sa stať integrovanými. Aby ste praktizovali zodpovednosť, musíte sa stať zodpovednými. Aby ste praktitizovali obohacovanie, musíte obohacovať.Autentickosť musí byť praktizovaná autenticky. Neustále privádzajte autentickosť do vašich činností autenticky. To znamená, že hlbšie a hlbšie úrovne vášho bytia by si mali osvojiť tieto štyri princípy. Vtedy je úspech vytvoriť realitu, ktorú chcete, možný. Poviem vám, že všetky vaše ciele nie sú nič iné ako vytváranie reality, ktorú chcete. Môže to byť zdravie, bohatstvo, dobré vzťahy, môže to byť aj osvietenie. Môže to byť čokoľvek. Nie je to nič iné ako vytváranie reality, ktorú chcete. Je to možné vtedy, keď vaše hlbšie a hlbšie úrovne bytia začnú praktizovať štyri princípy!Keď budete žiť autentickosť, tak bude do toho zasahovať samotná neuatentickosť: ´Budem autentický najviac ako môžem.´ Nie takto! Ale tak, ako si iní myslia, že by ste mali byť autentickí. Nie tak ako si myslíte vy! Slová ´najviac ako môžem´ sú najväčšie klamstvo! Je to ako keď poviete: ´Dám ti milión, ale vezmem si od teba späť 9 999 999 rupií.´ Tak potom aký zmysel má milión rupií? Toto je presne to, čo neustále robíte: ´Praktizujem autentickosť, lebo som sa zaviazal voči tebe, najviac ako môžem.´ Nie! Nie! Váš život tvoríte v každej chvíli, či to chcete alebo nie, či sa vám to páči alebo nie, či to chápete alebo nie. Nič sa nedá urobiť so slovami: ´ako najviac môžem´. Tieto slová sú ako zlodej, ktorý má kľúče od pokladu! Ak tento zlodej dostane kľúč od pokladu, stane sa politikom. Ak zlodej dostane kľúč od pokladu, stane sa politikom! Táto myšlienka, tento koncept: ´najviac ako môžem´ je najprefíkanejšia neuatentickosť! Poviem vám, že vždy keď hovorím o týchto princípoch, som taký nadšený! Niekedy mám pocit, že som fanatikom týchto štyroch princípov. Aj keď hovorím, že som fanatikom týchto princípov, tak som ok. Som s tým šťastný. Pretože keď ich začnete žiť vrstvu po vrstve, keď integrita a autentickosť preniknú cez vás vrstvu po vrstve, tak život, ktorý zažijete, radosť, ktorú zažijete, sila, ktorú budete ovládať, sila, ktorú bude vyžarovať vaša prítomnosť, budú nepredstaviteľné. Nepredstaviteľné!

Neustále rozpínajte vaše telo a myseľ, vaše činnosti a život so štyrmi princípmi. To je dhana, tapah, praktizovanie, meditácia, proces, kriya, osvietenie, všetko! Všetko priaznivé v tomto živote sú iba tieto štyri princípy!

Žiť integritu vo vašom myslení je ajapajapa. Žiť autentickosť vo vašich činnostiach je najúžasnejšia kryia. Žiť zodpovednosť vo vašom bytí je najvyššie samadhi. Obohacovanie vo vašom živote je najúžasnejšia dhana (bohatstvo). Dhana , tapah, kriya, všetko sú iba tieto štyri princípy! Tieto štyri princípy sú všetko. Takže pochopte! Priveďte integritu, autentickosť, zodpovednosť a obohacovanie do každého momentu vášho dýchania, myslenia, cítenia a žitia. Nech sa vaše chápanie zosúladí so štyrmi princípmi – integritou, autentickosťou, zodpovednosťou a obohacovaním.
Môžete posunúť čokoľvek vo vašom živote, ale nie rozpínanie vašej duchovnej sily. Nie zosúladenie seba samého so štyrmi princípmi!

Najdôležitejšia vec, ktorú musíte urobiť vo vašom živote, je objavenie vášho koreňového vzorca a jeho ukončenie! Aký pocit máte ohľadne seba samého - váš súčasný koreňový vzorec, aký pocit máte o svete a o iných, aký pocit majú iní z vás a ako sa premietate iným. Počúvajte! Ako presne sa cítite ohľadom seba - váš súčasný koreňový vzorec a aký pocit máte o iných a o svete a ako premietate sami seba iným, čo iní očakávajú od vás. 

Nehovorím nejaké vzdialené, neskutočné myšlienky. Prosím pochopte! Som úplne pri zemi, dole na zemi. Hovorím, čo potrebujete vo vašom živote, ak ste CIO, ak ste politik, ak robíte rozhodnutia, ak ste hlava tímu, ak ste hlava rodiny. To znamená, že ste zviazaní cieľmi a termínmi. Hovorím k vám, ktorí ste vo vašom živote aktívni, nie na odpočinku. Čokoľvek chcete ako realitu vo vašom živote - silu, peniaze, lásku, požehnané vzťahy, naplnenie, ukončenie, môže to byť čokoľvek, môžete to vybudovať iba so štyrmi princípmi.

A takisto chcem, aby ste vedeli, že veľakrát si myslíte: ´Keď začnem autenticky praktizovať tieto štyri princípy teraz, tak pomaly, pomaly, pomaly po desiatich rokoch možno dosiahnem realitu, ktorú chcem.´ Nie! Začnite praktizovať! Uvidíte, že zázraky sa na vás budú sypať zo všetkých strán. Budete vedieť, že sa zázraky sypú na vás z každej strany. 

Robte ukončenie s inými. Všetky neukončenia, ktoré máte, ukončite s inými. Vaše zdravie bude zázračne v poriadku. Urobte ukončenie sami so sebou. Zrazu začnete priťahovať bohatstvo.

Život je taký živý! Ak prijmete jedno rozhodnutie pre život, život prijme tisíc rozhodnutí pre vás. V našej tradičnej literatúre sa hovorí: ´Keď urobíte jeden krok k Bohu, Boh urobí tisíc krokov smerom k vám.´ Nie je to klamstvo. Je to pravda! Keď urobíte jeden krok smerom k životu, život urobí tisíc krokov smerom k vám.

Ak odstránite z kanála dve kubické stopy bahna z cesty pre vodu, tak nezískate vodu pre dve stopy pôdy alebo dvadsať stôp pôdy. Nie! Voda teraz pôjde na dva akre, možno dvetisíc akrov! Takisto, keď budete praktizovať štyri princípy – integritu, autentickosť, zodpovednosť, obohacovanie, tak aj keď urobíte jedno rozhodnutie na základe integrity, autentickosti, zodpovednosti a obohacovania, tak zrazu uvidíte, že život urobí tisíc rozhodnutí smerom k vám, pre vás, pre vaše naplnenie, pre vašu úplnosť.

Keď urobíte ukončenie s vašou mamou, zrazu bude chcieť život urobiť ukončenie s vami. Keď urobíte ukončenie s vaším bratom, zrazu bude chcieť vesmír urobiť ukončenie s vami. 

Niekedy sa divíte, prečo ľudia, ktorých trápi sucho a hladomor, nechcú mať úžasnú Gangu a bilióny ton jedla. Pretože nedôverujú, že táto Ganga a jedlo dokážu vyriešiť ich problém. Myslia si: ´Nie! Celá krajina trpí hladomorom a suchom. Ako môže priniesť pomoc iba táto trocha vody a jedla?´ Nechápete, že presne toto je problém? Jedlo a voda je tu. Zoberte si ich! 

Nevedomosť! Nevedomosť ľudských bytostí znova a znova a znova ničí možnosť pre skúsenosť. Pochopte, že keď objavíte a ukončíte koreňový vzorec – aký pocit máte sami zo seba, tak celé ľudstvo okolo vás sa k vám bude správať úplne inak. Koreňový vzorec ako sa pozeráte na svet a na iných - pozrite sa na neho a ukončite ho. Uvidíte, že svet okolo vás sa k vám bude správať úplne inak. 

Bolesť je neschopnosť, nerozhodnosť žiť štyri princípy. Nerozhodnosť a neschopnosť žiť štyri princípy je bolesť. Pochopte to! Pochopte to! Keď zistíte, prečo je spôsob akým sa premietate svetu spôsobom, akým sa premietate a ukončíte to, tony a tony vašich očakávaní o svete sa jednoducho zrúti, roztopí. Hora sa roztopí. Prekážky pre to, aby ste zažili sami seba, prekážky aby ste zažili vaše možnosti, sa roztopia. 

Ľudská myseľ je taký silmý mechanizmus. Aj keď cítite lenivosť praktizovať tieto štyri princípy, ak cítite odpor voči týmto štyrom princípom, urobte jednoduchú vec. Neustále hovorte o týchto princípoch iným! Kohokoľvek uvidíte, zastavte ho a začnite hovoriť. Poviem, vám, že toto je najjednoduchší spôsob. Zastavte vašu chyžnú a začnite s ňou rozprávať. Aj tak vám nemôže povedať nie, pretože ju platíte. Zastavte ľudí, ktorý vám nemôžu povedať ´nie´. Začnite s nimi rozprávať o štyroch princípoch. Poviem vám, tieto princípy sú také, že keď začnete o nich hovoriť, hovoriť, hovoriť, vaše srdce sa toho zmocní. Uchopí to! 

Potom ako som urobil štyri princípy ako osnovu pre moje meditačné programy, každý sa chce stať acharya (učiteľ). Pretože tieto štyri princípy sú ako pas. Akýmkoľvek spôsobom prídete s nimi do kontaktu, všetko zhorí. Či ich budete praktizovať, alebo učiť o nich, alebo rozmýšľať, alebo rozjímať, budete spálení, budete očistení. 

Znova a znova a znova chcem od všetkých našich satsangových centier, aby sa zhromažďovali, stretávali, aby ste objavili váš koreňový vzorec. Aj vy, televízni diváci, môžete zavolať na čísla, ktoré sa objavujú na obrazovke. Moji sannyasis a sannyasinis vám pomôžu, podporia vás v tom, aby ste našli váš koreňový vzorec, ktorým trpíte. Pochopte! Či je to závislosť od kávy alebo od čaju, alebo závislosť od cigariet alebo od alkoholu, alebo závislosť od hnevu, od podráždenia, alebo od nervozity, závislosť od chudoby alebo od lenivosti, alebo závislosť od bezmocnosti, za každú závislosť je zodpovedný váš koreňový vzorec. Váš koreňový vzorec je za to zodpovedný. 

Všetky satsangové centrá, do Guru Poornima, to znamená do júla - toto je moja úloha, môj Guru Vaak pre vás všetkých. Musíte nájsť váš koreňový vzorec a ukončiť ho. Ak máte záujem nájsť váš koreňový myšlienkový vzorec, ktorý je príčinou všetkých vašich utrpení a bezmocnosti a neviete ako, zavolajte na telefónne čísla na obrazovke. Moji sannyasis a sannyasinis vám pomôžu nájsť váš koreňový myšlienkový vzorec a pomôžu vám dostať sa z dlhého utrpenia. 

Sarada Devi krásne popísala svoj život. Hovorí: ´Keby som mala povedať o mojom živote jednou vetou, tak je to dlhá modlitba.´ Poviem vám, že má pravdu. Celý jej život bola nádherná dlhá modlitba. Nie modlitba žobrania, ale modlitba pretekajúcej vďačnosti. Bola dieťaťom, pokým neopustila telo. Bola radostným dieťaťom, pokým neopustila telo. 

Žiadam všetkých televíznych divákov a ctiteľov, ktorí pozerajú tento program, aby ste našli váš koreňový vzorec, koreňovú príčinu vášho utrpenia a urobili ukončenie. Toto by mala byť vaša prvá priorita. 

Nájdenie vášho koreňového vzorca a jeho ukončenie je skutočná joga. Nielen naťahovanie vášho tela na túto stranu, na tamtú stranu a preplachovanie vášho nosa a hýbanie vášho žalúdka. Skutočná joga je nájdenie vášho koreňového vzorca a jeho ukončenie. To je skutočná joga!

Nájdite váš koreňový myšlienkový vzorec, koreňovú príčinu vášho utrpenia. Akú myšlienku ste si o sebe vytvorili po prvýkrát vo vašom živote a akú myšlienku ste si vytvorili o svete a o iných a ako ste sa začali premietať pred inými. Všetky tieto tri sú koreňovou príčinou vášho utrpenia. Nájdite všetky tieto tri koreňové vzorce. Ukončite ich. Budete oslobodení! Zažijete oslobodenie! Čokoľvek dovtedy budete robiť, váš život bude iba zlyhanie. Keď urobíte ukončenie, tak čokoľvek budete robiť, váš život bude úspech! Čokoľvek urobíte, váš život bude úspech!“ 


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 1. jún 2013

Počúvajte! Keď privediete integritu do slov, na ktoré myslíte celý deň, stanete sa pánom vašich slov. Vaak siddhi neznamená, že urobíte vaše slová realitou vy sami. Nie. Budete vedieť to, aké slová vám ide povedať v tejto chvíli iný človek, budete vedieť to, aké sú správne slová, ktoré mu môžete povedať, aby ste ho pohli tak, ako to chcete v tejto chvíli vy. Toto všetko spolu je Vaak siddhi.

Zosúlaďte sami seba, priveďte sami seba do integrity. Uvidíte, že celý deň bude sila slov, ktoré hovoríte sami sebe a ktoré chcete povedať iným, všetko bude úplne pod vašou kontrolou. 

Sila slov, ktoré budete hovoriť sami sebe a iným a ich dopad na iných bude pod vašou kontrolou. Tomu hovorím Vaak Siddhi. A poviem vám, že je to možné dosiahnuť iba praktizovaním integrity. Integrita znamená, že by ste si mali vážiť slová, ktoré ste povedali sami sebe a iným ako váš život.

Keď privediete integritu ako súčasť vášho života, keď privediete integritu do vášho myslenia, tak budete mať toľko vnútorného priestoru, toľko sily, jasnosti, že slová, ktoré poviete iným budú pod vašou kontrolou. Slová, ktoré iní povedia vám, budú pod vašou komntrolou. Dopad, ktorý vytvoríte cez vaše slová na iných a na svet, bude pod vašou kontrolou. Dopad slov iných na vás, ktorý vytvoria ich slovami, bude pod vašou kontrolou.

Sila autentickosti vám prinesie a prebudí vo vás nepoznané energie. Prinesie vám a prebudí vo vás nepoznané schopnosti. Autentickosť priamo prinesie silu do vašej prítomnosti. Nikto nebude ani len plánovať, aby vás oklamal! Autentickosť prinesie silu do vašej prítomnosti. Ked budete praktizovať autentickosť, už len svojou prítomnosťou budete obohacovať ľudí. Všetko čo poviete sa jednoducho stane súčasťou vnútorného priestoru iných. Ich vnútorný priestor ani len nebude mať silu povedať ´nie´. Jednoducho vo vašej prítomnosti zabudnú na ´nie´. 

Keď zoberiete zodpovednosť, tak aj nepoznané sily života vás jednoducho budú podporovať a budú vám odpovedať, budú stáť pri vás. 

Integrita, autentickosť a zodpovednosť prinesú silu do vašej samotnej prítomnosti. Keď začnete obohacovať ľudí, nemyslite si, že budú obohacovaní iba s pravdami, ktorými ich obohacujete. Nie! Ak ich budete obohacovať s poznaním, tak budú obohatení aj jedlom, šatami, strechou nad hlavou. Budú mať oveľa viac vecí, než ste im chceli dať. Keď ich budete obohacovať s týmito štyrmi princípmi, tak budú mať veľa vecí, o ktorých ste si nikdy nemysleli, že im ich dáte. 

Poviem vám, že hocičo môže byť v živote posunuté, ale nie učenie sa týchto štyroch princípov! Učiť sa život sa nedá posunúť! Už ho žijete!

Nevzdávajte sa sami seba! Neustále sa zosúlaďujte s najvyššími frekvenciami štyroch princípov. Nie s nízkou integritou, nízkou autentickosťou... Nie! Naťahujte vašu samotnú bio-pamäť smerom k týmto štyrom princípom! Rozpínajte sa, rozpínajte sa, rozpínajte sa! Uvidíte, že zvládnete mystérium života!

Štyri dvere k mystickej skúsenosti

V dnešnej rannej správe Paramahamsa Nithyananda rozprával o tom, ako je možné zvládnuť mysticizmus, oblasť mysticizmu pomocou štyroch princípov. Ľudská myseľ nedokáže veriť ničomu, pokým nevidí priamy výsledok, ktorý je za hranicami jej logiky. Swamiji rozprával o tom, ako nám štyri princípy – integrita, autentickosť, zodpovednosť, obohacovanie seba a iných, pomôžu zvládnuť oblasť mysticizmu a mystéria. Swamiji hovorí:

„Kedykoľvek máte pocit bezmocnosti, nejaký konflikt, rozpor, keď ste v úzkych, keď niečomu čelíte, keď máte hnev a cítite nával energie, tak iba za to zoberte zodpovednosť. Tá energia sa jednoducho stane liečivou energiou. Môže sa stať liečivou energiou, pomocou ktorej dokážete riadiť svet! Poviem vám, že ak vtedy, keď niečomu čelíte, zoberiete zodpovednosť za valiacu sa energiu, nespôsobí to zvýšenie vášho tlaku. Zvýši to tlak všetkých okolo a zosúladia sa s vami. Ak sa váš krvný tlak zvýši nespôsobí to, že sa zvýši krvný tlak ostatných. 

Počúvajte! Počúvajte! Keď privediete integritu do slov, na ktoré myslíte celý deň, stanete sa pánom vašich slov. Vaak Siddhi neznamená, že urobíte vaše slová realitou vy sami. Nie! Budete vedieť to, aké slová vám v tejto chvíli ide povedať iný človek, budete vedieť to, aké sú správne slová, ktoré mu môžete povedať, aby ste ho pohli tak, ako to chcete v tejto chvíli vy. Toto všetko spolu je Vaak Siddhi.

Správne slová, ktoré poviete, ktoré pohnú iným človekom, správne slová, ktoré povie on, alebo vedomosť o tom, aké slová ide povedať a aj telepatia – môžete povedať určité slová, keď si na niekoho spomeniete a uvidíte, že tento človek prijme vaše slová a bude na nich reagovať – toto všetko spolu je Vaak Siddhi. Prosím pochopte, že hovorím veľmi zodpovedne, veľmi zodpovedne. Viem, že hovorím na národnom kanále a preto hovorím veľmi zodpovedne. Nepropagujem žiadne povery! 

Zosúlaďte sami seba, priveďte sami seba do integrity. Uvidíte, že celý deň bude sila slov, ktoré hovoríte sami sebe a sila slov, ktoré chcete povedať iným, všetko bude úplne pod vašou kontrolou. Uvidíte ako sa slová, ktoré ste povedali, stanú realitou. 

Sila slov, ktoré budete hovoriť sami sebe a slov, ktoré budete hovoriť iným a dopad vašich slov na iných bude pod vašou kontrolou. Tomu hovorím Vaak Siddhi. A poviem vám, že je to možné dosiahnuť! Je to možné! Je to jednoducho možné dosiahnuť praktizovaním integrity. 

Integrita znamená, že by ste si mali vážiť slová, ktoré ste povedali sami sebe a iným, ako váš život. Vážiť si slová, ktoré ste dali sebe a iným ako život. Keď začnete žiť tieto princípy... Pochopte, že existujú milióny konceptov, milióny slov, toľko vedomostí, tony a tony a tony znalostí, ale pokým sa nestanú skúsenosťou, aký majú zmysel? Vedomosti nemajú žiadny význam, pokým sa nestanú skúsenosťou. 

Pochopte! Keď privediete do vás integritu ako súčasť vášho života, keď privediete integritu do vášho myslenia, tak budete mať toľko vnútorného priestoru, toľko sily, jasnosti, že slová, ktoré poviete iným, budú pod vašou kontrolou. Slová, ktoré iní povedia vám, budú pod vašou kontrolou. Dopad, ktorý vytvoríte cez vaše slová na iných a na svet, bude pod vašou kontrolou. Dopad, ktorý na vás vytvoria slová iných, bude pod vašou kontrolou.

Keď privediete do vášho myslenia autentickosť... Prosím pochopte! Tým, že privediete do vášho myslenia a činností autentickosť, tak to neprinesie výsledok iba v tom, koľko sa budete rozpínať vy! Je to podobné ako vodný kanál. Odstránite iba dve stopy bahna, ktoré pokrýva kanál. Získate takto vodu iba pre dve stopy pôdy? Pozrite, tu je vodný kanál. Sú v ňom dve stopy bahna, ktoré bránia vode v tom, aby cez neho prúdila. Ak odstránite dve stopy bahna, získate vodu iba pre dve stopy pôdy? Nie! Voda zaplaví dvesto akrov pôdy!

Takisto, keď budete praktizovať autentickosť... Napríklad, ráno robíte 24 Surya Namaskar (pozdravov slnku). Rozhodnete sa priniesť do vašej činnosti autentickosť a urobíte ich 54. Nemyslite si, že budete mať úžitok iba z tých 30 Surya Namaskar, ktoré urobíte navyše. Nie! Celé vaše telo bude reagovať na vašu autentickosť! Týmto autentickým rozhodnutím získate stovky z mnohých ďalších výnimočných schopností. Nemyslite si: ´Keď budem robiť 24 Surya Namaskar, tak si vybudujem 16-palcové svaly. Keď ich budem robiť 54, tak si vybudujem 17-palcové svaly.´ Nie! Autentickosť neprináša výsledky na úrovni úmernosti. Prináša výsledky na exponenciálnej úrovni! Toto sa musíte naučiť, pretože neautentickosť nefunguje na základe matematiky. Neautentickosť je blokáda. 

Tu je vodný kanál. Vstup do vodného kanálu je široký dve stopy a šírka dvoch stôp je pokrytá dve stopy vysokým bahnom. Ak odstránite dve stopy široké bahno, tak odstránite možno dve kubické stopy bahna. Tým, že odstránite dve kubické stopy bahna, nepomôže to iba k tomu, že získate dve kubické stopy vody. Nemôžete povedať: ´V poriadku! Odstránim dve kubické stopy bahna. Takže teraz sa dostanem ku dvom kubickým stopám vody.´ Nie! Získate dvesto akrov, pretože neautentickosť funguje ako blokáda. Nefunguje to podľa matematickej logiky, logickej matematiky. Takže, keď sa stanete autentickými, výsledok nebude matematický. Bude exponenciálny! Nebude úmerný. Bude exponenciálny! 

Celá vaša neautentickosť je malá blokáda. Keď urobíte z 24 Surya Namaskar 54, tak nebudete mať iba úžitok z tých 30 Surya Namaskar navyše. Vaše telo vstúpi do iného priestoru. Celý deň budete v tejto autentickosti! V každom kroku, ktorý urobíte, budete v tejto autentickosti! V každej činnosti, ktorú urobíte, pri každom premýšľaní, ktoré sa vo vás udeje, v každom kroku vo vašom živote budete v tejto autentickosti. 

Sila autentickosti prinesie a prebudí vo vás nepoznané energie. Prinesie a prebudí vo vás nepoznané schopnosti. Autentickosť priamo prinesie silu vo vašej prítomnosti. Nikto nebude ani len plánovať, aby vás oklamal! 

Všade chodím s toľkým zlatom, ale ani jediný zlodej nepomyslí na to, že ho ukradne, pretože vie, že by to bola príliš drahá chyba! Ľudia ukradnú aj 2-gramové, 3-gramové retiazky! A nie je to tak, že nechodím sám. Veľakrát chodím sám! Keď idete po ulici s niekoľko gramovou retiazkou, ľudia ju ukradnú! Existujú zlodeji retiazok! Ani jediný zlodej nepomyslí, že bude kradnúť, pretože vie, že by to bola príliš drahá chyba! Takisto, keď budete praktizovať autentickosť, vaša prítomnosť bude taká silná, že nikto nepomyslí na to, aby vás využil. Budú vedieť, že to bude príliš drahá chyba! Bude to príliš drahá chyba!

Autentickosť prinesie silu do vašej prítomnosti. Pochopte! Pochopte túto pravdu! Autentickosť prinesie silu do vašej prítomnosti! Keď budete praktizovať autentickosť, už len svojou prítomnosťou budete obohacovať ľudí. Všetko čo poviete sa jednoducho stane súčasťou vnútorného priestoru iných ľudí. Ich vnútorný priestor ani len nebude mať odvahu povedať: ´Nie´! Jednoducho vo vašej prítomnosti zabudnú na ´Nie´! 

Keď zoberiete zodpovednosť, tak aj nepoznané sily života vás jednoducho budú podporovať a budú vám odpovedať, budú stáť pri vás. Počúvajte! Počúvajte! Keď budete mať priestor, tak kdekoľvek pôjdete, čokoľvek budete robiť, spoločnosť to jednoducho bude vedieť! Kdekoľvek pôjdete, čokoľvek budete robiť, spoločnosť bude jednoducho vedieť, že vás musí počúvať! Musí vás počúvať! Ľudia vás musia počúvať!

Pochopte, že integrita, autentickosť, zodpovednosť, všetky tri prinesú silu do vašej samotnej prítomnosti.

Keď začnete obohacovať ľudí, nemyslite si, že budú obohacovaní iba s pravdami, ktorými ich obohacujete. Nie! Ak ich budete obohacovať s myšlienkou obohacovania, ak ich budete obohacovať s poznaním, tak budú obohatení aj jedlom, šatami, strechou nad hlavou. Budú mať oveľa viac vecí, než ste im chceli dať. Keď ich budete obohacovať s týmito štyrmi princípmi, tak budú mať veľa vecí, ktoré ste nikdy neplánovali, že im ich dáte. Budú mať život, o ktorom ste si nikdy nemysleli, že im ho dáte! 

Poviem vám, že hocičo môže byť v živote posunuté, ale nie učenie sa týchto štyroch princípov! Musíte to urobiť okamžite, pretože je to ako návod na obsluhu. Najprv si prečítate ako riadiť auto, až potom začnete riadiť. Najprv sa naučíte ako riadiť auto, potom ho začnete riadiť. Nemôžete povedať: ´Práve dnes som dostal auto. Naučím sa riadiť... neskôr sa naučím riadiť.´ Nie! Učenie ako riadiť auto nemôže byť posunuté. Učenie o živote sa nedá posunúť! Už ho žijete!

Neustále obohacujte, obohacujte, obohacujte ľudí. Neviete, koľko sa vám vráti späť! Možno si pomyslíte, že obohatíte nejakého človeka so štyrmi princípmi, ale zrazu uvidíte, že keď bol ten človek prebudený do týchto štyroch princípov, tak nielenže bude mať vedomosti, poznanie, ale bude mať zdravie, vzťahy a bude vám taký vďačný, že vás bude obohacovať späť! To čo dáte, to sa vám vráti späť! Keď budete trénovať iných, tak budete trénovaní aj vy. Keď budete obohacovať iných, tak budete obohatení aj vy. Vidím to v mojom živote. Keď som začal trénovať ľudí, stal som sa viac trénovaným. A môj výcvik pokračuje! Som neustále stále viac a viac trénovaný! Je to také krásne! 

Takže, poviem vám, podieľajte sa o vedomosti a uvidíte, že keď budete obohacovať ľudí o vedomosti, budete tak veľmi obohatení! Iba potom, keď začnete žiť, tak pochopíte ako zvládnete rôzne mystériá života, ako budete jednoducho vedieť, ako môžete zvládnuť mystériá života. 

Podstata dnešného satsangu je: Nevzdávajte sa sami seba! Neustále sa zosúlaďujte s najvyššími frekvenciami štyroch princípov. Nie s nízkou úrovňou integrity, s nízkou úrovňou autentickosti... Nie! Naťahujte vašu samotnú bio-pamäť smerom k týmto štyrom princípom! Rozpínajte sa, rozpínajte sa! Uvidíte, že zvládnete mystérium života!“ 

No comments:

Post a Comment