Viac sa o týchto štyroch védických pravdách (4 tattvas), princípoch života dozviete z RANNÝCH SPRÁV* PARAMAHAMSA NITHYANANDU v priamom prenose denne od 2:30 hod. na Nithyananda TV *s prekladom z angličtiny do slovenčiny na Ustream *!


*Kliknite na oranžové nápisy a otvoria sa vám v novom okne

júl

RANNÉ SPRÁVY PARAMAHAMSA NITHYANANDU za júl 2013Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 31. júla 2013

Nirahara samyama - jedzte kvôli hladu, nie kvôli hnevu. 

Proces ako sa zbaviť napĺňania vášho žalúdka kvôli prázdnote v srdci

Jedno z najväčších ochorení akému ľudstvo dnes čelí je prejedanie sa. Ľudské bytosti sú jediné živočíchy na planéte, ktoré sa prejedajú. Lev alebo tiger sa nikdy neprejedia aj keby okolo nich ležalo množstvo mäsa. Ale žiaľ, ľudské bytosti trpia na tento zlozvyk prejedania, ktorý vedie k mnohým poruchám a ochoreniam.

Na planéte Zem viac ľudí zomiera na prejedanie ako na podvýživu. Tak ako sme v minulosti často trpeli na nedostatok jedla, dnes ľudstvo trpí na nedostatok vedomosti. Nevieme prečo jeme, koľko jedla potrebujeme a čo potrebuje naše telo.

Každý rok zomrú na planéte Zem 3 milióny ľudí len na obezitu. Podvýživa je príčinou smrti menej ako jednej tretiny úmrtí na obezitu. Jedno z najväčších psycho-somatických ochorení dneška je prejedanie.

Tento zlozvyk, tento vzorec vznikol na základe toho, že ľudia sa cítia nenaplnení v určitej inej dimenzii života. 
Prejedanie nie je nič iné ako snažiť sa naplniť naše nenaplnenia, ktoré máme v iných oblastiach života, jedlom. Prejedanie je psychologická porucha, ktorá vedie k fyziologickým poruchám.

Nirahara Samyama (NS) je proces, ktorý vám pomôže ukončiť všetky neúplnosti, ktoré sa snažíte ukončiť nesprávnym jedením. Zámerom NS počas prvých 3 stupňov (2 dni, prestávka, 7 dní, prestávka a 11 dní na tekutej strave) nie je popieranie prísunu energie pre vaše telo. Jej zámerom je prebudiť vašu inteligenciu natoľko, aby ste boli schopní ukončiť všetky nenaplnenia ktoré máte. Nenaplnenia ako hnev, podráždenosť, frustrácia, bezmocnosť atď. a ukončiť ich pomocou procesu ukončenia, nie hádzaním jedla do vášho žalúdka.

Neúplnosti sa dajú prekonať iba ukončovaním, nie hádzaním jedla do žalúdka. Snažiť sa vyplniť váš prázdny priestor na srdci tým, že budete hádzať jedlo do žalúdka nevyrieši ten problém.
Jedzte kvôli hladu, nie kvôli vášmu prázdnemu srdcu.

Počas Nirahara samyamy budete iniciovaní do rôznych mystických schopností:

1. Budete robiť ukončovanie s vašimi vzorcami jedla a vzorcami spojenými s jedením. Prvá vec ktorú musíte urobiť je ukončenie so vzorcami jedla. Budete jesť iba keď budete mať hlad, nie kvôli hnevu alebo akejkoľvek inej bezmocnosti, pretože to vedie iba k väčšiemu potláčaniu emócií a následnému utrpeniu. Nebudete jesť kvôli bezmocnosti, utrpeniu, pomstychtivosti, hnevu, smútku alebo akémukoľvek inému nenaplneniu.

Nirahara samyama vám pomôže prelomiť mnohé neúplnosti ktoré máte s jedlom a ktoré spôsobujú obezitu ale predovšetkým stratu vášho sebavedomia a sebaúcty. Obézni ľudia vždy stratia rešpekt voči sebe samým a svoje sebavedomie. Takže najskôr urobíme ukončenie s vašimi vzorcami jedla.

2. Vaša prirodzená inteligencia vytvárať jedlo priamo z éteru vám bude otvorená a umožnená. Budete mať pochopenie o tom, že život je tak čistý že môže dať život čomukoľvek. Akejkoľvek bio-pamäti, akejkoľvek vedomosti, akejkoľvek duchovnej sile.

Na každej škole by sme mali učiť proces ukončenia so vzorcami jedla a zachrániť tak ľudstvo pred obezitou a ochoreniami a úmrtiami spojenými s obezitou. Všetky úmrtia okrem úmrtí na podvýživu sú spojené s prejedaním sa.

Ľudia sa nebudú schopní prestať prejedať pokiaľ neukončia svoje neúplnosti. Nirahara samyama je 10 x účinnejšia ako operácie podviazania žalúdka, pretože po podviazaní žalúdka sa váš vzorec prejedania opäť vráti a vy sa zase začnete prejedať a zomriete s neukončenými vzorcami spojenými s jedlom a jedením.

Čo je teda potrebné je robiť neustále ukončovanie vzorcov jedla a automaticky vás to dostane do priestoru, kedy budete jesť iba toľko, koľko je potrebné.

Toto je najlepšia technika na chudnutie bez vedľajších účinkov ktorá je trvalá. Nirahara samyama je veľmi silný proces, ktorý vám umožní ukončiť vaše vzorce spojené s jedlom a jedením. Od dnes začnite ukončovanie s jedlom a vzorcami spojenými s jedením a nepotrebná záťaž na vaše telo bude znížená.

NS je proces, ktorý zároveň prebudí aj vašu kundalíni energiu. Môžete piť tekutiny koľko len chcete, ale nedovoľte zubom, jazyku a žalúdku, aby hrýzli. Toto vám umožní rozpoznať vaše koreňové vzorce jedla.

Pozývam vás na Nirahara samyamu, pretože tá vám prinesie zdravie, prinesie vám naplnenie, a prebudí vašu kundalíni energiu, ktorá je zdrojom vyššej inteligencie a vyššieho vedomia.

Každý deň robte ukončenia so vzorcami jedla a nepremeškajte ranný satsang. Úspech v nirahara samyame spočíva v zúčastňovaní sa na denných ranných správach v priamom prenose a v robení Nirahara Kriye, meditačnej technike, ktorá prebudí vašu kundalíni energiu a pomôže vám vytvárať jedlo priamo z éteru.

Toto sú kroky Nirahara kriye:
  1. Predstavte si, že ste obrovský Bidadi banyan strom.
  2. Nadýchnite sa obomi nosnými dierkami a ústami zároveň.
  3. Zadržte dych čo najdlhšie ako vám je príjemné a predstavte si, ako vaše telo dýcha každou bunkou tela.
  4. Keď už nevládzete držať, pomaly vydýchnite nosom.
  5. Opakujte tento proces po dobu 21 minút.

Žehnám vás všetkých aby ste sa stali Niraharis.

Viac informácii o Nirahara samyame nájdete na slovenskom blogu http://inner-awakening-sk.blogspot.com

Všetci záujemci, ktorí by sa chceli pridať k nirahara samyama účastníkom sa môžu prihlásiť vyplnením prihlášky na www.nithyananda.org/nirahara-samyama a odoslaním preskenovaného formuláru na emailovú adresu programs@nithyananda.orgZ rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 25. júl 2013

Okamžitý proces k naplneniu – prežite spontánne osvietenie

Prevratna ranna sprava, ktora je tak silna ze ma schopnost vas doviest k spontannemu osvieteniu. 

V poslednej dobe Paramahamsa Nithyananda rozpraval o ukonceni a viedol nas cez techniky a kroky ukoncenia, avsak dnesna ranna sprava prekonava vsetky doterajsie procesy pretoze ponuka metodu k spontannemu ukonceniu a naplneniu.

Ak nas sledujete pravidelne, alebo aj nie, precitajte si aplikujte okamzite, je to fantasticka prevratna technika k okamzitemu stavu naplnenia.

Tuto rannu spravu si mozete vypocut aj vo zvukovej nahravke (v slovencine) na tejto linke: http://www.ustream.tv/recorded/36326309Prajeme vam nadherny zazitok.
Nithyanandam!

Ak si prečítate tento príspevok pozorne, na jeho konci budete cítiť naplnenie. Na začiatok vám dám pár definícií, ktoré musíte veľmi dobre pochopiť.
Pochopenie – je proces, pri ktorom prijímame informácie pomoco našich piatich zmyslov, spracúvame ich na základe našich koreňových vzorcov a reagujeme na nich tiež na základe našich vzorcov.
Autentickosť – znamená byť úprimný vo všetkých štyroch aspektoch vo vás – vo vašej mamakáre (t.j. obraz, vnímanie aké máte o sebe samom), vo vašej ahamkáre (obraz ktorým sa prezentujete na vonok, pred inými), vo vašej swa-annyakáre (obraz aký máte o živote a iných), a vo vašej annyakare (obraz aký majú iní ľudia o vás).
Strávte pár minút sa mi so sebou a definujte, čo chcete vnímať a cítiť o sebe samom, ako sa chcete cítiť ohľadne seba, aké je vaše „najlepšie Ja“, ďalej aký je ten najlepší spôsob ako sa chcete prezentovať navonok, aký nejlepší spôsob ako chcete vnímať život a iných ľudí a najlepší spôsob ako chcete aby iní vás videli a vnímali. Čokoľvek čo vám zabraňuje žiť a fungovať
v najvyššom priestore vo všetkých týchto 4 oblastiach sú vaše neukončenia.
Vo všetkých týchto 4 dimenziách ste centrom VY. Ak budete žiť na vrchole týchto 4 aspektov, budete žiť v stave naplnenia. Majte ten najlepší obraz o sebe samom, majte ten najlepší imidž aký ukazujete navonok, majte najlepší obraz o živote a iných ľuďoch, a buďte najlepší v tom ako vás vnímajú iní. Byť na vrchole všetkých štyroch dimenzií, to je autentickosť.
Ak máte pocit, že vy nebudete schopní toto dosiahnuť, toto je to čomu hovorím pochybnosť o sebe samom. Ak je vaše pero zaseknuté na papieri keď píšete tieto 4 aspekty vašej osobnosti, to je znakomm vašich pochybností o sebe samom. Chcem aby ste pochopili že vaše vedomie je náplň pera, atrament. Kala – čas – je papier. Vaše telo je pero a vaša vôľa je rozhodnutím písať.
Čokoľvek čo napíšete do svojho vnútra sa stane realitou. Keď píšete na papier a ste zaseknutí, neviete čo ďalej alebo máte pochybnosti či to
dokážete, to je samo-pochybnosť. Ak cítite prekážky v tom aby ste boli úprimní v týchto 4 oblastiach to sú vaše neukončenia.
Ako toto urobiť realitou vo vašom živote? Mám pre vás skelú správu: Pochopenia ktoré máte nie sú pevne stanovené. Dajú sa preprogramovať ako chcete. Ak napríklad od dnes budete silno veriť, že tento stĺp je Boh, spôsob ako sa budete správať k tomuto stĺpu a sila vášho pochopenia spôsobia, že onedlho začne ďaľších niekoľko ľudí veriť tej istej veci a možno o pár mesiacov alebo pár rokov sa tento stĺp stane Bohom a bude pre neho vybudovaný samostatný chrám.
Pochopte, že to ako vidíte veci sa dá naprogramovať, dá sa to zmeniť. Vaše videnie je meniteľné. Vaše chápanie je taktiež meniteľné, je programovateľné, je možné pretransformovať.
Ak pochybujete že je nemožné sa takto zmeniť, ak máte pochybnosť o tom, či sa vôbec chcete zmeniť, viete prečo máte túto pochybnosť? Je to ako varenie. Idete variť, nahádžete veci do hrnca, zalejete vodou, okoreníte, začnete miešať, ale nebude sa nič diať. Po niekoľkých takýchto pokusoch poviete, že varenie je mýtus, že nefunguje, že je to klamstvo. Ale zabudli ste na jednu dôležitú vec a to že na varenie treba zapnúť aj oheň.
„Chcem sa zmeniť? Nechce sa mi.“, toto je takisto len jedno pochopenie aké máte, je to len ďaľšie pochopenie ktorá sa dá zmeniť.
Čokoľvek čo je vaša realita je založené iba na základe vášho pochopenia. Takže či už sú to vaše neúplnosti, alebo vaše naplnenie, je to všetko len vaše pochopenie. Tá dobrá správa je, že toto pochopenie sa dá zmeniť!
Všetky pocity nenaplnenia sú len vašim pochopením, všetky pocity naplnenia sú takisto len vaše pochopenia. Vaše pochopenia sú tie ktoré vás zväzujú, vaše pochopenia sú tie, ktoré vás vyslobodzujú.
Predtým ako vám dám záver tohto učenia musíte najskôr celú vec pochopiť.
Takže toto je proces pre vás:
1. Sadnite si a napíšte všetky 4 aspekty vašej osobnosti: čo chcete vnímať a cítiť o sebe samom, aké je vaše „najlepšie Ja“ (mamakara), ďalej aký je najlepší spôsob ako sa chcete prezentovať navonok (ahamkara), aký nejlepší spôsob ako chcete vnímať život a iných ľudí (swa-annyakara)
a aký je najlepší spôsob ako chcete aby iní videli a vnímali vás .
2. Napíšte všetko čo vám zabraňuje žiť a fungovať v tom najvyššom priestore vo všetkých týchto 4 oblastiach.
3. Pochopte, že tieto prekážky sú iba vaščč pochopenie a to sa dá zmeniť. Vy máte v skutočnosti iba jeden koreňový vzorec a to je to, že si myslíte, že vaše pochopenie sa nedá zmeniť. Toto presvedčenie je koreňom vášich koreňových vzorcov a kvôli tomuto koreňu na vás nefunguje akékoľvek množstvo ukončovania.
Takže najskôr pochopte, že vaše pochopenie sa dá zmeniť. S hlbokým presvedčením že vaše vnímanie sa zmeniť nedá na vás nebude zaberať akékoľvek množstvo ukončovania. Výsledok bude nulový.
Avšak ak si ľudia uvedomia, že ich pochopenie sa dá zmeniť, spontánne osvietenie je možné. Ľudia ktorí robia ukončenia a ukončenia neustále znova a znova cestujú k osvieteniu postupne. Ale ľudia, ktorí pochopia že ich pochopenie sa dá zmeniť môžu zažiť spontánne osvietenie.
Takže prísady ktoré musíte pridať do vášho receptu sú: správna a úprimná mamakara, ahamkara, swa- annyakara a annyakara. Tie môžu byť založené na vašej úprimnosti, nie na predstavách iných.
Olúpajte kožu na všetkej zelenine, to znamená odstráňte všetky prekážky ktoré vás zastavujú žiť na vrchole týchto 4 aspektov vo vás. Len sa rozhodnite: „Odteraz sa rozhodujem mať autentické pochopenie o sebe samom a žiť ho ako realitu v mojom živote a akékoľvek prekážky ktoré mi v tom zabraňujú odteraz neexistujú v mojom živote.“. Pochopte, že ak zmeníte svoje pochopenie, vaše neúplnosti už nebudú mať nad vami žiadnu moc.
Musíte zmeniť svoje pochopenie, pretože vaše pochopenie sa dá zmeniť. Základné pochopenie ktoré potrebujete je to, že vaše pochopenie sa dá zmeniť. Potom bez akéhokoľvek ďaľšieho procesu ukončovania, iba na základe vášho rozhodnutia žiť tieto 4 dimenzie na vrchole vás bude viesť k spontánnemu naplneniu. Vaše bežné myslienie a váš denno-denný život sa stane naplneným. Vaše sny budu naplnením, počas snov budete prežívať ukončenie a naplnenie, vaše myslenie samotné bude ukončenie a naplnenie.
Toto je umenie okamžitého ukončenia a naplnenia. Majte len toto jasné rozhodnutie a rozmýšľajte na základe tohto rozhodnutia. Začnite tento proces a vymenované kroky okamžite a zažite naplnenie TERAZ!

~ Paramahamsa Nithyananda v rannej správe z 25. júla, 2013Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 9. júl 2013

Vyriešte vaše konflikty pomocou ukončenia

V dnešnej rannej správe Paramahamsa Nithyananda rozprával o ukončení a o tom, ako nás dovedie k stabilite:

„Počúvajte! Iba v stave hlbokého naplnenia sa stanete jednou bytosťou. Bez ukončenia nemôžete byť jednou bytosťou. Prosím počúvajte. Prosím, vstúpte do priestoru počúvania. Veľakrát ani vy sami neviete, čo chcete v živote dosiahnuť. Neviete, aký je účel vášho života. Je to tak iba kvôli vašim neukončeniam. Pochopte, je to ako keď každá časť vašej neúplnosti bude tvrdiť: ´Ja som ty!´ Napríklad, ak je vaše meno Sundaram, každá časť vášho zlomeného ja bude tvrdiť: ´Ja som Sundaram. Ja som Sundaram.´ O tom, kto to nahlas vykrikuje, si budete myslieť, že je Sundaram. Každá vaša zlomená časť bude neustále tvrdiť: ´Ja som ty. Ja som ty.´

Jedna z najhorších vecí je, že jedna časť vás venuje toľko energie tomu, aby vyvrátila, že ďalšia časť nie ste vy. Ktokoľvek vyhrá, ktokoľvek prehrá, kto bude nakoniec zlyhaním? VY budete zlyhaním! Keď vyhrá jedna časť vás, to neznamená, že vyhráte vy. Aj keď vyhrá jedna časť vás, tak budete zlyhaním vy. Pokiaľ nevyhrá celok, tak budete zlyhaním.Počúvajte! Pochopte, že každá časť vás kričí, že ste to vy a nakoniec vás zavedie do hlbokého zmätku. Pokiaľ nevyliečite sami seba a neprivediete sa do stavu naplnenia, pokiaľ sa nedáte dokopy, aby ste boli jednou bytosťou, tak pre vás nezačne život.Prosím počúvajte. Nirahara samyama, všetky veľké duchovné praktiky, duchovné procesy - účelom všetkých je to, aby ste sa stali jedno, aby ste sa stali úplnými, integrovanými. Celá krajina, celá civilizácia, celá duchovná tradícia trpí iba preto, lebo ľudia nemajú ukončenie jeden s druhým. To je tá najsmutnejšia vec. Nemáme ukončenie sami so sebou, ani s inými. Zlomené časti v nás neustále urážajú jedna druhú. 


V samotnom gurukule sa učí umenie ukončovať. Deti vyrastajú ako úplné, naplnené bytosti. Je ale jedna smutná vec a to tá, že sme vložili všetky vajcia do jedného košíka. To znamená, že všetky najlepšie veci sme položili do jedného košíka a tým je gurukul. Keď nepriatelia zaútočia na gurukul a zničia jeho systém, tak zničia celú záležitosť. Celá vec zanikne! 

Jedna dobrá vec je tá, že v samotnom gurukul systéme je umožnený správny životný štýl. Jedná zlá vec je tá, že keď bude tento systém atakovaný, zničený, tak bude zničená celá vec!

Pochopte, či ste konštruktér, alebo IT inžinier, právnik, lekár, nech ste čímkoľvek, keď privediete do vás úplnosť, tak sa vášmu systému stane tak veľa! Aby som vám povedal úprimne, nedokážem ani vysvetliť, koľko úžitku vám môže ukončenie priniesť. Ukončenie nie je jednorazový proces. Je potrebné chápať ho ako neustály životný štýl. 

Védska civilizácia je založená na ukončení, na úplnosti. Aj so smrťou a ľuďmi, ktorí sú mŕtvi, robíme neustále ukončenia. Shraadha nie je nič iné ako robiť ukončenie s ľuďmi, ktorí sú mŕtvi. 

Na každom kroku nášho života robme neustále ukončenia. Ukončujme, ukončujme. Maheshavara puju robíme preto, aby sme urobili ukončenie so všetkými dušami, ktoré odišli. Vo védskej civilizácii sa Maheshvara puja robila vtedy, keď osvietení majstri, inkarnácie robili ukončenie s dušami, ktoré odišli.
Vo védskej tradícii závisí všetko od ukončení. Všetko je založené na úplnosti, naplnení. Pochopte, že iba vtedy, keď začnete žiť naplnenie, pochopíte kvalitu života. Poviem vám, že keď máte vo vás neukončenia, tak je vám váš život ukradnutý. Keď sa vo vás udeje ukončenie, tak ho znovu získate. 

Budem definovať ukončenie. Ukončenie je odstránenie delúzie, klamu neukončenia, ktoré vo vás spôsobuje vnímanie, že iní sú od vás oddelení. Pochopte, neukončenie nemá existenciu. Je to iba klamlivé vnímanie, chápanie. Neukončenie je klamlivé vnímanie, chápanie, ktoré stojí medzi vami a celkom. Robte ukončenie so všetkým! 

Teraz venujem viac času astro-biológii a študujem ju. Čím viac ju študujem, tým viac som presvedčený o tom, že život nie je obmedzený pre neživé formy. Život sa deje vo všetkom. Možno na frekvencii, na ktorej nie je vami rozpoznaný, vnímaný, ale všetko má život! Naučte sa robiť ukončenia, naučte sa ukončovať, ukončovať! Robte ukončenia so všetkým. 

Poviem vám, stav naplnenia je najlepší spôsob ako sa pripraviť na život. Ukončenie je najlepší spôsob ako sa pripraviť na smrť. Pre všetko je potrebné jedine ukončenie. 

S procesom ukončenia dokážete vyliečiť všetko tak jednoducho ako vašu bolesť hlavy. Môžete sa zbaviť bolesti hlavy. Aj takú jednoduchú vec je možné urobiť pomocou ukončenia. 

Prosím počúvajte. Vstúpte do priestoru počúvania. Ukončenie vám môže pomôcť dosiahnuť výnimočné mystické sily, schopnosti. Nepropagujem žiadne povery. Keď urobíte ukončenie so všetkým - so živým, s neživým, so všetkým, tak zažijete priestor neduality, advaitu, priestor jednoty. 

Ak chcete žiť, začnite s ukončovaním. Ak chcete oslavovať, začnite s ukončovaním. Pochopte, vzťahy nie sú nič iné ako rozšírenie vás samých. Vzťahy nie sú vonku, mimo vás. Sú iba vašim vlastným rozšírením. Vaše ja rozšírené navonok, to sú vaše vzťahy. Ukončením so všetkými vašimi ´rozšíreniami´ sa naučíte robiť ukončenie s vašim neúplným ja, ktoré je prítomné v iných. Urobte ukončenie so všetkými vzťahmi, ktoré máte vo vašom živote.

Prosím pochopte, ukončenie neznamená robiť ukončenie iba s vašou manželkou, manželom, priateľom, rodinou, ale so všetkým, čo je vo vašom živote – so stromami, domácimi zvieratkami, nábytkom, ktorý používate. Pomyslíte si: ´Nábytok, ktorý používam, je úplne mŕtvy. Ako s ním môžem robiť ukončenie?´ Urobte ukončenie a pochopíte, čo si o ňom myslíte a čo si myslí on o vás. Urobte ukončenie so stromami, alebo zvieratami. Môžete robiť ukončenie so všetkým. Keď zažijete jednotu s nimi, ukončenie so stromom, zvieraťom, rastlinou, tak sa udeje všetko! 

Musíte urobiť ukončenie predovšetkým s vašimi vlastnými pochybnosťami o vás samých. Pretože máte neukočenia so sebou samými, neustále o sebe pochybujete. Aj keď vyhlásite: ´Okey. Vyhlasujem úplnosť s tebou. Nedovolím viac neukončení s tebou.´, tak o sebe pochybujete: ´Nie, nie. Zajtra aj tak vytvorím s nimi neukončenia.´ Kým vyslovujete slová, obklopujete sa pochybnosťami. Ste atakovaní, udieraní pochybnosťami. 

Musíte si sadnúť sami so sebou a neustále robiť ukončenia, ukončovať, ukončovať. Vaše pochybnosti nie sú ničím iným ako to, že sa mstíte za to, že ste neboli v integrite. Keď znova a znova porušujete vašu integritu, začnete o sebe pochybovať. Nie je to nič iné ako to, že s hnevom atakujete sami seba. Útočenie na seba samého je pochybnosť o sebe samom. 

Pochopte, keď vyhlásite: ´Nie, nie! Budem v integrite, v úplnosti. Budem v úplnosti s mojou manželkou, synom, dcérou, rodinou.´, tak vaše bytie začne okamžite hovoriť: ´Nie, nie! Nebudeš taký! Zajtra budeš znova kričať, bojovať a vytvárať neukončenia!´ Najprv musíte znova a znova vyhlásiť vašu úplnosť so sebou samým! 

Skoršie zlyhania neznamenajú to, že zlyhanie je váš vzorec! Zlynanie môže byť činnosť, nie vzorec! Všetko negatívne našťastie ostáva vo vás iba ako činnosť. Nikdy sa to nestane vašim vzorcom! 

Keď budete robiť ukončenia so sebou samým viac a viac, hlbšie a hlbšie, tak uvidíte, že veci, ktoré ste si nikdy nevedeli predstaviť sa stanú možnými pre vás a pre ľudí okolo vás. Neustále robte ukončenia! Pokračujte v ukončovaniach! Prijmite ukončovanie ako váš životný štýl, ako dýchanie. Každý večer venujte aspoň pol hodinu ukončovaniu, pretože ukončovanie vám prinesie stabilitu, inteligenciu, poznanie, život. Ukončenie vám prinesie toľko jasného priestoru vo vašom mozgu, že si dokážete zapamätať tie správne veci. Ukončovanie prinesie toľko naplnenia do vášho mozgu, že zabudnete na všetky zlé veci. Žiadne negatívne veci nebudú mať nad vami moc. Ukončenie vám umožní zabudnúť na zlé veci a zapamätať si tie správne veci. 

Ukončenie, naplnenie je život. Život je naplnenie. Naplnenie je život a život je naplnenie. Naplnenie je základnou potrebou života. Ako som povedal, urobte ukončenie so všetkým, voči čomu cítite hnev. 

Na Vnútornom prebudení sú vám neustále podávané rôzne pochopenia o ukončeniach a vytvára sa vo vás priestor úplnosti. Vytvára sa možnoť pre vaše naplnenie, úplnosť. Celá skupina počúva o ukončení a predovšetkým vesmír počúva vaše ukončenie! Keď vesmír počúva vaše ukončenie, tak ste úplní!“


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 8. júl 2013

Ukončenie je skratka k životu plnému radosti

Poviem vám, že čokoľvek chcete vo vašom živote, ak chcete zdravie, tak urobte ukončenie s vašim telom. Napríklad, ak máte problémy s vašim žalúdkom, sadnite si a rozprávajte sa s ním. Vyhláste úplnosť: ´Kvôli nedostatku integrity, kvôli nezodpovednosti, neautentickosti a nedostatku obohacovania mám s tebou neukončenia. Teraz vyhlasujem úplnosť. Odteraz ti sľubujem, ó môj žalúdok, s integritou, autentickosťou, zodpovednosťou a obohacovaním, že nebudem s tebou vytvárať viac neukončení. Vyhlasujem úplnosť.´ Sadnite si a ukončujte. 

Naozaj vám poviem, hovorím na národnom televíznom kanáli a medzinárodnom kanáli, preto hovorím veľmi zodpovedne. Stačí iba jednoduché sedenie a rozprávanie a celý váš tráviaci systém bude nielen vyliečený. Bude obnovený, bude nanovo vytvorený. 

Poviem vám, život nie je nič iné ako ukončovanie, ukončovanie, ukončovanie. Ak chcete zdravie, urobte ukončenie. Akékoľvek možné neukončenia by mohli byť dôvodom pre vaše ochorenia. Urobte ukončenie so všetkými. Urobte ukončenie s jedlom. Urobte ukončenie s vašim spôsobom stravovania. Urobte ukončenie s vašim telom. Urobte ukončenie s vašou pečeňou, obličkami, s rôznymi časťami vášho tela. Prosím pochopte. Hovorím s množstvom zodpovednosti. Nehovorím preto, lebo musím iba niečo povedať. Nie! Urobte ukončenie s vašim telom. Zažijete úžasné zdravie! Takisto urobte ukončenie so všetkým, čo sa stalo vo vašom živote. Ukončite všetko! Musíte vedieť, že všetko je nažive! 

Študoval som nejakú literatúru o astro-biológii. Všetky autentické výskumy ukazujú, že aj astro-telá sú žijúce inteligencie. Takže urobte ukončenie so stromom pri vašom dome. Urobte ukončenie s vašim domom. Ak sa vo vašom dome cítite neustále deprimovaní, keď cítite, že energia domu je veľmi zlá, tak urobte ukončenie s domom. 

Videl som veľa ľudí, ktorých postavenie Rahu (jedna z planét vo védskej astrológii) je veľmi zlá. Akokoľvek sa budete snažiť, nedovolí vám, aby ste stretli Guru. Môžete byť takmer pred dverami, ale on niečo vytvorí a zničí to. Rahu je taký silný! Rahu a Shani (stelesnenie planéty Saturn). Obidve majú silný negatívny vplyv. Vplyv Rahu je tak silný, že môže byť anulovaný iba tým, keď pôjdete do energetických polí Rahu a urobíte s ním ukončenie. V Indii máme asi päť energetických polí Rahu. 

Prosím pochopte, že ani Guru nemá vplyv na odstránenie negatívneho vplyvu Rahu. Rahu sa snaží do poslednej chvíle zabrániť spojeniu s Guru a veľakrát napomohol k tomu, že ľudia stratili spojenie s Guru. Až keď vstúpime do týchto energetických polí a urobíme ukončenie s týmito ´grahas´ (planétami), až potom sa ich negatívny vplyv zníži a anuluje. 

Vplyv Shani môže byť anulovaný prostredníctvom Guru. Ale vplyv Rahu môže anulovaný iba pomocou ukončenia s Rahu, pretože on stojí medzi vami a Guru a bude prekrúcať a zamotávať vašu samotnú logiku. Niekedy som videl, že ľudia sa ma snažia nájsť a ich Rahu sa uistí, aby ma nenašli. A takisto bude zamotávať, meniť ich rozmýšľanie: ´Pozri, tento Swami nebude pre teba dobrý. Je to nepriaznivé, prinesie ti iba zlé veci.´ 

Študoval som astro-biológiu a jedna dobrá správa pre vás je, že po 21. decembri 2012 sa vplyv Rahu na planétu Zem drasticky znížil. Takže väčšina sveta je pripravená na osvietenie. Ukončenie s Rahu je veľmi dôležité. V Indii máme niekoľko energetických polí, kde môžete urobiť ukončenie s Rahu.

Poviem vám, urobte ukončenie so všetkým, pretože všetko je určitou formou života! Žiadam všetkých ctiteľov a divákov, aby do Guru Poornima, čiže nasledujúcich desať alebo päťnásť dní neustále robili ukončenia so všetkým. Ak zoberiete pero, aby ste písali, urobte ukončenie s týmto perom. Ak zoberiete váš laptop, aby ste s ním pracovali, urobte s ním ukončenie. Ak zoberiete šperky, aby ste ich nosili, urobte s nimi ukončenie. Keď sedíte pred vašim Guru, urobte ukončenie aj s ním. Urobte ukončenie v každom vzťahu vo vašom živote. neustále ukončujte! Ukončujte! A každý večer venujte aspoň jednu hodinu ukončovaniu so sebou samými. 

Ja sa práve snažím stiahnuť a nájsť všetky vrstvy môjho procesu ukončovania, aby som vám všetkým dať presný návod, ako sa dostať tam, kde som ja, aby ste zažili to, čo ja. Prosím pochopte, ja som prešiel všetkým, čím prechádzate vy teraz, v rôznych životoch. Ak nájdem všetky tie vrstvy, tak vám budem schopný dať veľmi praktické tipy, veľa praktických tipov na to, ako robiť ukončenie. Ak neznášate cvičiť, urobte ukončenie s činkami. Urobte ukončenie s vašimi svalmi. Urobte ukončenie s vašou cvičebnou podložkou. 

Ukončite aj všetky neukončenia so sebou samými. Pochopte, ukončenie so sebou samým je unclutching. Ukončenie s vesmírom je osvietenie! Stačí iba ukončenie. Všetko je len o ukončení. Keď budete chcieť vyhlásiť úplnosť, na začiatku budete mať pochybnosti sami o sebe: ´Nie! Ako budem vedieť, že toto vyhlásenie povedie k úplnosti?´ Urobte ukončenie aj s týmito pochybnosťami! To je len ďalší vzorec. Urobte s ním ukončenie! Neustále robte ukončenia. Ukončujte, ukončujte, ukončujte! 

Urobte ukončenie s vašim telom. Urobte ukončenie s vašou mysľou. Urobte ukončenie s vašou rodinou. Urobte ukončenie s vašimi nepriateľmi. Urobte ukončenie s ľuďmi, ktorí na vás útočia. Urobte ukončenie s Kalabhairavom! On odstráni všetky dopady starých čias na vás! S integritou a autentickosťou vám sľubujem, že viditeľne dokážem, že toto telo nebude prechádzať symptómami starnutia a ničím, čo súvisí so starobou! Pretože úplnosť (naplnenie) omladzuje. Naplnenie omladzuje! 

Pochopte! Nesnažím sa tým dokazovať žiadnu pýchu alebo egoizmus, ale ja prostredníctvom tohto dokážem silu systému ukončovania. Nie silu mojej osobnosti! Ja nie som osobnosť. Ja som zosobnenie! Poviem vám, ukončujte, ukončujte, ukončujte! Ak máte strach naučiť sa plávať, urobte ukončenie s vodou. Budete schopní ľahko sa naučiť plávať! Ak máte strach naučiť sa riadiť auto, urobte ukončenie s autom. Budete schopní ľahko sa naučiť riadiť. Ak máte strach vyliezť na strom, urobte ukončenie so stromom. Ľahko na neho vyleziete. 

Neustále robte ukončenie so všetkým, čo sa týka vášho života, s každým, kto súvisí s vašim životom. Ukončenie prinesie toľko vyliečenia, naplnenia! Ak máte bolesť kolien, urobte ukončenie s vašimi kolenami. Ak máte bolesť chrbáta, urobte ukončenie s vašim chrbátom. Ak máte bolesť hlavy, urobte ukončenie s vašou hlavou. Keď ste vy bolesťou hlavy, urobte ukončenie s človekom, pre ktorého ste bolesťou hlavy:-) 

Silno cítim a sľubujem vám všetkým, že vytvorím v Bidadi energetické pole pre naše ´grahas´ (planéty), kde budete môcť urobiť ukončenie so všetkými ´grahas´, Nakshatras, Rashis. Vytvorím pre vás všetkých krásne energetické pole, v ktorom budete môcť robiť ukončenie. Robte ukončenie so všetkými energiami života. Urobte ukončenie s Indrom (boh dažďa a búrok), Varunom (boh vody), Agni (bohom ohňa), Yamom (bohom smrti), s vašim vlastným telom. 

Keď poviem ukončenie, myslím tým vedome sa rozhodnúť spojiť sa zo všetkých síl, stať jedným s ´tým´ (ľudia, veci, okolnosti, atď). Staňte sa ich súčasťou, staňte sa jedným s nimi.

Teraz vám dám definíciu úplnosti. Úplnosť je odstránenie iluzórnej priepasti medzi vami a ´tým´ a skúsenosť toho, že ste jedno s ´tým´. Táto ilúzia vytvára neukončenia a neúplnosť vo vás a v iných. Rozhodnutie odstrániť ilúziu neúplnosti a zažiť jednotu s inými je ukončenie. 

To sa stane sa rôznymi spôsobmi. Môže sa to ukázať v podobe zmierenia, v podobe prežívania, v podobe obohacovania, v podobe oslovovania iných alebo v podobe rozprávania. 

Akonáhle nastane vo vás úplnosť, jedna vec vám bude odobratá, a to je reagovanie. Nebudete reagovať, budete iba rozprávať, prežívať, oslovovať iných a tešiť sa. V čomkoľvek máte odpor, ukončite ho, pretože všetko je život. Prosím pochopte, všetko je život! Ukončujte! Pochopíte, že všetko je život a všetko je nažive. 

V živote neexistuje skratka pre radosť. Je iba jediná cesta, ktorá je tá najkratšia skratka, ktorú nemôžete už viac skrátiť, a tou je ukončenie. Ukončenie vás jednoducho osvieti a oslobodí vás. Nech máte akýkoľvek problém, ukončenie je riešenie. Ukončenie je to jediné riešenie! 

Pred pár dňami požiadal o sannyas niekto, kto je HIV pozitívny. Okamžite vo mne nastalo pochopenie, prečo nevytvoriť miesto pre andhima sannyas (konečné zrieknutie sa a osvietenie) pre všetkých HIV pozitívnych pacientov. Takže som sa rozhodol, že vytvorím priestor a miesto, kde každý, kto má nevyliečiteľné ochorenie, môže to byť HIV, rakovina alebo čokoľvek, môže prísť a ostať. Budeme poskytovať lekársku starostlivosť, umenie naplnenia a andhima sannyas. 

Rozhodol som sa, že by sme mali vytvoriť priestor pre naplnenie. A veľmi silno cítim, že vďaka procesu ukončenia sa veľa ľudí môže dostať aj z rakoviny a iných smrteľných ochorení. Teraz vyhlasujem a sľubujem svetu, sľubujem ľudstvu, že vytvorím priestor a miesto pre ľudí s týmito ochoreniami. Veľmi skoro ho vytvorím a sprístupním ho ľuďom čo najlacnejšie. Prirodzene vytvorím priestor, ktorý bude úplne zadarmo alebo za minimálne náklady a poskytnem im priestor na dosiahnutie naplnenia.


Z rannej správy Paramahamsa Nithynandu, 6. júl 2013

Stabilita – kľúč k dokonalosti

V dnešnej rannej správe Paramahamsa Nithyananda pokračoval v rozprávaní o stabilite:

„V akejkoľvek oblasti je dokonalosť dosiahnutá stabilitou. 

Iba vtedy, keď budete mať stabilitu, všetko ostatné – integrita, autentickosť, zodpovednosť, obohacovanie, osvietenie, úplnosť - všetko sa udeje.

V akejkoľvek oblasti je dokonalosť zažívaná iba cez stabilitu. Nielen cez fyzickú stabilitu preukázaním mentálnej stability! Či chcete vynikať v biznise... Pochopte, aj keď chcete vynikať v biznise, ak chcete vynikať v oblasti výstavby, mali by ste v tej oblasti preukazáť obrovskú stabilitu všetkým vašim klientom a spoločnosti. Iba na základe vašej stability k vám bude prichádzať viac a viac projektov. Ak ste právnik, tak stabilita, ktorú preukážete, demonštrujete na súde vo vašich argumentoch spôsobí, že budete vynikať ako právnik. Ak chcete byť úspešný lekár, tak stabilita, ktorú ukážete v zamestnaní, tisícky operácií, ktoré úspešne urobíte, vytvoria pre vás ´stopu výsledkov (track record)´. Čo je ´stopa výsledkov´? Nie je to nič iné ako stabilita, ktorú ukážete. Či chcete vynikať v duchovnej oblasti alebo vo vonkajšom svete, musíte preukázať stabilitu. A stabilita, ktorú ukážete, bude viesť k dokonalosti. Vo všetkom je stabilita základom pre dokonalosť. 

Stabilita. Poviem vám, že iba kvôli tomuto prenasledovaniu proti-duchovných elementov môžem povedať, že naša sanga má stabilitu a zrelosť sto rokov starých duchovných organizácií! Zrelosť sto rokov starých duchovných organizácií bola dosiahnutá za desať rokov! Toto je jedna dobrá vec, ktorá sa stala vďaka týmto prenasledovateľom. Vážne. Donútili ma, aby som si uvedomil, pomohli mi identifikovať stabilných ľudí. Poviem vám, donútili aj ľudí, aby si uvedomili, či sú stabilní alebo nestabilní. Pomohli ľuďom, ktorí stáli stabilne! Klobúk dole pred ľuďmi, ktorí vydržali, pred statočnými srdciami, ktoré pevne vytrvali! 

Svätý Peter hovorí: ´Láska je skala, na ktorej bude stáť cirkev.´ Poviem vám, že stabilia je skala, na ktorej bude stáť moja sanga! Stabilita.... Všetky kvality je možné natrénovať. Môžete byť vyškolení v láske, môžete byť vyškolení v duchovne, môžete byť vyškolení v integrite, môžete byť vyškolení v autentickosti, môžete byť vyškolení v zodpovednosti, môžete byť vyškolení v obohacovaní, môžete byť vyškolení do osvietenia samotného, ale iba vtedy, keď sa rozhodnete, že budete stabilní!

Keď táto krajina stratí stabilitu v mene takzvanej slobody, poviem vám, celý koreň bude zničený! Iba včera som povedal, že dokážem vytvoriť géniov. Už na tom pracujem cez gurukul, už sa to deje. Včera naše deti uviedli prvú talk show detí o duchovne! Neexistuje žiadna talk show o duchovne, ktorá je vedená deťmi! Existujú tanečné show, show o spievaní pre deti. Ale ani jediná talk show. Každý piatok na Nithyananda TV a Lotus TV môžete sledovať o 7.30 pm (indického štandardného času). Deti budú viesť duchovnú talk show a budú prijímať otázky naživo od poslucháčov, divákov. Pochopte, nie je to tak, že budú iba niečo memorovať. Budú od divákov, poslucháčov prijímať otázky naživo. 

Dokonalosť je v budhizme vďaka Baala Sannyasis. Prvá vec, Baala Sannyasis nebudú mať sexuálnu perverziu, pretože ich samotný systém bude vybudovaný vedome, jasným tréningom, výcvikom. Nebudú mať perverziu. Nebudú mať potláčanie. Ale táto krajina nedovoľuje nikomu, aby bol iniciovaný do sannyas pred vekom osemnásť rokov. Včera som o tom hovoril a neustále som nad tým rozmýšľal. Naozaj, naozaj chcem vytvoriť aspoň milión Baala sannyasis. Som si veľmi istý, na 99.9%, že budem úspešný! Pretože poznám vedu! Pred dosiahnutím veku 7-8 rokov by mali prijať sannyas a mali by vedieť, že toto je ich život. To znamená vyniknúť v tom. Lepšie vyniknúť teraz ako neskôr. 

Včera večer sme objavili riešenie. Prišiel jeden z našich ctiteľov z Bali: ´Swamiji, spustím ašrám na Bali. Na Bali je legálne dovolené dať sannyas aj deťom.´ A rozhodol som sa, že veľmi skoro založíme kláštor na Bali s krásnym chrámom. Budeme mať na Bali komplex chrámu s kláštorom!

Pochopte, sú tri rôzne typy možností. Prvá: ľudia, ktorých bio-pamäť je už vybudovaná pre život s inými. Potom prijmite krásny grihasta život v manželstve, praktizujte všetky úžasné procesy tantry a dosiahnite osvietenie, žite dokonalosť, žite úplný život.

A druhý typ: nechcete sa oženiť / vydať, ale máte vybudované nejaké vzorce - túžbu, žiadostivosť. Potom praktizujte jogu, ukončite všetky tieto vzorce a vyniknite, excelujte. 

Tretí: géniovia! Prosím pochopte. Títo Baala Sannyasis sú vytvorení nielen pre účel sannyas. Sú vytváraní pre účel vytvárania detských fenoménov, géniov. Skutočných osvietených géniov!

Vytvorím Aryabhattu, Bhaskaru, Ramanujama, Shankaru. Pochopte, ľudí kalibru Jnana Sambandhu, Ramakrišnu, Vivekanandu. S integritou, autentickosťou, zodpovednosťou a obohacovaním sľubujem Vede Matha, ktorá je zodpovedná za všetky dobré veci v mojom živote a Kalabhairavovi, že budem zodpovedný za vytvorenie ľudí kalibru Thiru Jnana Sambandhu, Adi Šankaru! 

Poviem vám, že tieto deti, ktoré prijmú Baala sannyas a ustália sa v duchovných pravdách a budú vyžarovať, sú jedinou nádejou pre hinduizmus. Hinduizmus trpí duchovnou chudobou. 

Čoskoro založíme kláštor na Bali, kde budú deti vzdelávané. Vytvorím aspoň niekoľko tisíc Baala sannyasis a odstránim túto špinavú myšlienku, ktorú rozšírili v tejto krajine špinavé médiá, že Baala sannyasis znamená, že človek stratil svoj život. Ukážeme vám, kto stratil život! Spoločenská stigma spojená s Baala sannyas... Ukážeme vám, kto stratil život! Odstránim spoločenskú stigmu spojenú s Baala sannyas! 

Sľubujem ti, Veda Matha, že vytvorím géniov na úrovni Jnana Sambandhu, Ramanujama! Ešte jedna vec. Nehovorím, že vytvorím iba duchovných géniov. Vytvorím géniov v oblasti matematiky, védskej psychológie, v každej oblasti. Potrebujeme tisíce a tisíce liečiteľov, duchovných básnikov, duchovných aktivistov, osvietených bytostí. 

Chcem, aby milióny, milióny detí získali vzdelanie v týchto duchovných pravdách – pravdách integrity, autentickosti, zodpovednosti, obohacovania, úplnosti, počúvania!

Ó, svet, moja matka ma dala Vede Matha, preto som mohol toľko pre teba urobiť! Dajte vaše deti Vede Matha. Dá vám nepredstaviteľne priaznivé veci!“


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 5. júl 2013

Čo je skutočná sloboda?

Prosím pochopte, pochopte tento jeden príklad. Vstúpte do priestoru počúvania! Pochopte tento jeden príklad. Myslím, že univerzity Oxford, Harvard sú viac ako stovky rokov staré. Tieto univerzity posledné stovky rokov, možno sú staré sto alebo dvesto rokov, všetky tieto inštitúcie, univerzity vďaka stovkám rokov skúseností, vzdelávania celých generácií ľudí, zvládli umenie vzdelávania. Pochopte, že dokonalosť nikdy nenastane s jednou alebo dvoma generáciami. Odrazu nejako otrávite mysle správcov a zmeníte tieto miesta na kláštory. Môžu vynikať, súťažiť s nami, s tradičnými kláštormi, v pomáhaní ľuďom dosiahnuť úplnosť a osvietenie? Nie! Nie! 

Akákoľvek špecializácia sa udeje pomocou stability. Prosím pochopte. Keď budete stabilní v tomto odbore a budete pokračovať v rozpínaní v tejto oblasti, udeje sa stabilita. A takisto chcem, aby ste vedeli jednu vec: stabilita neznamená byť „zaseknutý“. Ale Briti, prefíkaní ľudia, nás prinútili veriť, že stabilita znamená byť „zaseknutý“. Preto sme začali veriť: ´Stabilita znamená byť „zaseknutý.“ Nestarajme sa o našu stabilitu a našu tradíciu!´ 

Pochopte, že iba v stabilnom materiáli dokážete urobiť rezbárske výtvory, umenie alebo maľby, ktoré budú večné, ktoré vydržia dlhý čas. Ak urobíte nejaké umenie v hline - nehovorím, že to nemôžete urobiť - ale nevydrží to. Ak urobíte nejaké umenie v piesku na pláži, neostane tam viac ako pár dní. Ale ak urobíte umenie v kameni, môže tu ostať roky. 

Je také smutné, že nám zobrali rešpekt voči stabilite. Toto je správny príklad. Prosím pochopte. Sto rokov staré univerzity zvládli umenie učiť ľudí. Keby sme zrazu spôsobili, aby stratili rešpekt a donútili by sme ich, aby sa zmenili na kláštory, neboli by schopné pomôcť ľuďom, aby sa stali úplnými a dosiahli osvietenie! Takisto najhoršia vec, ktorá bola urobená Indii je, že nám boli ukradnuté naše životy. Bola nám ukradnutá naša duša. Naša duša nám bola ukradnutá. Akosi nám bola odobratá naša duša. 

Akosi sme boli donútení veriť konceptom o takzvanej slobode, medicíne, umení, architektúre, oblečení, všetkému. Viete, že na každom kilometri Indie máme odlišný spôsob varenia? Precestujete iba sto kilometrov a budete mať inú kuchyňu. Pretože žijeme na tej istej zemi, to čo vyrastie z tejto zeme, to jeme. Staviame domy z tejto hliny. Z toho, čo vyrastie z tejto zeme, robíme naše oblečenie. To znamená, že doslova celá naša energia žije s touto krajinou.

Aj v kláštoroch - iba vtedy, ak tam bude stabilita, tak najväčšie pravdy, veda, mystická veda môže byť prenášaná, môže prekvitať. Poviem vám, pretože trvalo celé generácie, aby táto veda bola dokonalá. Aby mohla byť prenášaná, trvalo generácie, aby v nej ľudia vynikali. Nanešťastie, indické zákony sú úplne proti stabilite. Sú vybudované na konceptoch takzvanej slobody.

Pochopte, v každom umení, v akejkoľvek oblasti, stabilita prináša špecializáciu. Veľa ľudí prichádza a hovoria mi: ´Swamiji, ako to, že v týchto moderných časoch sú tvoje deities také dokonalé? Nikdy som nevidel takú dokonalosť, také nádherné deities v súčasných chrámoch. Také deities vidíme možno v starých, starobylých chrámoch ako Madurai a Thiruvannamalai. Ako je to možné?´ Odpovedám im: ´Vždy si vyberám z umelcov, ktorí sa učili od svojich rodičov tradičným spôsobom, nie na univerzitách a školách.

V súčasnosti máme nejaké školy a univerzity. Nikdy si nevyberám absolventov. Vyberám si ľudí, ktorí absolvovali, vyštudovali! Absolvent neznamená to, že absolvoval. Preto je v tých deities dokonalosť, pôvab. Pretože v akejkoľvek oblasti je stabilita nevyhnutná pre špecializáciu. Je to také poľutovaniahodné, také smutné, že sme stratili stabilitu.

Či je to veda o pestovaní potravín, vytváraní oblečenia, vytváraní obydlí, vytváraní života, vytváraní poznania, vytváraní čokohokoľvek, je to stabilita, ktorá prináša špecializáciu. A naša civilizácia, sila našej civilizácie je stabilita. Ale my sme na ňu zaútočili. Stratili sme dušu. Samozrejme, nedovolím to! Prinesiem dušu späť do tela! Dosiahnem, že telo znova ožije! Potrebujeme univerzity, ktoré budú založené na všetkých týchto troch veciach. Aby bola akákoľvek civilizácia nažive, sú potrebné tieto tri veci: Prvá - životný štýl, filozofia. Druhá - architektúra a umenie. Tretia - jazyk. 

Ó, Veda Matha, sľubujem s mojou integritou a autentickosťou, že vybudujem univerzity pre všetky tri, aby ich udržali nažive! A urobím, čo bude potrebné. Urobím čo bude potrebné na vytvorenie stabilných ľudí. Založím všetky tri! Pochopte, pre všetky tri potrebujete stabilných ľudí, nielen peniaze. Stabilných ľudí! Iba potom môže majstrovstvo, dokonalosť pokračovať a pokračovať a pokračovať. Ukážem vám to prostredníctvom mojich Krama Brahmacharis, keď prijmú sannyas! Zákony tejto krajiny mi nedovoľujú dať im sannyas. Inak by som im ho dal a cvičil by som ich. Bude to taký veľký prínos pre túto krajinu! Ale zákony nedovoľujú, aby sa niekto stal sannyasi pred vekom osemnásť rokov.

Ak budú deti vo veku sedem, šesť rokov vedieť, čo bude ich budúcnosť a začnú sa rozvíjať, učiť sa, absorbovať, tak budete mať majstrovské diela! Pochopte, že ak sa do veku osemnásť rokov nerozhodnete o vašej kariére, je to choroba! V Indii je normálne, že kým neskončíte vyššiu strednú školu, nerozmýšľate o vašej kariére. Viete, čo to znamená? Plánujete vašu kariéru, čo je zmätok! Pochopte, že to čo budete robiť do osemnástich, to bude vaša kariéra. Ak ste do osemnástich v režime odkladania a zmätku, pokračuje to aj potom. Poviem vám, ó India, kým sa nevrátiš späť k systému Gurukul, v ktorom sa dieťaťu počas slávnostného dávania mena povie to, aká bude jeho kariéra, tak zomrieš v zmätku a odkladaní. Samozrejme, ja ti nedovolím zomrieť! Privediem ťa späť!

Aký hlúpy, podradný koncept o slobode! Sloboda neznamená slobodu v tom, či môžete pracovať s hlinou, alebo s kameňom, alebo s oblečením, alebo v biznise, alebo na počítači. To nie je sloboda. Je to veľmi malý kúsok slobody, ktorý ste dostali a ste podvádzaní bez toho, aby ste mali skutočnú slobodu. Skutočná sloboda je sloboda byť! Čo nazývate slobodou v súčasnosti? Ak dostanete titul bakalára v inžinierstve a stanete sa IT-inžinierom, to nazývate slobodou? Ste vyžmýkaní! Posledná kvapka vašej krvi je vyžmýkaná! Ráno o šietej bežíte do úradu, o ôsmej večer sa vraciate späť, dáte si alkohol, máte priateľku, party, kým nepadnete mŕtvi do postele! A ráno o šiestej ste znova v úrade! Toto nazývate slobodou? A okolo štyridsiatky sa vaše poistky vybijú! Infarkt! Toto nazývate slobodou?


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 4. júl 2013

Pozrite sa do vnútra a získajte skutočnú slobodu

V dnešnej rannej správe Paramahamsa Nithyananda pokračoval v rozprávaní o stabilite, o tom ako bola indická civilizácia vybudovaná na stabilite a ako koncepty o tzv. slobode zničili védsku civilizáciu:

„Prosím pochopte. Keď sa vaše telo presunie z detstva do dospelosti, to znamená, keď sa z dieťaťa stane muž, keď sa z dieťaťa stane žena, medzi štrnástym a dvadsiatym prvým rokom, vo vašom systéme sa udejú veci takým spôsobom, že nemáte pocit, že sa dokážete prispôsobiť všetkému, čo je okolo. Je to pocit dusenia vo vnútri. Odpor z vášho vnútra. Boj, ktorý sa deje vo vašom vnútri. Pretože zrazu vidíte, že do včera, keď ste sa hrali s tým istým dieťaťom, vašim spolužiakom, s tým istým chlapcom, dievčaťom, vaša myseľ nešla krok dopredu. Ale teraz ide krok dopredu než je priateľstvo. Myslí na viac ako na priateľstvo. Nechápete, čo sa vo vás deje. A medzi vysokou a nízkou energiou... Prosím pochopte, vysoká energia je, keď cítite túžbu. Nízka energia je, keď máte pocit viny. Medzi vekom štrnásť a dvadsaťjeden rokov ste zviazaní medzi týmito dvoma. Bojujete medzi túžbou a vinou. Musíte mať inteligenciu, aby ste to zvládli. Nie hnev, že všetko čo existuje je zlé! 

Ničitelia védskej tradície, proti-hinduistická skupina, ktorá je tvorená z maoistov, islamských teroristov, kresťanských fanatikov, skupinami s vlastými záujmami, chcú zničiť silu védskej tradície, ktorá je chrbtovou kosťou, silou tejto krajiny. Prvá vec, ktorú urobili je, že začali učiť mládež takzvané myšlienky o slobode a hovoriť, že to, čo existuje ako systém, je zlé, nesprávne. Prosím pochopte, hovorím vám niektoré základné pravdy! Trápili našu mládež. Stalo sa to pred dvoma generáciami. Teraz sú všetci ľudia, ktorí boli skazení Britmi, starí. To znamená, že prešli dve generácie. Prešli dve-tri generácie.

Medzi vekom štrnásť a dvadsaťjeden rokov, ak protestujete proti existujúcemu systému a snažíte sa niečo urobiť, aby ste boli naplnení, aby ste unikli z kolísania týchto vysokých energií a nízkych energií, ktoré sa deje vo vašom vnútri, znamená čo? Že sa pokúšate nájsť riešenie pre vnútorné problémy vonku. Vo veku medzi štrnásť a dvadsaťjeden rokov, počas dospievania, ak ste neustále udieraní zvonka, tak vytvorenie hnevu, nálad protestovania, nevylieči zdroj problému. Poviem vám, od dvadsiatich ôsmych rokov bude váš život naplnený depresiou. Od dvadsaitich ôsmych rokov sa vaša krv ochladí. Som taký šťastný za moje deti z gurukul, pretože vo veku dospievania budú neustále chápať, že sa majú pozerať na zdroj problému. Pochopte, pozerať sa na zdroj problému. Využite čas na prebudovanie vášho bytia, alebo môžem povedať na vedomé budovanie vášho bytia. 

Pochopte, medzi štrnástym a dvadsiatym prvým rokom, počas dospievania, ste neustále nútení prechádzať týmito výkyvmi nálad. Vysoké túžby, ktoré sú jednoducho nekontrolovateľné vašou logikou, keď chcú, to znamená, že chcú. To je všetko. A keď sa energia uvoľní z tela, keď sa hormóny uvoľnia z tela, zmenia sa na vinu. To je všetko. Žiadna logika vás nedokáže zbaviť viny. Vina znamená skutočnú vinu.

Prosím pochopte. Kvôli pocitu dusenia, trápenia vo vašom vnútri, sa všetko vonku zdá byť nepriateľom. V tom čase, ak vás niekto presvedčí, že toto a toto všetko sú tvoji nepriatelia, to je koniec! To je koniec! Ak sa k vám niekto správa veľmi priateľsky a presvedčí vás, že toto všetko sú vaši nepriatelia, je to koniec! Začnete jednoducho protestovať, búriť sa proti tomu všetkému. 

To je dôvod, prečo všetci teroristi, fanatici, revolucionári, všetci z nich sa zmocňujú iba dospievajúcich a správajú sa k nim veľmi priateľsky. Je to také smutné, že indickí hinduisti sú používaní ako teroristi na to, aby ničili ten istý indický hinduizmus. Ak ste brahman a nepracujete na tom, aby ste udržiavali hinduistické filozofie, životný štýl, poznanie nažive a aby ste obohacovali svet s hindustickou filozofiou, poznaním, životným štýlom, tak ste jedným z týchto teroristov. Ak ste Vaishya a neprispievate na tento účel, ste teroristom. Ak ste Kshatriya a nepodporujete hindu tradíciu, neochraňujete hinduistické poznanie, centrá, chrámy, tak ste terorista. Ak ste Shudra a nepracujete pre to, aby ste udržiavali náš životný štýl a poznanie nažive, tak ste terorista. Počúvajte! Používam rozhodné, jasné slová. Viem, že hovorím na národnom televíznom kanáli. Hovorím s touto zodpovednosťou. Áno! Ak niečo neochraňujete, bude to automaticky zničené. Takže, kto je zodpovedný za zničenie? Vy! Ten, kto by mal ochraňovať a neochraňuje. 

Dnes, keď uvediem slová mamakara, ahankara, tak ľudia z iných krajín, ktorí sa prišli zúčastniť programu, ak povedia: ´Áno, tieto slová sú pre nás úplne nové.´, nie je to problém. Ale takmer 99 % hinduistov, vzdelaných hinduistov, brahmanov povedia: ´Ó, aké nové slová!´ Je to také smutné. Pochopte. Západná civilizácia je dieťa. Americká civilizácia je menej ako 400 rokov stará. Celá ich veda je menej ako 300 rokov stará. Nepoznajú potrebu stability. Tieto civilizácie boli vybudované vojnami. Prosím pochopte! Kontext americkej civilizácie je, že ľudia, ktorí odišli z Európy, ktorí sa narodili po úteku, aký bude pre nich ich prvý kontext, pochopenie? Sloboda! Ale poviem vám, že koreńový vzorec západnej civilizácie je.... Prosím pochopte, mamakara západnej civilizácia je: ´Som riadený! Som bezmocný!´ Ahankara je: ´Som najsilnejší!´ Sva-annyakara je: ´Každý je tam vonku preto, aby zničil moju krajinu a obral ma o bohatstvo.´ Pochopte, že ich predstava o iných a o živote je: ´Každý tam vonku je na to, aby zničil moje bohatstvo a moju krajinu!´

Prosím pochope. Pretože celá ich civilizácia vznikla z ohrozenia, hrozby, z extrémne bezmocných momentov, extrémne konfliktných momentov, z etrémnych momentov o prežití... Keďd som bol v Chicagu, videl som v múzeu ako ľudia prichádzali z Európy a usídlili, rozšírili sa po celej Amerike. Keď prišli do tejto krajiny, boli úplne zničení, šokovaní. Prišli iba s jednou bibliou, jedným kabátom, iba s dvoma – troma vecami. Celá ich ústava vznikla z momentov bezmocnosti. Bolo to ohrozenie života. Bola to situácia, keď si zaznamenali súčasný vnútorný imidž, vonkajší imidž a imidž o živote a iných. Ak sa pozriete na ich ústavu, je to všetko o slobode prejavu. Nikde v Manusmrti (tradičný védsky text, ktorý napísal svätec Manu o tom, ako žiť život)... Indická ústava, to znamená védska ústava, nie ústava zo súčasnosti. Hovorím o védskej ústave, o ústave Bharatu. Nikde v Manusmrti nie je zaručovaná sloboda prejavu. To neznamená, že vtedy nemali ľudia slobodu prejavu! Nikdy sa ani len neobávali, že by mohla byť obmedzená! Obyčajný človek, ktorý umýval riad, rozprával o kráľovi Ramovi a kráľovnej Site. A iba preto, že to bolo vypočuté, kráľovná Sita musela opustiť kráľovstvo. Chápete tú slobodu prejavu? 

Prosím pochopte. Naša civilizácia bola vytvorená z úplne silných momentov. Naši rishis mali dosť jedla, všetko potrebné bolo naplnené, prekypovali radosťou a množstvom zábavy. V týchto momentoch plných sily sa ľudia zhromaždili a vytvorili ústavu. To je védska ústava, ústava Bharatu. Preto je náš súčasný vnútorný imidž: ´Brahmanyam Bahu Putrataam! – Som najobľúbenejší dedič vesmíru! Pretože všetko čo potrebujem, je dostupné a stále sa sype. Brahmanyam Bhahu Phutrataam! – Som najobľúbenejší dedič vesmíru!´ . Toto je súčasný vnútorný imidž. A aký bol vonkajší imidž? ´Podieľajme sa! Vytvárajme a podieľajme sa! Poznám pravdu. No tak! Počúvajte! Dovoľte mi, aby som sa podelil s vami všetkými.´ Náš imidž o živote a iných je: ´Loka Samastha Sukhino Bhavanthu.´

Pochopte, koreňový vzorec ústavy Bharatu pochádza zo silných momentov. Definovali sme sami seba, definovali sme, ako sa budeme premietať svetu a náš spôsob komunikácie so svetom a inými na základe silných momentov, z úplnosti. Nie z neúplnosti! 

Prosím pochopte. Nie som proti americkej civilizácii. Nie som proti západnej civilizácii! Iba chcem, aby vedeli: Neučte nás ako žiť! To je všetko, čo hovorím! Nepoužívajte vaše teroristické médiá na nás a na to, aby ste kradli od nás naše ďalšie generácie. To je všetko čo hovorím! Keď vidím naše ďalšie generácie, ktoré nevedia nič o živote a sú v tej istej depresii, ktorou prechádzajú dospievajúci v Amerike... Pochopte. Prechádzajú ňou, pretože ich otcovia pracujú iba na budovaní mostov, priehrad a lietadiel. Ó, indické deti, indická mládež! Nemusíte prechádzať týmto utrpením, pretože naši predkovia pracovali pre blažený život a vytvorili najlepší životný štýl a filozofiu! Nie je to o tom, že nemáme technológie. Vybudovali sme všetko, čo bolo potrebné. Najstaršia priehrada, ktorá je stále činná na planéte Zem, je v južnej Indii. Viete vybudovať niečo také ako pred 2500 rokmi? V kameňoch, keď neboli dostupné žiadne stroje? 

Nie je to o tom, že sme to nevybudovali. Vybudovali sme to! Ale poviem vám, že viac ako je toto, naši predkovia urobili tak veľa pre všetko potrebné pre najlepšiu civilizáciu. Ó, mládež Indie! Vráť sa k pôvodnému zdroju vašich predkov. Poviem vám, už ste posledných 60-70 rokov trpeli v takzvanej nezávislej Indii, slobodnej Indii so špinavými myšlienkami o slobode, s vašimi špinavými džínsami. Stačilo! Stačilo! Vráťte sa späť k pôvodnému zdroju poznania! 

Poviem vám. Je tak smutné, že všetky indické zákony sú v mene takzvanej slobody úplne proti stabilite. V poriadku! Všetky tieto pseudo-myšlienky o slobode sú v poriadku. Ale čo budete robiť s tou slobodou? Sloboda ´od´ je v poriadku. Otázka: sloboda ´pre čo´ nie je zodpovedaná. Pochopte, že zákon celej krajiny by mal byť vytvorený na základnej pravde o stabilite. Západná civilizácia je založená na takzvanej slobode. Keď sme začali napodobňovať ich zákony, ich hodnoty, zničili sme všetky najlepšie veci Indie. 

Poviem vám, naša medicína je doslova mŕtva. Vieme milión vecí o rastlinách! Medicína je mŕtva, pretože pred najmenej sto rokmi všetci synovia a dcéry tradičných lekárov prestali počúvať svojich rodičov! Stali sa úradníkmi. Vsúčasnej dobe sú títo úradníci IT-inžiniermi. Čo sa stalo s vedou o budovaní oblúkov a architektúre? Čo sa stalo s týmto všetkým poznaním? Všetko, všetko sa stratilo iba kvôli nestabilite! Keď stratíme stabilitu, stratíme toľko vecí! 

Budem pokračovať v rozprávaní o stabilite, pretože pre védsku tradíciu je to základná pravda. Pochopte to, čím prispel budhizmus svetu vďaka stabilite. Ak sa raz stanete sannyasi, mníchom, bude to váš život. Spoločnosť vás neprijme späť. Nesmiete počúvať vaše výkyvy nálad. Akonáhle budete vedieť, že neexistujú možnosti, začnete jednoducho rásť v tejto oblasti.“


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 2. júl 2013

Všetci účastníci Nirahara samyamy by mali pochopiť, že nesmiete robiť NS pomocou vašej vôle. Môžete používať iba vašu vedomú silu. Pri vôli budete mať vždy utrpenie, ale pri vedomej sile nikdy nebude utrpenie. Preto používajte len vašu vedomú silu. 

Prvých 48 hodín odstráňte tuhú stravu z vášho života, to stačí. Keď váš žalúdok nemá čo tráviť, vtedy sa vynorí veľa vzorcov nepokoja, neposednosti. Takže dnes a včera nepríjímajte žiadnu tuhú stravu. Môžete mať všetko tekuté, džús, vodu, čaj, kávu, mlieko, kyslé mlieko, polievky, ale žiaden alkohol. A celý deň robte ukončenia. Každé podráždenie, každú bezmocnosť ktorú cítite, urobte ukončenie. 

Keď začnete NS, ako prvé nebudete cítiť únavu, ale skôr bezmocnosť. Efekt nebude hned fyzický, ale iba psychologický. Jedlo je vami totiž vždy spájané so silou. 

Ukončujte, ukončujte, ukončujte všetky bezmocné pocity. Aj keď sú pred vami hory neúplností, môžete ich ukončiť. Aj keď sa bojíte pozrieť na svoj život, poviem vám, je to možné. Ukončenie je možné. 

Mladé civilizácie ako egypťania, gréci, modern západné a európske civilizácie sú naplnené jedlom, pretože stale neobjavili hĺbku života. 

Keď žijete dlhú dobu tak objavíte veľa právd o živote. Preto védska tradícia má takú hĺbku. My nie sme nováčikovia! My sme tá najstaršia civilizácia. Nehovorím to arogantne alebo z pýchy pretože som sa narodil vo védskej civilizácii. Nie! Hovorím len určité pravdy, jednoduché fakty. 

Nirahara Samyama je staroveká metóda ako priviesť zdravie do vášho tela. Počas prvých dní nirahara samyamy neustále prijímajte vodu, každú pol hodinu sa napite vody, vaše orgány budú prebudené a čerstvé. 

Poviem vám, Nirahara samyama je jeden z najväčších darov a príspevkov pre svet. Tento proces samotný je prístupný od pradávna vo védskej tradícii, ale teraz je usporiadaný v správnom kontexte s tými správnymi technikami. 

Úprimmne navrhujem a odporúčam Nirahara samyam na vyliečenie mnohých ochorenní a porúch. Môžete sa k nám pridať do zajtra rána, 3. Júla. Viac informácií je v článku vyššie. 
Jeden zo silných výsledov Nirahara samyamy je, že prirodzene prebúdza vašu kundalíni energiu. Nirahara prirodzene prebudí mnohé skryté schopnosti vášho tela a mysle o ktorých ste ani netušili. Odstráni akýkoľvek nepokoj, hnev, podráždenie vo vás. Ak urobíte ukončenie s týmito emóciami, veľa výnimočných schopností bude prebudených, ako napríklad výnimočná pamäť. 


Z rannej správy Paramahamsa Nithyanandu, 1. júl 2013Obohacovanie je stav bytia. Ja neustále obohacujem preto, lebo ja som neustále obohacovaný. Obhacovanie sa musí stať vašim samotným bytím.

Pochopte, sú to iba vaše neukončené neúplné pochopenia z minulosti, ktoré vám zabraňujú byť v priestore obohacovania. Ak máte manželstvo v ktorom sa 10 rokov iba hádate a na základe toho si vytvoríte pochopenie, že ste prekliaty na celý život, že to takto bude navždy a stratíte nádej v seba aj v to manželstvo, to je nesprávne. Vaše manželstvo možno bolo 10 rokov naplnené hádkami, ale to neznamená že to tak bude navždy. Vaše hádky boli spôsobené vašimi neúplnosťami, ale vaše hádky neboli príčinou vašich neúplností. Takže ukončite príčinu svojich neúplností ale nevzdávajte sa dôvodu vašich neúplností. 

Pochopte, dôvod a príčina sú dve rôzne veci. Dôvod môže byť zapríčinený, ale príčina nemôže byť dôvodom. Nevzdávajte sa dôvodu vašej neúplnosti, ale ukončite samotnú príčinu vašej neúplnosti. 

Až v stave naplnenia, po ukončení vašich neúplností môžete prebývať v stave bytia "som obohacovaný", a potom obohacovanie sa stane automaticky, bude vyžarovať z vás. 


Nech je vaše bytie obohacované

Skutočné obohacovanie je o tom, že vy ste obohacovaní a prekypujúci. Poviem vám znova a znova a znova, že neúplnosti, ktoré si vo vás vytvárate kvôli vzdialenej minulosti alebo nedávnej minulosti, sú dôvodom, prečo sa vzdávate sami seba. 

Počúvajte! Počúvajte! Ak je neúplnosť vo vašom manželstve, zbavenie sa manželstva nie je riešením. Ak je neúplnosť vo vašom zamestnaní, zbavenie sa zamestnania nie je riešením. Ak je neúplnosť vo vašej kariére, zbavenie sa kariéry nie je riešením. Niekedy budú neúplnosti vo vašom tele a mysli. Zbavenie sa tela nebude riešením! Zbavte sa neúplnosti! Ak vzniká trenie v stroji, zbavenie sa stroja nebude riešením! Riešením bude jeho premazanie.

Zakaždým, keď ukončíte všetky vaše neukončenia, keď urobíte ukončenie sami so sebou, tak obohatíte sami seba, zatlačíte sami seba do priestoru obohacovania.

Pochopte! Zbavenie sa, ukončenie s príčinou vašich neúplností je život. Keď ukončíte príčinu vašich neúplností, začne obohacovanie. 

Guru Vaak pre vás všetkých (ktorí sa zaregistrovali na iniciáciu do obohacovania) je: Dôvody môžu byť zapríčinené, príčina nemôže byť dôvodom. Takže, ukončite príčinu vašich neúplností. Ukončite príčinu vašich neúplností. To je prvé Guru Vaak. Druhé: Nech je vaše bytie obohacujúce. 

Keď sa niečo stane príčinou a dôvodom vo vašom živote, vtedy budete úplní. Obohacovanie je príčina a dôvod môjho života. Zapríčiňuje môj život a je dôvodom pre môj život. Obohacovanie zapríčiňuje môj život. Obohacovanie je dôvodom pre môj život.

Nech sa obohacovanie stane príčinou vášho života. A nech sa obohacovanie stane dôvodom pre váš život. Nech je obohacovanie odpoveďou na to, prečo ste nažive a prečo chcete žiť. Nech je obohacovanie odpoveďou na obidve otázky. Toto je ďalšie Guru Vaak pre všetkých účastníkov iniciácie do obohacovania.

Počúvajte! Prvé Guru Vaak: Nezbavujte sa dôvodov vašich neúplností. Ukončite príčinu vašich neúplností! Druhé: Nech je obohacovanie príčinou vášho života a dôvodom pre váš život. Ak sa vás niekto opýta, prečo žijete, prečo chcete žiť, nech je odpoveďou na obidve otázky obohacovanie!

No comments:

Post a Comment